R. Karoblis: Lietuvos oro erdvė turi būti gerbiama

Lietuvos oro erdvė turi būti gerbiama, sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, dviem Rusijos kariniams lėktuvams praėjusią savaitę įskridus į šalies teritorinius vandenis.

„Mes negalime leisti taip elgtis su oro erdve. Mūsų teisės turi būti gerbiamos ir be leidimo į mūsų oro erdvę negali būti įskrista“, – BNS pirmadienį sakė ministras.

Jis teigė, kad šeštadienio transporto orlaivių „Il-76“ skrydis virš Baltijos jūros gali būti susijęs su Rusijoje ir Baltarusijoje vykstančiomis pratybomis „Zapad“, nes lėktuvai galėjo gabenti mokymams reikalingą įrangą ar karius.

„Tam tikros klaidos, žinant karių judėjimo skaičių ir didelį intensyvumą, gali būti. Neatmestina, kad tai buvo klaida, (...) tačiau taip pat neatmestina, ar taip nebuvo tikrinamas mūsų budrumas“, – kalbėjo R.Karoblis.

Paklaustas, ar incidentas nekelia papildomos įtampos, ministras pabrėžė, kad toks įvykis yra pirmas per pratybas „Zapad“.

Ministras su šiais mokymais nesiejo užpraėjusią savaitę įvykusio incidento, kai Lietuvos pasienyje su Rusija pasieniečiai sulaikė neblaivų, įtariama, Rusijos pilietį be dokumentų. Jis prisistatė dirbantis Rusijos pasienio tarnyboje.

Lietuvos pareigūnai pirmadienį paskelbė, kad šalies oro erdvė buvo pažeista, kai iš Rusijos pagrindinės dalies į Karaliaučiaus sritį skrido šeši Rusijos kariniai transporto orlaiviai „Il-76“. Du iš jų nukrypo nuo skrydžio planų ir 22.50 val. bei 23.10 val. įskrido į Lietuvos teritoriją virš teritorinių vandenų. Čia orlaiviai išbuvo iki dviejų minučių, kol išskrido į Karaliaučiaus sritį.

Krašto apsaugos ministras sakė, kad Lietuvos oro erdvė buvo pažeista ties Kuršių nerija.

Šiauliuose budintys, oro policijos misiją atliekantys Jungtinių Valstijų naikintuvai nekilo lydėti oro erdvę pažeidusių rusų lėktuvų.

Ministras teigė, kad virš Baltijos jūros skridę šeši „Il-76“ nebuvo lydėti, nes skrido pagal pateiktą planą, palaikė ryšį ir buvo įjungę automatinius atsakiklius, o į sienos pažeidimą JAV naikintuvai sureaguoti nespėjo.

„Neįmanoma. Yra dvi minutės, (...) tai net fiziškai neįmanoma, nes tas pažeidimas įvyko, o paskui jie iš karto įskrido į Kaliningradą, į Rusijos oro erdvę“, – kalbėjo R.Karoblis.

Rugpjūčio pabaigoje JAV Lietuvoje dislokavo septynis naikintuvus, nors paprastai oro policijos misija iš Šiaulių atliekama su keturiais naikintuvais. Dar keturi Belgijos naikintuvai šiuo metu dislokuoti Estijoje.

Mokymų „Zapad“ aktyvioji dalis vyksta rugsėjo 14–20 dienomis. Prieš pratybas Lietuvos pareigūnai neatmetė incidentų ar provokacijų tikimybės ir teigė, jog per šiuos mokymus bus treniruojamasi pulti NATO šalis.

Rusijos ir Baltarusijos pareigūnai skelbė, kad mokymuose dalyvauja beveik 13 tūkst. karių.

Lietuvos ir kitų NATO šalių pareigūnai teigia, kad pratybų oficialiai pratybų mastas buvo sumažintas, skaidant mokymus į atskiras dalis. JAV tyrimų centras „Atlantic Council“ prognozavo, kad pratybose dalyvaus 80 tūkst. karių, Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministerijos įvardijo 100 tūkst. karių skaičių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

cha cha cha

cha cha cha portretas
Nejuokinkit. Putino supratimas apie garbę toks, kaip kiaulės apie debesis.

Cia

Cia portretas
tas pat kaip prasyti pagarbos kokio teroristo,kad nezudytu.Kol nenumus kaip turkai numuse,tol ir skraidys.Idomu jeigu nato lektuvai pastoviai skraidytu rusyno teritorijoje ar tikrai grystu sveiki.

KEMBRIKAS

KEMBRIKAS portretas
Karobli palesk koki Stingeri. O ruskiam pasakysi ,kad Bradauskas medziojo akinius pamirses o dar po gramo ,galvojo kad sernai skraidyti pradejo.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių