S. Skvernelis sako matantis svarbesnių darbų, nei liudijimas dėl I. Rozovos

Premjeras Saulius Skvernelis sako neketinantis paklusti opozicijos raginimams gyvai liudyti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK) dėl informacijos apie parlamentarę Iriną Rozovą, nes mato svarbesnių prioritetų.

„Yra esminiai dalykai šiandien, dėl kurių reikia dirbti Vyriausybei. Ir jei man reikia pasirinkti, ar dalyvauti ir vadovauti COVID–19 komiteto posėdžiui 10 valandą, ar, deja, komitete, kuris, panašu, daro daugiau šou, nei realiai sprendžia klausimus, mano pasirinkimas yra labai paprastas. Antra – aš atsakiau raštu į visus klausimus“, – spaudos konferencijoje sakė S. Skvernelis.

Jis dar kartą patvirtino gavęs informaciją apie I. Rozovą „kaip Vyriausybės vadovas“ ir panaudojęs ją „tik su Vyriausybe susijusiais klausimais“.

„Visa kita, kas ten yra, ar dešimties metų senumo kontaktai, ar visa kita, atvirai pasakius, Vyriausybės veiklai jokios reikšmingos įtakos neturėjo ir negalėjo turėti“, – tikino jis.

„Jeigu tik bus galimybė kažkuriuo metu gyvai pabendrauti, tikrai mielai tą padarysiu. Bet manau, kad mano pasirodymas opozicijai nelabai patiks su mano liudijimais ir pasisakymais“, – pridūrė S. Skvernelis.

Seimo NSGK iki balandžio 30 dienos turi pabaigti tyrimą dėl Seimo narės I. Rozovos nuslėptų ryšių su Rusijos diplomatais. Tyrimas inicijuotas paaiškėjus, jog 2018 metų sausį Seimo pirmininkas V. Pranckietis gavo Valstybės saugumo departamento (VSD) rekomendaciją neišduoti politikei leidimo dirbti su įslaptinta informacija.

Komitetas taip pat aiškinasi politikų, disponavusių informacija apie I. Rozovą, veiksmus: kokius sprendimus, susipažinęs su medžiaga priėmė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kiti informaciją gavę Seimo nariai.

Komitetui liudijęs Seimo pirmininkas V. Pranckietis teigė ėmęsis veiksmų dėl I. Rozovos, t. y. neišdavęs jai leidimo dirbti su slapta informacija pagal VSD rekomendaciją, bei pasirūpinęs, kad informacija pasiektų NSGK.

VSD dokumente rašoma apie tarimąsi su Rusijos diplomatais dėl finansinės paramos Rusų aljansui, Seimo narės bendravimą su iš Lietuvos 2014 metais išsiųstu Rusijos generaliniu konsulu Vladimiru Malyginu.

Šių kontaktų I. Rozova nenurodė prašyme išduoti leidimą dirbti su įslaptinta informacija.

Parlamentarė laikosi pozicijos, kad jos ryšiai su rusų diplomatais nebuvo asmeniniai, todėl ji neturėjusi jų deklaruoti VSD klausimyne.

Seime I. Rozova priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Dar laisveje?

Ar čia svarbiau:

Ar čia svarbiau: portretas
„Nacionaliniai lietuviškos integracijos ypatumai” - straipsnis „Respublikoje” apie Vyriausybės posėdį dėl DAUGIAKALBYSTĖS įvedimo vietoje Valstybinės kalbos? Ar dar kam nors premjeras skyrė tiek savo pastangų, kaip Lietuvių kalbos IŠPAŠOLVONIJIMUI iš oficialaus valstybės ir piliečių bendravimo žodžiu ir raštu??? Premjeras pasiryžęs laužyti Konstituciją ir savo paties duotą priesaiką? T.y., jis APGAUDINĖJO visus, ją duodamas, kad tik į Seimą patektų???

Kai žmonių nebus,

Kai žmonių nebus, portretas
tai nebus ką ir saugoti ! Konservartoriai ketvirti metai kaip ,, konstruktyviai " dirba .
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių