R. Karbauskis siūlo įtvirtinti privalomą politikų darbotvarkių skelbimą

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis ir grupė Seimo narių registravo naują Lobistinės veiklos įstatymo įstatymo redakciją.

 „Akivaizdu, kad paaiškėjus, jog galimai neteisėtais būdais lobistai siekė paveikti bankų mokesčių, prekybos centrų mokesčių įvedimą, kitų teisės aktų svarstymą, turime griežtinti lobistinės veiklos reguliavimą, kad buvimas nevyriausybine organizacija, asociacijos statuso turėjimas netaptų priedanga oficialiai nedeklaruotai, tačiau de facto vykdomai, lobistinei veiklai. LVŽS visada laikėsi antikorupcinės politikos ir siekė maksimalaus teisėkūros procesų skaidrumo. Dėl to iš naujo registravome Lobistinės veiklos įstatymo naują redakciją ir tikimės, kad šį kartą sulauksime Seimo palaikymo. Viliuosi – ir opozicijos atstovų. Opozicijai, kad ir kaip ji veidmainiautų, dar kartą balsuoti prieš skaidrumą užtikrinančias nuostatas šį kartą bus sudėtinga“, – sako LVŽS frakcijos seniūnas R. Karbauskis.

Opozicijai, kad ir kaip ji veidmainiautų, dar kartą balsuoti prieš skaidrumą užtikrinančias nuostatas šį kartą bus sudėtinga.

Naujoji įstatymo redakcija parengta Seime jau svarstytos redakcijos pagrindu, įtvirtinant privalomą politikų darbotvarkių skelbimą ir kryžminį lobistinės veiklos deklaravimą, kai vykdytą lobistinę veiklą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos skaidrių teisėkūros procesų informacinėje sistemoje turėtų deklaruoti tiek lobistas, tiek ir jo veiklos adresatas – politikas.

Taip pat projekte, atsižvelgiant į pastarųjų dienų įvykius, siekiama lobistine veikla pripažinti ir tokią juridinio asmens veiklą, kai juridinis asmuo parengia konkretų teisės akto projektą ir siūlo inicijuoti šio teisės akto projekto svarstymą teisės aktų nustatyta tvarka arba nuomonę dėl teisėkūros reiškia juridinis asmuo, kuris atstovauja ir (ar) vienija verslo tikslų siekiančius juridinius asmenis.

Viešųjų juridinių asmenų, tiesiogiai nurodytų specialiuose įstatymuose, veikla, tenkinanti viešąjį interesą, lobizmu būtų nelaikoma.NAUJAUSI KOMENTARAI

Beždžionei

Beždžionei portretas
žmonių totali kontrolė, persekiojimas ir skaidrumas yra tas pats.

Analitikas

Analitikas portretas
Visa tai “ verslinyko” Karbauskio & gauja priešrinkiminis oras, bereikalinga biurokratija, totalinis Totalus žmonių sekimas ir daugiau nieko. Atkreipkite dėmesį-politikai žino viską, taciau spręstinų problemų kažkodėl ne mažėja, o daugėja, nes jie neturi nei kompetencijos, nei supratimo, todel daro masę klaidų ir sukuria Valstybei didelius nuostolius, o suprasdami tai ieško kaltų. Sį kartą tai lobistai, pries tai buvo prekybininkai, bankininkai ar dar bet kas, kas dirba ir uždirba, bet jokiais budais ne politikai- jie nepakaltinami ir tuo viskas pasakyta.

O ką daugiau

O ką daugiau portretas
su jais daryti? Baudų už nelankymą neįsiveda, kiekviename posėdyje apie pietus seimo salė ištuštėja geriausiu atveju pusiau. Labai neatsakingas ir nesąžiningas požiūris į savo tiesioginį darbą.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių