Quantcast

S. Skvernelis ir V. Sinkevičius sprendimą šalinti T. Tomiliną iš partijos vadina keistu

Buvęs premjeras, dabartinis Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis ir eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sprendimą šalinti Tomą Tomiliną iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadina keistu.

Reaguodami į partijos tarybą sprendimą politikai tvirtina, kad tai rodo, jog partija pamažu radikalėja.

„Iš tikrųjų matosi, kad partija slysta arba kryptingai juda į radikalėjimo pusę“, – BNS penktadienį sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu, T. Tomilinas buvo vienas svarbiausių partijos tapatybės formuotojų.

„Man atrodo, kad Tomas du dešimtmečius buvo partijos nariu, kuris tikrai labai aktyviai formavo partijos tapatybę, ypač socialinę politiką, demokratines tradicijas partijoje“, – kalbėjo buvęs Vyriausybės vadovas.

Pastaruoju metu į konfliktą su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu įsivėlęs T. Tomilinas penktadienį buvo pašalintas iš LVŽS partijos tarybos sprendimu.

Viešas konfliktas tarp R. Karbauskio ir T. Tomilino kilo, kai šis pavasarį balsavo už įstatymo projektą, kuriuo būtų įteisinta lyčiai neutrali partnerystė.

Tuomet R. Karbauskis pareiškė, jog T. Tomilinas išdavė partijos vertybes, o „valstiečiai“ jam pasiūlė trauktis iš partinių postų.

S. Skvernelis sako, kad sprendimas už kitokią nuomonę pašalinti iš partijos T. Tomiliną yra keistas.

„Ir už tai, kad jis turėjo skirtingą nuomonę negu partijos dauguma vienu klausimu, tai man keistai atrodo, bet ir kiti dalykai yra panašūs. Žinot, prieš prezidento rinkimus irgi potencialiems varžovams įtarimai sukeliami, čia prieš pirmininko rinkimus realūs kandidatai yra eliminuojami“, – teigė S. Skvernelis.

Jam antrina ir eurokomisaras V. Sinkevičius, taip pat manantis, kad prie sprendimo pašalinti iš partijos T. Tomiliną prisidėjo jo ketinimai dalyvauti partijos vadovo rinkimuose.

„Keisti sprendimai, bet turbūt link to viskas ir ėjo. Turbūt paskutinis žingsnis buvo, kai Tomas paskelbė, kad visgi dalyvaus pirmininko rinkimuose. Buvo nuspręsta, kad jokių rinkimų būti negali“, – BNS sakė V. Sinkevičius.

Pasak jo, R. Karbauskio norą šalinti T. Tomiliną iš partijos galėjo lemti ne reali baimė prarasti pirmininko pareigas, bet diskusijų vengimas.

„Tiesiog nenorima buvo diskutuoti, atsakinėti į nepatogius klausimus, dalyvauti debatuose ir panašiai. Aš manau, kad čia buvo esminis momentas“, – svarstė eurokomisaras.

V. Sinkevičius tvirtino, kad T. Tomilinas LVŽS atidavė daug metų ir buvo lojalus partijos narys, tačiau partija labai greitai iš centro kairės jėga ėmė virsti radikalia dešine.

Anot jo, tai įvyko pasikeitus R. Karbauskio aplinkai ir „joje atsiradus ypatingai konservatyvių, ne kuriančių, o griaunančių, pagiežingų žmonių“.

„Čia ir atsirado ta takoskyra. Dalis nesuprato to posūkio, dalis jo tiesiog nenorėjo suprasti, bet išsamesnės diskusijos apie tą pokytį nebuvo“, – tvirtino V. Sinkevičius.

Politikas tvirtino, kad jam gaila ir skauda dėl to, kas vyksta partijoje, tačiau nuo aktyvesnio dalyvavimo jos veikloje ar didelių sprendimų stengiasi susilaikyti, kol dirba eurokomisaru.NAUJAUSI KOMENTARAI

SKVERNELI, Sinkevičiau !-- tikrai k e i s t a, kai TOMILINAS

SKVERNELI, Sinkevičiau !-- tikrai k e i s t a, kai TOMILINAS portretas
atvirai ne tik " šika" po VALSTIEČIŲ s t o g u, bet ir agituoja taip daryti KITUS.--Privalote s u v o k t i , jog VALSTIEČIŲ t v i r t o v ė nėra OŽIO tvartas , ar IŠANGĖS gauja.---SKVERNELI , tai kuo VALSTIEČIAI t a p s ? , jeigu KARBAUSKAS, pagal jus, t o l i a r u o s tokiems s a v i v a l ė s veiksmams .--Jeigu, kam ragai auga s p a r č i a u už PROTĄ, tokiems ne vieta teršti VALSTIEČIŲ vardo--tai ne prievarta , tai pasirinkimo l a i s v ė tai daryti kitur.

PAGONYS

PAGONYS portretas
Šnipai LVŽS šalininkus žemynu,nebalsuok išdavikos faktos elgesys labai blogausai....

L?

L? portretas
Tai Karbouskiniai jau dešinieji ar ir radikalai-dešinieji? O tai konservatoriai kur?
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių