Šių metų Laisvės premija skirta Ukrainos prezidentui V. Zelenskiui

Šių metų Laisvės premija skirta Rusijos invazijai besipriešinančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

„Šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, o taip pat ir už mūsų visų laisvę. Todėl Laisvės premijos komisija šių metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui už jo ir visos ukrainiečių tautos nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos karinės agresijos akivaizdoje“, – antradienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Būdamas Ukrainos prezidentu, jis yra šios kovos už laisvę priešakyje, asmenine lyderyste ir savo pavyzdžiu įkvėpęs milijonus žmonių Ukrainoje priešintis ir nepasiduoti, sutelkęs visą pasaulio bendruomenę prieš Putino režimo nusikalstamą veikimą“, – teigė ji.

Jis yra šios kovos už laisvę priešakyje, asmenine lyderyste ir savo pavyzdžiu įkvėpęs milijonus žmonių Ukrainoje priešintis ir nepasiduoti.

Už šį sprendimą antradienį balsavo 113 Seimo narių, prieš ir susilaikiusiųjų nebuvo.

Pasak Seimo narės Vilijos Aleknaitės Abramikienės, V. Zelenskis dabar yra tapęs kovos už laisvę simboliu.

„Savo talentu, savo jautrumu jis tą žiaurų XXI amžiaus karą pavertė kiekvieno pasaulio gyventojų karu, privertė pajusti širdimi, kas yra karas šiame amžiuje. Prezidentas V. Zelenskis pavertė Ukrainą daugelio pasaulio žmonių dvasios tėvyne, pati Ukraina daugelį pasaulio žmonių daro geresniais, jautresniais, dosnesniais“, – sakė parlamentaras Giedrius Surplys.

Seimo įsteigta Laisvės premija įvertinamas asmenų ir organizacijų indėlis skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Premija paprastai įteikiama Lietuvos parlamente per iškilmingą minėjimą Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją. Tuomet įteikiama statulėlė ir 5 tūkst. eurų.

Pirmoji Laisvės premija buvo skirta Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejui Kovaliovui.

Šį apdovanojimą taip pat yra gavę Lietuvos laisvės lygos įkūrėjas, buvęs politinis kalinys Antanas Terleckas, pogrindinio leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjas, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, buvęs Lenkijos disidentas, dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiasis redaktorius Adamas Michnikas, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Premijos laureatais taip pat yra Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, signataras Vytautas Landsbergis, disidentė vienuolė Nijolė Sadūnaitė, septyni buvę partizanai, kovoję prieš sovietų okupaciją: Jonas Čeponis, Jonas Kadžionis, Juozas Jakavonis, Bronislavas Juospaitis, Vytautas Balsys, Jonas Abukauskas, Juozas Mocius, taip pat Atgimimo metraštininkas Albinas Kentra, Baltarusijos demokratinė opozicija.

Pastaroji premija skirta „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ bendradarbiams Elenai Gerardai Šiuliauskaitei, Bernadetai Mališkaitei, Jonui Borutai.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi

taigi portretas
Demokratijos pasiekimas - kažkas gavo taikos premiją už Irako okupaciją ir milijono rako gyventojų nužudymą.

pastebėjimas

pastebėjimas portretas
> romas. Kada girti lietuviai Egipte šlapinasi į baseiną vietiniai sako esą rusai prisilakė nes keikiasi rusiškai. p.s. įdomu, kaip tokia padugnė , kaip tu skiri kurie poilsiautojai rusai, o kurie baltarusiai ar ukrainiečiai, juk visi kalba rusiškai, geria rusiškai ir keikiasi rusiškai.( tame tarpe ir lietuviai) .

Romas

Romas portretas
kas nematė vaizdelių, kai per 105 metus išsigimę apie 90 PROCENTŲ ruskelių elgiasi užsieniuose-(ypač "poilsiaudami") ???...-be-vil-tiš-ki, palyginus su Afrikos gentimis.
VISI KOMENTARAI 66
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių