VRK: daugiausia reitinguotas Liberalų sąjūdžio, mažiausiai – Darbo partijos sąrašas

  • Teksto dydis:

Daugiau kaip pusė rinkėjų Europos Parlamento rinkimuose pasinaudojo galimybe skirti kandidatams reitingo balus.

Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko, iš viso reitinguota 61,45 proc. biuletenių.

„Labiausiai reitinguoti Liberalų sąjūdžio biuleteniai - 71,85 proc., taip pat buvo reitinguota gausiai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos biuleteniai - 69,74 proc., Lietuvos socialdemokratų partijos - 66,76 proc. Mažiausiai reitinguojamas buvo Darbo partijos sąrašas - 46,4 proc.“, - žurnalistams sakė Z.Vaigauskas.

„Kaip matome, mūsų rinkėjams reitingavimas daugeliu atvejų yra labai svarbus dalykas“, - pažymėjo komisijos vadovas.

EP rinkimuose daugiausiai balsų surinko TS-LKD sąrašas - gavo 17,39 proc. balsų nuo galiojančių biuletenių. Partijai Europos Parlamente tenka du mandatai vietoj šiuo metu turimų keturių. Į juos pagal reitingavimą pretenduoja Gabrielius Landsbergis ir dabartinis europarlamentaras Algirdas Saudargas, nežymiai aplenkęs kitą europarlamentarę Laimą Liuciją Andrikienę.

Socialdemokratai surinko 17,27 proc. balsų. Jiems taip pat priklauso du mandatai vietoj dabar esamų trijų. Pagal reitingavimą, į juos pretenduoja dabartiniai europarlamentarai Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis.

Lietuvos liberalų sąjūdis su 16,52 proc. balsų irgi turėtų gauti du mandatus. Iki šiol ši partija turėjo vieną mandatą Europos Parlamente. Pagal reitingavimą, dirbti į Briuselį turėtų važiuoti verslininkas Antanas Guoga ir Petras Auštrevičius.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ su 14,27 proc. balsų išsaugojo du mandatus, kurie tektų dabartiniam europarlamentarui Rolandui Paksui ir aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui.

Po vieną mandatą turėtų gauti Darbo partija (12,83 proc.), Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir Rusų aljanso koalicija (8,06 proc.) bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (6,62 proc.). Su Darbo partija į EP išrinktas parlamentaras Viktoras Uspaskichas, su LLRA - dabartinis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, „valstiečiais“ - partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. R.Karbauskis jau pranešė, kad vietoje savęs siūlys į EP vykti antrą vietą užėmusiam Ignalinos merui Broniui Ropei. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas į Europos Parlamentą išrinktas pirmą kartą.

Lietuva į Europos Parlamentą penkeriems metams renka 11 atstovų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių