Quantcast

Seimas linkęs palengvinti pluoštinių kanapių įvežimą į Lietuvą

Seimas po svarstymo pritarė žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko pateiktoms Pluoštinių kanapių įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sudaryti palankesnes sąlygas įvežti į Lietuvą iš kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių pluoštinių kanapių produktus ir jų gaminius į Lietuvą.

Už projektą po svarstymo balsavo 89, susilaikė 13, prieš balsavo 10 parlamentarų. Tam, kad projektas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar vieną kartą.

Projektui pritarė pagrindinis Kaimo reikalų komitetas. Tuo metu Sveikatos reikalų komitetas siūlė grąžinti projektą iniciatoriams tobulinti.

„Kaip sakytų vienas iš mano kolegų – kanapės yra jėga“, – teigė Kaimo reikalų komiteto išvadą pristatęs Viktoras Pranckietis.

Įstatymo projektu siūloma naikinti reikalavimą, kad kanapių produktai turi būti pagaminti iš pluoštinių kanapių, kuriose tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis neviršija 0,3 proc. ribos ir turi turėti tai patvirtinančią pažymą. Kaip pristatydamas projektą teigė žemės ūkio ministras K. Navickas, importuotojai ne visada turi galimybę gauti pažymą įvežti tokius produktus, nors tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse leidžiama auginti tik kanapių veisles kurios nekaupia daugiau nei 0,3 proc. THC.

Visgi, kontrolė ir reikalavimai dėl leidžiamos 0,3 proc. ribos išlieka kituose įstatymo nuostatose.

Kaip rašoma projekto aiškinamajame rašte, dabartinis reikalavimas yra perteklinis, sukeliantis nereikalingų prekybos kliūčių. Taip pat siūlymas argumentuojamas tuo, kad vartotojų saugai užtikrinti svarbu, kiek THC yra galutiniame vartojimui skirtame gaminyje, kur šios medžiagos kiekis gali skirtis nuo žaliavos dėl gamybos technologijos.

Įstatymo pataisomis taip pat siūloma leisti iš trečiųjų šalių be importo licencijos moksliniais eksperimentiniais ar selekcijos tikslais įvežti ribotą kiekį – ne daugiau nei 6 kg neįteisintų ES pluoštinių kanapių veislių sėklų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių