S. Skvernelis: terorizmo grėsmę užkardyti niekas nėra šimtu procentų pajėgus

Seimo opozicinės Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis laikosi pozicijos, kad galimą terorizmo riziką Lietuvos tarnybos yra pasirengusios sumažinti iki minimumo. Nors parlamentaras pabrėžia, kad tai, jog dalis asmenų pro Lietuvą patenka į Vakarų Europą – yra problema, tačiau jis tuo pačiu įsitikinęs, kad į Lietuvą patenkančių ir sulaikomų asmenų patikrinimas yra vykdomas kokybiškai.

„Terorizmo grėsmę užkardyti niekas nėra šimtu procentų pajėgus, jokia pasaulio institucija, specialioji tarnyba. Bet mūsų institucijos tikrai turi visus gebėjimus, įrangą ir kompetenciją, kad ši grėsmė būtų minimalizuota“, – Eltai teigė S. Skvernelis.

Nors jis ir sutiko, kad asmens tapatybės dokumentų neturinčių asmenų patikrinimas yra sudėtingas, tačiau nelegalių migrantų patikros metu bendradarbiaujant su kitomis valstybėmis, galima įvertinti ar šie asmenys kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

„Pirmas patikrinimas yra labai svarbus. Turbūt visi suvokia, kad vien nacionalinių tarnybų pagalba tikrai nebūtų pilnas, yra tarptautinis bendradarbiavimas su kitų šalių žvalgybos, kitomis specialiosiomis tarnybomis, kur galima nustatyti. Nes tie asmenys, kurie patenka be dokumentų (dauguma nelegalių migrantų) ir prisistato bet kokia pavarde. Dėl to reikalinga įdėti pastangų, kad būtų per visas įmanomas institucijas nustatyti jo tapatybę ir spręsti, ar tai yra grėsmė siejama su terorizmu“,- aiškino jis.

Bet mūsų institucijos tikrai turi visus gebėjimus, įrangą ir kompetenciją, kad ši grėsmė būtų minimalizuota.

Visgi problema, frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūno nuomone yra tai, kad kai kurie asmenys toliau į Europą gali keliauti apskritai nepatikrinami.

„Vienas niuansas yra. Kelių šimtų nelegalių migrantų jau nebeliko Lietuvoje. Neaišku, kaip ir kokiomis priežastimis. Tai iš esmės į Europos Sąjungos teritoriją galimai pateko 600 ar 700 asmenų, kurie nėra identifikuoti. Tai čia problema, ir pakankamai didelė problema“ – mano S. Skvernelis.

ELTA primena, kad apie tai, jog tarp į Lietuvą patekusių neteisėtų migrantų buvo užfiksuota keliolika su teroristinėmis organizacijomis siejamų asmenų, pranešė naujienų portalas „delfi“. Portalą apie tai informavo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, reaguodama į pasirodžiusią informaciją apie tarp neteisėtų migrantų identifikuotus asmenis, siejamus su teroristinėmis organizacijomis, tikina, kad dėl to nereikėtų kelti panikos. Ministrės teigimu, atsakingos institucijos vertina šias rizikas ir prireikus imasi visų reikiamų saugumo priemonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Na

Na portretas
Na pirmiausia smegenu reik tureti ir neisileisti ju i sali ir nereikes ju uzkardyti kuriu del gobsumo ir koloboravimo valdzia nepastebi

.,.

.,. portretas
Savo laiku nereikėjo liežuviu šūdo malti, kištis į svetimų valstybių reikalus (ir tai buvo daroma ypač arogantiškai) - tiek problemų nebūtų buvę...

SKVERNELI , gyventojams ne procentai rūpi,o

SKVERNELI , gyventojams ne procentai rūpi,o portretas
rūpi, jog būtų UŽKARDINTA kiekvieno teroristo veikla Lietuvoje
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių