S. Skvernelis: rinkimų rezultatai – geri, bet galėjo būti ir geresni

Savivaldos rinkimų rezultatai – geri, bet galėjo būti ir geresni, sako Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis, parlamentaras Saulius Skvernelis.

„Aš tikrai manau, kad rezultatas yra geras. Ar galėjo būti geresnis? Taip, galėjo būti geresnis. Galėjo būti blogesnis irgi visko galėjo būti“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė partijos pirmininkas.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ turės penkis merus, keturi jų išrinkti per antrąjį turą.

S. Skvernelis teigė, jog sekmadienį merų rinkimų antrajame ture tikėjosi penkių partijos kandidatų pergalės.

„Kalbant apie vakarykščią dieną, iš šešių kandidatų aš asmeniškai tikėjau, kad penki turėtų nugalėti, deja, dviem nepasisekė“, – kalbėjo jis.

Savivaldos rinkimuose Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ užsitikrino 124 savivaldybių tarybų narius, turės penkis merus.

Didžiuosiuose miestuose pritrūko laiko

„Penki merai, 124 tarybos nariai, 36 savivaldybės – kaip pirmam kartui, kada visgi partijai metai laiko, nėra suformuoti struktūriniai padaliniai ir skyriai visuose šalies miestuose ir rajonuose, rezultatas yra tikrai geras, tikrai norėjosi geresnio“, – sakė S. Skvernelis.

„Būtų galima pasakyti, kad yra puiku jeigu būtume turėję tarybos narius didžiuosiuose miestuose, Kaune ir Vilniuje“, – teigė jis.

Partijos lyderis, paklaustas apie nesėkmės sostinėje ir Kaune priežastis, išskyrė laiko trūkumą.

„Aš manau, pritrūko laiko, nes visgi didžiuosiuose miestuose pasiketi daugybę žmonių yra sudėtinga. Kita vertus nepamiškime, sostinė dar kartą parodė, kad yra rinkėjai, didžioji dalis – dešiniųjų pažiūrų, o centro kairėje konkurencija buvo milžiniška“, – kalbėjo S. Skvernelis.

„Kaune fenomenas yra kitas. Yra Visvaldas Matijošaitis ir „Vieningas Kaunas“ ir ten pakovoti yra labai sudėtinga“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis spaudos konferencijoje taip pat pažymėjo, jog partija turės savo kandidatą kitais metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose

Turės kandidatą prezidento rinkimuose

„Kalbant apie prezidento rinkimus. Taip, aš gali užtikrinti, kad mes turėsime kandidatą, savarankišką kandidatą, į prezidento rinkimus. Kas tai bus kol kas yra sunku pasakyti“, – teigė partijos vadovas.

Šiuose rinkimuose Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ surinko 6,68 proc. balsų.

Demokratų lyderis paklaustas kokią įtaką savivaldos rinkimai turės nacionaliniams rinkimams pažymėjo, jog tarp rinkimų tiesioginės koreliacijos nėra.

„Apie kitus rikinimus. Aš manau, kad tiesioginis koreliacijos ko gero nėra su nacionaliniais rinkimais, nes tai visgi daugiau yra asmenybių, vietos bendruomenių lyderių kova, bet simptomai tam tikri buvo ir tas pasikartojo kaip ir Seimo rinkimuose“, – teigė S. Skvernelis.

„Ten kur konservatorių kandidatas pateko su bet kuriuo kitu politinės jėgos atstovu į antrą turą, na, iš esmės visi patyrė nesėkmes“, – pridūrė jis.

Pakartotiniai merų rinkimai vyko 34-iose savivaldybėse. Pirmajame ture išrinkti 26 merai.

Antrojo turo prireikė Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.


      Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.
      Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

onute

onute portretas
JAM KAIP IR ARMONAUTEI LABAI GERI TAI I KOKIA PLANETA SKRISIT ABUDU VARYK SKVERNE I CHACHLIANDIJA KOL DAR RUSAI VISOS NEUŽĖMĖ
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių