Seime – diskusijos, kaip išsaugoti parkus privačioje žemėje

Seime svarstoma idėja valstybei arba savivaldai perimti privačioje žemėje esančius viešus skverus, alėjas bei parkus, o sklypus paskelbti bendro naudojimo teritorija. Tokių sklypų nebebūtų galima sugrąžinti buvusiems savininkams.

Kai kurie parlamentarai sako, jog dalis parkų ar želdynų yra apleisti ir juos reikia gelbėti. Tačiau kiti mano, kad toks sprendimas gali prieštarauti Konstitucijai.

Seimas praėjusią savaitę atmetė Seimo Kaimo reikalų komiteto išvadą – pataisa bus svarstoma iš naujo kitame, Aplinkos apsaugos komitete. Sprendimą turėtų priimti jau naujos kadencijos parlamentarai.

Kaimo reikalų komitetas nepritarė siūlymui perimti žemę ne tik miestuose, bet ir kitose teritorijose.

„Siūlymas gali sudaryti sąlygas konstitucinės nuosavybės neliečiamumo principo pažeidimui“, – Seimo posėdyje sakė komiteto vadovas „valstietis“ Andriejus Stančikas.

Kitu atveju vienintelis būdas savininkams, – apsitverti miestų parkus tvora ar net auginti bulves.

Aplinkos apsaugos komiteto nario liberalo Simono Gentvilo teigimu, komitete pataisos jau buvo svarstomos – pasiūlyta leisti visuomenės poreikiams perimti tik miestų parkuose ar skveruose esančią žemę.

„Pavyzdžiui, turime konfliktą su Pilaitės parku ant privačios, grąžintos žemės Vilniuje. Savivaldybė negali paimti sklypo visuomenės poreikiams“, – teigė jis.  

S. Gentvilo teigimu, kai kurie parkai ar želdynai yra apleisti ir juos tikrai reikia gelbėti.   

„Leisti miestų savivaldybėms paimti visuomenės poreikiams želdynus, parkus ir kitas, miestiečiams tikrai svarbias teritorijas, nes kitu atveju vienintelis būdas savininkams, – apsitverti miestų parkus tvora ar net auginti bulves“, – pareiškė parlamentaras.

Aplinkos apsaugos komiteto narė „valstietė“ Virginija Vingrienė BNS sakė, kad želdynų išpirkimui būtų galima panaudoti lėšas, gaunamas iš taršių automobilių mokesčio.

„Už tuos pinigus būtų galima ir išpirkti tuos želdynus visuomenės poreikiams“, –  teigė ji.

Seime be kita ko jau yra svarstomos pataisos, uždraudžiančios keisti želdynų žemės paskirtį, jeigu bendruosiuose planuose toje vietoje numatytas želdynas. Toks draudimas galiotų ir privačiai, ir valstybės ar savivaldybės žemei.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Visų pirma,tai Lietuva tokia mažutė valstybė,ir nereikėtų Ją išparceliuoti ,kad po to ,jos grožiu ir gėrybėmis, galėtų naudotis tik privilegijuoti asmenys o ne visi Lietuvoje gyvenantys žmonės. Jau užtenka tų išskirtinumų,gal pagaliau bent jau gamtą palikime liaudžiai o ne paskiriems asmenims, kurie iš tos pačios liaudies ir užgyvena savo turtus.Jau ir taip sunku beprieiti prie bet kurio vandens telkinio, iš miško savininkai varo grybautojus bei uogautojus. Prie ko visa tai prives....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių