S. Skvernelis: vidaus reikalų sistema dirba ant įtempimo ribos

 • Teksto dydis:

Vidaus reikalų sistemai reformuoti reikalingas bent minimalus pradinis finansavimas, nes šiuo metu ji dirba „ant įtempimo ribos“, sako Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Reikia pokyčių

„Per paskutinius keletą metų vidaus reikalų sistema dirba ant tam tikros įtempimo ribos. Ir kad gaisrai laiku gesinami, žmonės gelbėjami iš nelaimių, nusikaltimai tiriami, užkardomi, atliekama prevencija, finansiniai nusikaltimai tiriami, viešoji tvarka užtikrinama – atrodo, tai savaime suprantamas dalykas, tačiau norint, kad įtampa netruktų, reikalingi pokyčiai“, – Žinių radijui trečiadienį sakė S.Skvernelis.

Ministro teigimu, vidiniai rezervai kai kuriose institucijose yra išsemti ir didžiosiose institucijose galimybių labiau akumuliuoti lėšas nebėra. Pasak jo, Vidaus reikalų ministerijai reikalingas pradinis finansavimas, kad būtų galima pradėti įgyvendinti sistemos reformą.

„Pradžiai reikalinga pinigų suma, be kurios, iš tų vidinių rezervų, mes niekaip neišsiversime. Dėl to šiandien viskas dirba, atrodo, labai gerai, bet rytoj gali būti kitaip ir mes turime prognozuoti, kas bus rytoj ir padaryti, kad taip nebūtų“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Jis pabrėžė, kad įvykdžius planą pakelti minimalią algą, ji susilygintų su kai kurių pareigūnų gaunamu uždarbiu.

Pirmadienį ministrų kabinetas pasitarime pritarė Seime svarstomai naujajai Vidaus tarnybos statuto redakcijai, kuri numato naują pareigūnų vertinimo tvarką ir ją susieja su darbo užmokesčio skyrimu.

Finansų ministerijos duomenimis, Vidaus tarnybos statuto projekto normoms įgyvendinti 2016 metais prireiktų 21 mln. eurų, 2017 metais - 17,7 mln. eurų.

Trūksta užnugario

S. Skvernelis mano, kad gauti finansavimą vidaus reikalų sistemos reformoms būtų lengviau, jeigu turėtų didesnį politinį palaikymą.

„Politika paprasta – jeigu už vidaus reikalų ministro stovėtų didelė politinė jėga, matyt, gal tie sprendimai būtų kitokie“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė S.Skvernelis.

Jis užsiminė, kad „koalicijos partneriai Vyriausybėje taip pat nėra lygaus svorio, lygiaverčiai“. S.Skvernelį į vidaus reikalų ministro postą oficialiai delegavo „Tvarkos ir teisingumo“ partija, jis nėra partijos narys.

Pasak S.Skvernelio, dėl papildomo finansavimo kompromiso rasti nepavyksta su Finansų ministerija.

„Kolegos ministrai iš esmės suvokia ir pritartų, mes nesurandame kompromiso su Finansų ministerija. (...) Suprantu ir finansų ministrą, kadangi jis atsakingas už visą valstybės biudžetą ir sričių yra įvairiausių ir tikrai visos labai svarbios ir, matyt, šiandien kolega galvoja, kad ši sritis nėra prioritetinė valstybėje“, – sakė S.Skvernelis.

Pasak jo, norint įvesti naują darbo apmokėjimo sistemą, kuri iš esmės atlyginimų pareigūnams nedidintų, reikėtų apie 7 mln. eurų. Norint įvesti 40 valandų darbo savaitę vietoj dabar kai kurių dirbamų 48 valandų, tam su nauja užmokesčio sistema reikėtų iš viso 20 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

zenonas lapinskas (volkovas) 8 662 33770

zenonas lapinskas (volkovas) 8 662 33770 portretas
Reformą kai kas pradėjo jau 1987 m. kai dirbtinai mane sukompromitavo (turiu komisijos " tik tarnybiniam naudojimui" lygio slaptumo išvadą) ir išmetė iš tarnybos, kriminalinės paieškos. Neatsižvelgė ir net nesidomėjo, kad buvau vietinės reikšmės antrąją kadenciją deputatas. Neleido baigti Vilniaus fakulteto Minsko aukštosios m-los (mokinausi 5 kurse) privalėjo A.Pumputis leisti baigti mokinantis jau 3 kurse. Už pasiaukojantį darbą buvau apdovanotas netgi pačio buvusio ministro. Vėliau vietoje manęs priėmė anksčiau teistą. Tai gal gerbiamas S.Skverneli pradėkite nuo čia. Mano atžvilgiu taikytos represijos Jūsų ministerijos nepanaikintos. Ministrai keičiatės vos ne valandomis, o A.Pumputis nepakeičiamas. Neabejoju, kad aš būsiu reabilituotas, tai galite padaryti Jūs. Jei ką palauksiu dar sekančio ministro. Laiko dar turiu.

buvusio nuomonė

buvusio nuomonė portretas
Keistos tos mūsų reformos.Tarybiniais laikais ,tarnybos stažas buvo 25 metai.Ir tai normalu.Atkūrus nepriklausomybę,viskas buvo griaunama,pavadinant reformomis.Stažas buvo nepagrįstai sutrumpintas iki 20 metų.Dabar matote kaip sunku tą stažą atkurti.Dar viena didžiulė klaida padaryta,kaip buvo sukurti apskričių policijos komisariatai.Tuo metu,kaip apskritys buvo naikinamos,kaip nepasiteisinę.Ką tas davė? Poskyriai buvo pavadinti skyriais,skyriai valdybomis,o visiems tų padalinių biurokratams ,pakelti laipsniai,už kuriuos mokami pinigai.Visų tiesiogiai dirbančių policijos darbą pareigūnų,laipsniai ir atlygiai nepakilo.Padidėjo savų į pareigas skyrimo blatas,krito kompetencija.Vietoje vienos ministerijos,atsirado 10 miniministerijų,ir dar viena tikroji.Tai ar čia reforma?

zigmas

zigmas portretas
Reforma vyksta jau virs 20 metu ir kaip nesibaigia taip nesibaigia.Amzinai vis pinigu truksta. Ogi, p.Skverneli, pasiziurekit i savo ministerijos etatus, kur nuo komisaru ir kt. virsininku skaiciaus net siules braska. Tegu eina i gatves patruliuot, o tai nuo kedziu sildymo galvon taip trenkia, kad net kabinete uzmiega.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių