Seimą paliekantis R. Karbauskis žada ir toliau aktyviai dalyvauti politikoje

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) antradienį nutraukus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio įgaliojimus Seime, jis žada ir toliau aktyviai dalyvauti politikoje.

„Aš dažnai grįšiu į Seimą, nes LVŽS frakcija yra didžiausia opozicinė frakcija, ji tikrai atliks tą darbą, kuris yra numatytas, o aš esu LVŽS pirmininkas, tai mūsų bendradarbiavimas su frakcija neišvengiamas ir jis bus labai tamprus“, – žurnalistams po VRK posėdžio sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, pirmas darbas dabar bus suformuoti šešėlinę Vyriausybę, paskui – pasiruošti savivaldos rinkimams.

„Pirmas darbas, kuris laukia mūsų, kuris turi būti padarytas gruodžio mėnesį, tai yra šešėlinės Vyriausybės suformavimas ir jos programos parengimas. Toliau kiti darbai susiję su partija – pasiruošimas savivaldybių rinkimams“, – kalbėjo buvusių valdančiųjų lyderis.

Paklaustas, galbūt dabar skirs daugiau laiko verslo reikalams, jis teigė dar apie tai negalvojęs.

R. Karbauskiui priklauso viena didžiausių žemės ūkio grupių šalyje – „Agrokoncernas“.

R. Karbauskis taip pat negailėjo kritikos naujiesiems centro-dešinės valdantiesiems bei teigė, kad jo pasitraukimas yra „vienintelis kelias“ LVŽS frakcijai gauti postų Seime.

„Kaip didžiausia opozicinė frakcija mes turėjome būti atstovaujami Seimo vadovybėje, turėjome turėti Audito komiteto pirmininką ir į visas kitas pozicijas, kurios priklauso pagal Statutą ir pagal tradicijas Seime“, – teigė LVŽS pirmininkas.

„Gavosi taip, kad naujoji valdančioji koalicija padarė viską, kad to nebūtų ir šiandien galiu konstatuoti, kad mano pasirinkimas ir sprendimas buvo vienintelis kelias į tai, kad LVŽS frakcija Seime gautų tas galimybes“, – pridūrė jis.

Galiu konstatuoti, kad mano pasirinkimas ir sprendimas buvo vienintelis kelias į tai, kad LVŽS frakcija Seime gautų tas galimybes.

R. Karbauskis teigė esantis įsitikinęs, kad jam pasitraukus iš Seimo, LVŽS frakcija bus „dar labiau susitelkusi“.

LVŽS lyderis vadovaus partijai neturėdamas jokių politinių pareigų, tačiau pasitikėjimo partijoje teigė tikrintis neketinantis.

„Tokio klausimo – dėl pasitikėjimo – man niekas dar iš partijos narių neuždavė“, – sakė R. Karbauskis.

Jis teigė, kad netekęs Seimo nario mandato galės „šnekėti kaip mokesčių mokėtojas“.

„Aš galėsiu šnekėti kaip mokesčių mokėtojas. Ne tik kaip politikas, bet kaip ir mokesčių mokėtojas. Galiu pasakyti tik viena – esu vienas iš didžiausių mokesčių mokėtojų Lietuvoje, dėl to mano balsas, šnekant apie tai, kas darosi Lietuvoje, manau, kad bus įdomus“, – tvirtino LVŽS lyderis.

Jo vietą Seime užims buvusi Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

„Valstiečių“ lyderis praėjusį ketvirtadienį paskelbė atsisakantis Seimo nario mandato, protestuodamas prieš naujosios valdžios veiksmus skirstant pozicijas parlamente.

Seimas praėjusią savaitę tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė „valstiečių“ pasiūlytos Aušrinės Norkienės kandidatūrą. Visi kiti pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek opozicijos buvo patvirtinti.

R. Karbauskis kol kas neįvardino, ką dabar „valstiečiai“ teiks į Seimo vicepirmininkus.

„Šiandien yra patvirtinta, kad į vicepirmininkus bus siūlomas žmogus, kuris surinko absoliučią daugumą balsų slaptame balsavime, aš jo pavardės dabar įvardinti negaliu. Jūs ją sužinosite, kai Seimo pirmininkė teiks šią pavardę“, – teigė R. Karbauskis.

Be savo atstovo Seimo vadovybėje likę „valstiečiai“ žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl to, kad didelė politinė grupė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei maža grupė.

Tarp opozicinių frakcijų LVŽS turi 32 atstovus parlamente, Socialdemokratų partija – 12, Darbo partija – dešimt.

R. Karbauskis į Seimą buvo išrinktas su „valstiečių“ sąrašu.

Praėjusią kadenciją didžiausia valdančiąją frakciją turėjusių „valstiečių“ vadovas buvo frakcijos seniūnas ir Seimo Kultūros komiteto pirmininkas.

„Vilmorus“ rugsėjo apklausos duomenimis, R. Karbauskį palankiai vertino 29,2 proc. apklaustųjų, nepalankiai – 50,4 procentų.

Seimo nariu R. Karbauskis buvo tris kadencijas: 1996-2000, 2000-2004 ir 2016-2020 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

earth king

earth king portretas
o kam tiek dainu ir stumtu smirdančiu tuščiu statyniu, ar kam rupi pono naisiu pinigai agrokoncerno darbo apimtys, juk jis moka piniga už visas jo darbo gaires , juk mokesčius moka ir ar mums rupi su kuo ir pas ką ėjo kokia naktelę praleido juk jaunas laisvas vyras tik naršik nesnausk pirmin kol yra sveikata leidžia senatvei bus prisiminimai, knygas rašys taip kaip dabartiniai rašo net poetais tapo, kad sekasi taip jo gyslelė, sukasi ir ne aitvarai jam pinigus neša, o politikoj taip yra tik žiūrint aklas būdamas imasi lazdos baltos baltoji lazdelė, ja, užteko aktyvumo, juk jaunas ten ilipo ir sugebėjo, ne visi mes tam skirti, valio, toliau nelisk ten kur nereikia , gyvenk, sau ramiai, babkiu turi, užteks ilgam, turėsi dar ne viena verga,

Tam Aš manau

Tam Aš manau portretas
Visai kukū galvelėje ? ;))) Kaip tu paskolinsi jei niekas neprašo ? :) Na visai prastai su kritiniu mąstymu :)))) Šiaip visi kurie skolinasi sako , kad atiduos :))) O kaip žinoti ? Deja melagių , aferistų ir vagių yra ir tarp besiskolinančių . Ar bankas duoda pinigų , jei neturi užstato ?

AŠ Manau tik taip kaip skaičiau irt iš kaimiečių girdėjau.

AŠ Manau tik taip kaip skaičiau irt iš kaimiečių girdėjau. portretas
Nieko vagimis nevadinau,neprisigalvokite.O kad priskolino trašų valstiečiams žinodamas,kad pinigų negaus ,o atiduos už skolas žeme.Taip viutr rašė.Taip ir buvo.O tos trašos ? Ar jos tinkamos Lietuvai papigiai Karbauskiui duodamos neaiškų.Kai Vienas konservatorius per Rusija automobilius traukinių vežė tai negalima .O čia kaip? Galima? Nereikia troliai trolinti.Jei būtu toks teisingas,sakytu dirbsi visi Lietuvai ir jos žmonėms
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių