Seimas linkęs uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose

Seimas linkęs uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, jei bent vienas namo gyventojas prieštaraus rūkymui.

Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė tokiai Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisai. Už balsavo 74 Seimo nariai, prieš – vienas, o susilaikė 10. Paskutinis balsavimas dėl to vyks iki liepos. 

Jeigu kaimynai ir neprieštaraus, rūkaliai privalės užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas. Už ženklus apie draudimą rūkyti balkonuose būtų atsakingas pastato administratorius, bendrija arba savivaldybė.

Iniciatyvos autorius „valstietis“ Tomas Tomilinas teigė siūlysiąs, kad pataisos įsigaliotų po metų.

T. Tomilinas pareiškė, kad daugelio parlamentarų palaikytas projektas reiškia, kad nepasitvirtino nuogąstavimai, kad draudimu rūkyti balkonuose apribojamos žmogaus teisės.

Nuo kaimynų triukšmo galima apsiginti, o nuo rūkalių – ne.

„Problemų su žmogaus teisėmis nėra. (...) Žmogaus teisė yra gyventi savo namuose nebūnant nuolat atakuojamam kaimynų rūkymo“, –  Seimo tribūnoje kalbėjo parlamentaras.

Pasak jo, Lietuva eina kitu keliu nei Latvija, kur yra tiesiog draudimas – pirmą kartą policija įspėja, antrą kartą yra bauda.

„Mes einame visiškai kitu, daug labiau į rūkantį žmogų orientuotu keliu, nes jo prašome vienintelio dalyko – susitarti su kaimynais dėl rūkymo ir netrukdymo kitiems naudotis savo nuosavybe. Jeigu  susitaria, draudimo nėra“, – aiškino T. Tomilinas.

Pasak jo, gyventojams policijos pagalbos, tikėtina, neprireiks: „Tiktai ribiniais atvejais, kada jau bus piktybinis nenoras atsižvelgi į savo kaimyno situaciją, tada bus galima kreiptis į policiją“.    

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad nuo kaimynų triukšmo galima apsiginti, o nuo rūkalių – ne. 

„Jeigu kaimynai triukšmauja netikusiu laiku, žinome, kad galime apsiginti. Tai šiuo atveju, tai yra panašūs dalykai“, – teigė ministras.

Tuo tarpu liberalas Kęstutis Glaveckas pataisas pavadino bandymu „statyti tvoras prieš rūkymą, kurios vis tiek bus įveiktos“ ir pasiūlė drausti „žmonių norą ir gebėjimą spjaudytis“: „Daugelyje  pasaulio valstybėse spjaudymasis yra uždraustas ir baudžiamas. Pažiūrėkite, kaip atrodo mūsų gatvės, kur žmonės spjaudosi“. 

Pataisomis taip pat siūloma neleisti rūkyti dengtose viešojo transporto stotelėse, vaikų žaidimo aikštelėse ir viešojo maitinimo vietose lauke, sporto varžybų ar kitų lauke vykstančių renginių metu, išskyrus rūkymui skirtas vietas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Humanistas

Humanistas portretas
Kam šaudyti? Įkrėsti lazdų!

VOX POPULI

VOX POPULI portretas
"Visus rūkančius sušaudyti vietoje".

dumas dumelis

dumas dumelis portretas
dumai zinoma trukdo nerukanties, bet si klausima apie 10 metu jau sprendziat, gal palikit ateities kartoms o patys imkites kitu dumu putimo i akis, tai yra daugiabuciu administratoriu sukuriamas milziniskas saskaitas patyrinekit, va nuo tokiu dumu putimo mus apsaugosite ir geriau gyvensim.
VISI KOMENTARAI 86
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių