S. Skvernelis: Baltarusijai užsidarius sienas, atsakysime tuo pačiu

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad Baltarusijai nusprendus užverti sienas Vakarams, Lietuva ir Lenkija atsakytų tuo pačiu bei neįsileistų krovinių iš šios valstybės.

Premjeras pabrėžė, kad po Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos ketvirtadienio pareiškimų, jog sienos bus užvertos, kol kas jokių realių veiksmų kaimyninė valstybė nesiėmė.

„Nėra kol kas jokio sprendimo, matome ne vieną pareiškimą garsų, sklindantį iš tos šalies, nutaikytą pirmiausia vidaus politikai. Jei bus iš jų tokie žingsniai, bus adekvatus atsakymas“, – žurnalistams Kaune penktadienį sakė S. Skvernelis.

„Negalėtų tiesiog krovininiai automobiliai įvažiuoti ir iš tos šalies – nei per Lietuvą, nei per Lenkiją. Tai, matyt, būtų tikrai tai ekonomikai, kuri šiaip sunkiai serga, dar vienas smūgis. Nemanau, kad tai bus padaryta. Jeigu bus padaryta, kaip minėjau – bus adekvatus atsakymas“, – pabrėžė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, jei Baltarusija priimtų tokį sprendimą, pirmiausia nukentėtų Baltarusijos ekonomika. Tuo metu Lietuvos verslas, dirbantis su rytų rinka, anot jo, žino rizikas ir yra jas diversifikavęs.

Nemanau, kad tai bus padaryta. Jeigu bus padaryta, kaip minėjau – bus adekvatus atsakymas.

„Taip, kažkiek tai atsilieptų, matyt, atskiriems sektoriams – vieniems daugiau, kitiems – mažiau. Bet tai nebūtų kažkoks reikšmingas ir labai svarbus mums smūgis“, – tikino jis.

Premjeras tvirtino, kad A. Lukašenka taip siekia nusiųsti dar vieną žinutę Baltarusijos visuomenei, kad Vakarai „yra didžiausias priešas“.

„Tokiu būdu bandoma vėlgi kabinti makaronus Baltarusijos visuomenei apie menamą priešą,  NATO valstybes, žvanginančias ginklais ir panašiai, kenkiančias Baltarusijai. Tikrai, mes nesikišame į vidaus reikalus, bet savo po aiškiai reiškėme ir reiškiame: toje šalyje turi būti demokratiniai rinkimai ir patys Baltarusijos žmonės, tik žmonės, nusprendžia, kokią valdžia turi ir kokiu keliu valstybė eina“, – pabrėžė S. Skvernelis.

A. Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad Baltarusija uždaro sieną su Vakarais, pirmiausia su Lietuva ir Lenkija, ir stiprina valstybinės sienos su Ukraina apsaugą bei sakė siunčiantis „pusę kariuomenės“ stiprinti vakarinių sienų apsaugą.

Valstybinės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas BNS penktadienio rytą sakė, kad eismas per sieną su Baltarusija tebevyksta įprastai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Biruta

Biruta portretas
Pagazdinsi boba dideliu daiktu! (liaudies) :D

>>anonimui

>>anonimui portretas
O ką, jeigu Klaipėdą grąžintų vokiečiams, gal ir visai neblogai būtų. Memeland žemė, skamba neblogai, visai kaip kokia Saksonija ar Meklenburgas. Tvarka būtų vokiška, žinoma, o tai ne visiems patiktų, tačiau visokiems tinginiams, svieto perėjūnams ir veltiniams tai nelabai patiktų, tektų kraustytis į protėvių žemę. O man kas, vokiškai moku ir Memelande jausčiausi visai neblogai, jeigu jau taip nutiktų.

pastebėjimas

pastebėjimas portretas
Šiaip tai BY tranzitą aptarnauja lietuviai, tiksliau tūkstančiai lietuvių pradedant vairuotojais, geležinkelio mašinistais baigiant locmanais ir krovos specialistais . Patikėkite, atlyginimais nesiskundė, įdomu ką su minia bedarbių darys iškilieji usa padlaižiai ir kaip malšins be darbo ir pajamų likusių piliečių neramumus. Demokratiškai?
VISI KOMENTARAI 41
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių