R. Karbauskis: stipriausi mūsų partijos kandidatai į merus – Kaune ir Klaipėdoje

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sėkmė savivaldos rinkimuose priklausys nuo to, ar žmonės bus aktyvūs, stipriausi partijos kandidatai į merus – Kaune ir Klaipėdoje, sako partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Stiprūs kandidatai ir miestuose mūsų, ir Kaune vienas iš favoritų – Aurelijus Veryga, ir Klaipėdoje favoritė Ligita Girskienė. Tikrai stiprių kandidatų turime į merus, tikrai stiprūs sąrašai“, – žurnalistams Kaune sakė ketvirtadienį iš anksto savivaldos rinkimuose balsavęs R. Karbauskis.

Pasak jo, ar šiems parlamentarams pasiseks patekti į antrąjį turą ir laimėti rinkimus priklausys „tik nuo aktyvumo“.

„Mums be abejonių didelis aktyvumas naudinga, nes konservatoriams 35 proc. tikriausiai naudinga, mums naudinga 50 procentų, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis. – Kuo daugiau rinkėjų ateis, tuo, aišku, daugiau gaus partijos, kurios nepriklauso dabartinei valdžiai“.

Jis teigė, jog keliaudamas per regionus susitikti su rinkėjais jautė „valstiečiams“ didelį palaikymą.

Mums be abejonių didelis aktyvumas naudinga, nes konservatoriams 35 proc. tikriausiai naudinga, mums naudinga 50 procentų.

„Važiuojant per savivaldybes rinkimų metu matėsi, kad palaikymas yra didelis, žmonės labai nusivylę dabartine valdžia, be galo nusivylę. (...) Aš tikiuosi, kad žmonės vis dėlto ateis į rinkimus ir rezultatai bus įtikinamai ta prasme, kad valdžia gaus atsakymą, kad jos dabartinė politika, tie visi skandalai ir negebėjimai, turėtų baigtis kuo greičiau ir kad valdžia turi reaguoti į žmonių nuomonę“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Rinkimai ta prasme labai svarbūs – jie kaip tokia protesto forma galėtų tapti“, – pridūrė jis.

Su A. Veryga Kaune savo balsą atidavęs „valstiečių“ lyderis mano, jog jų kandidato stiprybė prieš šiuo metu miestui vadovaujantį Visvaldą Matijošaitį yra atvirumas.

„Aurelijus Veryga būtų toks meras, kuris kiekvieną žmogų priimtų, su kiekvienu žmogumi pašnekėtų“, – teigė R. Karbauskis.

Kaune norėtų koalicijos

Kalbėdamas apie lūkesčius Kauno tarybos rinkimuose jis teigė, jog norėtų, „kad būtų koalicija“.

„Partija, kuri viena valdo miestą yra be saugiklių prieš korupciją, tai manau, kad koalicija būtų gerai, kad ji būtų, o ar mes būsime toje koalicijoje, ar ne, bus matyti pagal rezultatus“, – kalbėjo „valstiečių“ vadovas.

T. Biliūno / BNS nuotr.

A. Veryga taip pat teigė besitikintis, kad „valstiečiai“ turės frakciją naujos kadencijos Kauno taryboje, o pats viliasi susigrumti su V. Matijošaičiu antrajame ture merų rinkimuose.

Pasak jo, galimi rinkimų rezultatai išlieka migloti dėl neapsisprendusiųjų rinkėjų Kaune dalies. Anot politiko, partijos užsakytos apklausos rodė, kad jų dabar yra apie penktadalis.

Aurelijus Veryga būtų toks meras, kuris kiekvieną žmogų priimtų, su kiekvienu žmogumi pašnekėtų.

„Valstietis“ teigė, kad rinkimų rezultatams įtakos turės tai, jog V. Matijošaičiui priklausanti „Vičiūnų grupė“ dar nepasitraukė iš Rusijos rinkos.

„Kaunas, aišku, jis visada garsėjo kaip tautiškas, patriotiškas miestas ir manau, kad geopolitika, karas Ukrainoje ir mero verslai Rusijoje turės įtakos (rinkimų rezultatams – BNS). Kokios įtakos, pamatysime tik sekmadienį naktį“, – kalbėjo A. Veryga.

Pasak jo, blogiausia „Vičiūnų“ istorijoje yra tai, kad apie jų pasitraukimą buvo pridalinta pažadų, kurie galop nebuvo išpildyti.

„Jeigu neplanuojama išeiti, taip turbūt reikėtų ir pasakyti. Tai būtų sąžiningiau miestiečių atžvilgiu“, – tvirtino „valstiečių“ kandidatas į Kauno merus.

Jis neatsakė į klausimą, ar atsisakytų Seimo nario mandato, jeigu būtų išrinktas tik į tarybą. Anot parlamentaro, tai priklausytų nuo politinių galių pasiskirstymo po rinkimų, „valstiečių“ frakcijos dydžio.

A. Veryga taip pat nekomentavo, ar dirbtų su „Vieningu Kaunu“ valdančiojoje koalicijoje. Pasak jo, dabar svarbu, kad koalicijos Kaune apskritai reikėtų.

„Tai jau įneštų daugiau demokratijos į miestą“, – sakė politikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Siaip tai

Siaip tai portretas
Tik juokas .o tai ko vyriausias valstieciu plugas nekandidatuoja i merus?slepesi uz sirinskienes placios apatines dabar uz verygos asiliuko kepuriuko.vazinejam po savivaldybes...ko vazinet jeigu ir kaimieciai isrinktu vistiek spruktum kaip perdauztas ciucikas kaip kad du kartus is seimo?cirkas ne kitaip

Jsn

Jsn portretas
Klp ta girskiene tikrai menus mere nieks uz ja nebalsuos:))!

To Nuimkit

To Nuimkit portretas
Nesu už Veryga, bet ar prie dabartinės valdžios geriau ? Ar geresnis medicinos aptarnavimas ir pigesni vaistai ?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių