Quantcast

Seimas svarstys, kaip paremti vyresnius darbuotojus

Seimas svarstys, kaip paremti darbdavius, ekstremalios situacijos ar karantino metu išleidžiančius 60 metų ir vyresnius darbuotojus į prastovas.

Jei Seimas priims Vyriausybės inicijuojamas Užimtumo įstatymo pataisas, subsidija darbdaviams būtų mokama ir po karantino tęsiantis ekstremaliai situacijai, ji siekų 100 proc. darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei minimali alga (MMA, 607 eurai) arba 70 proc. atlyginimo, bet ne daugiau nei 1,5 MMA (910,5 euro).

Pasibaigus karantinui ir ekstremaliai situacijai arba grąžinus darbuotoją iš prastovos, darbdavys toliau galėtų prašyti šešių mėnesių trukmės subsidijos: pirmą-antrą mėnesį – 100 proc., trečią-ketvirtą – 50 proc., penktą-šeštą – 30 proc., tačiau maksimali riba būtų 607 eurai (iki mokesčių). 

Pataisos taip pat numato, kad laikiną darbo paieškos išmoką gyventojai gautų iškart tapę bedarbiais, o ne tada, kai baigiasi terminas gauti išeitines išmokas. Tas pats būtų taikoma, kai žmogus kreipiasi dėl įprastos nedarbo išmokos.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrės Eglės Radišauskienės teigimu, per karantiną į darbo inspektorius kreipėsi 45 darbuotojai, kurie skundėsi buvę darbdavių diskriminuojami dėl amžiaus. Tai sudaro 3 proc. visų skundų.  

Socialinių reikalų ir darbo ministerijos duomenimis, kovo mėnesį iš 10 tūkst. atleistų žmonių 2,6 tūkst. buvo virš 60 metų.


Šiame straipsnyje: prastovosdarbuotojaisubsidija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
durniai TIE REMEJAI !

Darb.

Darb. portretas
Vyresnių neperiima i darbą,remti ju nereikia. Reikia priimti i darba ir mokėti tiek kiek priklauso.Manau Lietuvoje turi būti tiksliai rašomas valandinis darbo užmokestis ir nebus problemų, ir uz savaites darbo turi apmokėti pasibaigus jai.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių