Quantcast

Seimas netirs situacijos žemės ūkyje

Seimas netirs situacijos žemės ūkyje. Tokį sprendimą Seimas priėmė, antradienį trečią kartą apsvarstęs opozicijos siūlymą pradėti parlamentinį tyrimą.

Seimas pritarė Ekonomikos komiteto išvadai tyrimo nepradėti: už balsavo 53, prieš – 41, o susilaikė 6 parlamentarai.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis šį balsavimą pavadino istoriniu, nes, pasak jo, jis įtvirtino  dalį Seimo, atstovaujančio „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ interesams.

„Baimė atlikti tyrimą parodo, kad jūs esate priklausomi. Aš tikiuosi vienintelio dalyko, kad nereikės laukti 10 metų, kad Valstybės saugumo departamentas užtušuotoje pažymoje surašytų jūsų visų pavardes, mes tai galėsime žinoti galbūt kiek ir anksčiau“, – prognozavo parlamentaras.

Liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas pareiškė apmaudą, kad ne viską šiame Seime galima tirti. Pasak jo, valdantieji siekia, kad bet kokie tyrimai būtų užgniaužti: „Suprantu, kad kas čia gniaužia, tas gali turėti interesų“.

„Didžioji dalis Seimo nutarimo projekte keliamų klausimų jau yra išspręsti iki šiol priimtais teisės aktų pakeitimais, arba bus išspręsti teisėsaugos institucijų pareigūnams baigus pradėtus tyrimus“, – teigė Ekonomikos komiteto pirmininkas, socialdemokratų darbiečių frakcijos atstovas Rimantas Sinkevičius.  

Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mykolas Majauskas Seimo sprendimą pavadino keistu. Jis mano, kad prieš tyrimą buvo balsuota jaučiant nerimą.

„Bandote pabėgti nuo atsakomybės“, – teigė jis.

Ekonomikos komiteto narys Jurgis Razma patikino, kad siūlytas tyrimas vistiek bus: „Tą tyrimą atliksime kad ir neturėdami laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimų – susibūrę į Seimo laikinąją darbo grupę“.

Teisės ir teisėtvarkos bei Kaimo reikalų komitetai anksčiau irgi nepritarė siūlymui analizuoti situaciją dėl dirbamos žemės įsigijimo ir padėties žemės ūkyje. Tačiau Seimas jų išvadoms nepritarė.

Imtis žemės ūkio situacijos tyrimo reikalavo konservatoriai paaiškėjus, kad „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi politiko sūnų, sesers, brolio, tėvo valdoma žeme ir galbūt nepaiso tvarkos, kad vienas fizinis arba juridinis asmuo gali valdyti ne daugiau kaip 500 hektarų.

Tyrimo iniciatoriai siūlė atsakyti į tris dešimtis klausimų dėl dirbamos žemės įsigijimų, į Lietuvą iš trečiųjų šalių įvežamų trąšų, augalų apsaugos priemonių, žemės ūkio technikos pardavimų, grūdų ir aliejinių augalų, sėklų rinkų pasidalinimo, grūdų elevatorių valdymo.


Šiame straipsnyje: Seimastyrimasžemės valdymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių