Raseinių taryba pritarė sovietinių paminklų demontavimui

Raseinių savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė sovietinių paminklų rajone demontavimui, pranešė meras Andrius Bautronis.

„Svarbus įvykis. Sprendimas, kuris, mano manymu, turėjo būti priimtas dar prieš 32 metus, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę“, – feisbuke teigė savivaldybės vadovas.

Iš viso rajone yra penki sovietiniai atminimo ženklai, įskaitant sovietų kario, laikančio rankoje ginklą ir vainiką, skulptūrą Vilniaus gatvėje pačiuose Raseiniuose.

Pasak mero, pačios sovietų karių kapinės nebus liečiamos.

„Kapinės – šventa vieta, tačiau sovietiniai paminklai, stovintys jose anaiptol ne religiniai simboliai, o okupacijos simboliai. Jeigu pažvelgtume įdėmiau, pamatytume, kad ne tarybiniams kariams atminti jie buvo statomi“, – sakė A. Bautronis

„Istoriją kurkime, puoselėkime ir išsaugokime. Tikiu, kad šiems paminklams atsiras tinkama vieta. Neterškime jais savo kaimų, miestelių ir miestų. Ne už tai mūsų tėvai, seneliai ir proseneliai paaukojo savo gyvybes. Ne už tai šiandien kovoja Ukraina“, – pridūrė jis.

Rusijai vasarį pradėjus invaziją į Ukrainą, Raseinių meras vienas pirmųjų Lietuvoje pranešė apie planus nuimti sovietinius monumentus savo rajone.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

kas pagimdė p i r m ą DEBILŲ konservatorių Lietuvoje ?

kas pagimdė p i r m ą DEBILŲ konservatorių Lietuvoje ? portretas
juk jų p r a e i t y j e nebuvo--ko gero, ž i n o kgebistas OŽYS.-- Tai ISTORINIO paveldo g r i o v ė j a i , kurie yra visiški d e b i l a i , NEGERBIA prieš tai gyvenusios bendruomenės - Tokie gyvena be jokios a t e i t i e s -jie nieko n e k u r i a ir nieko NEPALIKS kitoms kartoms- tai a b s o l i u t ū s VELTĖDŽIAI , išgyvenantys tik KITŲ sąskaita, tokie net negeba džiaugtis , kai prieš 700 metų pastatyta, išliko n e n u g r i a u t a GEDIMINO pilis, atlaikiusi daugybę politinių VĖJŲ--tai p a s a k o , jog per tokį ilgą laikotarpį Lietuvos istorijoje n e b u v o tokios KONSERVŲ DEBILIOS gaujos -- kitaip ne tik GEDIMINO , bet kitos PILYS esančios Lietuvoje b ū t ų NUGRIAUTOS, o ŠIANDIENĄ ant mūsų TĖVŲ ir p r o t ė v i ų KAULŲ, konservatorių CHUNTA , savo laikysena ir veiksmais -siekia į s i a m ž i n t i.

verst viską

verst viską portretas
ežerus sovietinius išsiurbti. Arba nuverst ežerus. Elektrėnus, Elektrėnus nepamirškite nuverst, juk sovietmečiu statyta ten viskas. Ką dar glušai konservai išgalvoti gali, kurie vietoj smegenų turi fekalijų pripidytas romyto kuilio pūsles.

o !

o ! portretas
nuverst...aisktele islygint apkamsyt fioletimnem veliavom ir kanapem apset - padaryt narkomanu ir anusu sleni... mmm puiki ideja RASEINIam....jus ir seime palaikys anie juk tiek metu seime stengiasi narkotiku platynimo ystayma islengvint...
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių