S. Skvernelis įspėja dėl skiepijimo: rudenį gali atsirasti „dvi Lietuvos“

Ekspremjeras Saulius Skvernelis kritikuoja Ingridos Šimonytės vadovaujamą Vyriausybę, kad ši daro nepakankamai, jog šalyje skiepijimo tempai nelėtėtų.

Pasak jo, šiuo klausimu trūksta iš valdžios aktyvumo ir motyvavimo. Tačiau opozicijos lyderis kritiškas ir savo kolegų, tarp kurių ir prieš skiepus nusiteikęs „valstietis“ Dainius Kepenis, atžvilgiu. „Valstiečių“ frakcijai priklausantis S. Skvernelis pripažįsta, kad abejonių žmonėms sukelia tokių politikų skleidžiamos kalbos apie skiepus. Jas S. Skvernelis vadina tiesiog kvailystėmis, kurios gali prisidėti prie to, kad rudenį gali atsirasti „dvi Lietuvos“: viena, kuri gyvens įprastą gyvenimą, o kita – karantino režimu. 

Kad taip nenutiktų, pažymi S. Skvernelis, būtina įtikinti žmones vakcinavimosi nauda.

Tikrai yra labai daug sąmokslo teorijų, čia dalyvauja nemažai ir politikų, ir mano kolegų, kurie skleidžia visiškas kvailystes apie skiepus, įneša abejones.

„Informacijos užtenka, tačiau informacinė vakcinavimo kampanija turėjo startuoti ir ji turėjo būti paveiki. Kai aiškina kalbančios galvos – tai yra viena, bet kada tu surandi kitokius būdus, kaip prieiti prie abejojančių žmonių protų ir širdžių, – yra kas kita“, – „Žinių radijui“ penktadienį sakė opozicijos lyderis.

Visgi S. Skvernelis sutiko, kad esama ir kitų kliūčių, kurios apsunkina bandymus įtikinti žmones, jog, siekiant grįžti į normalų gyvenimą, skiepai yra būtini.

„Tikrai yra labai daug sąmokslo teorijų, čia dalyvauja nemažai ir politikų, ir mano kolegų, kurie skleidžia visiškas kvailystes apie skiepus, įneša abejones. O žmonės, kurie galvoja arba neturi tvirto įsitikinimo, kad mokslas yra mokslas ir mokslo pažanga XXI a. yra labai svarbu, vis dar gyvena XX ar XIX amžiaus dogmomis – tai tokius sudėtinga įtikinti“, – teigė S. Skvernelis.

„Visgi didžioji dalis visuomenės yra protinga, mąstanti ir racionali. Pastangų reikia, kad žmonės, galvodami apie rudenį, sprendimą priimtų“, – pridūrė jis.

Kitu atveju, – jei Lietuvai nepavyktų pasiekti kolektyvinio imuniteto, S. Skvernelio teigimu, neatmestina, kad visuomenė pasidalintų į dvi grupes: pasiskiepijusius, kuriems gyvenimo apribojimai nebūtų taikomi, ir skiepų atsisakiusius – šiems tektų taikytis su karantino režimo taisyklėmis.

„Jeigu iš tiesų bus toks vakcinavimo mastas, tai prie Galimybių paso rudenį reikės grįžti, ir tada atsiras dvi Lietuvos – viena, kuri nori gyventi, dirbti ir mokytis, ir kita, kuri yra įstrigus praėjusiame amžiuje ir turi visokių abejonių ir keistų baimių dėl galimų vakcinavimo pavojų. Tegu būna užsidarę ir gyvena karantino sąlygomis. Nieko nepadarysi... Tai nėra geras sprendimas, bet atsakingi žmonės pasiskiepijo ne tik saugodami save, bet ir savo artimuosius, aplinkinius ir visą visuomenę, man atrodo, kad jie turi turėti galimybę dalyvauti visuomenės gyvenime kitokiomis sąlygomis, jei, deja, kažkas nenori skiepytis “, – sakė S. Skvernelis.NAUJAUSI KOMENTARAI

To Adekvačiai mąstantis

To Adekvačiai mąstantis portretas
Tu neadekvačiai mąstantis, kvailas, paklusnus avinas.

Oho

Oho portretas
Fauci tą patį pasakė, kad Amerika dalinasi į dvi dalis. O mūsų Skvernelis kaip iš švento rašto tą patį pakartojo. Klausimas: kokia čia pandemija, jei ją valdo politikai, o ne medikai? Pakaitomis, tai vienas, tai kitas, tai trečias ir t.t. apokaliptikas iššoka į viešumą kaip Pilypas iš kanapių ir trukt už vadžių ir vėl iš pradžių apie genocidą kalba.

Abejingumas

Abejingumas portretas
Nu tas “aš dar palauksiu rudens ir pažiūrėsiu”, tai užmuša. Reikia persakyti - “aš dar palauksiu trečio karantino, gal bl užsilenksiu neėdęs”
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių