R. Karbauskis nori daugiau aiškumo dėl atnaujintos Vyriausybės sudėties

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad nori daugiau informacijos dėl planuojamų keisti ministrų atnaujintoje Vyriausybėje.

Suderinęs su premjeru Sauliumi Skverneliu, atnaujintos Vyriausybės sudėtį turės patvirtinti prezidentas Gitanas Nausėda.

Pasak R. Karbauskio, koalicijos sutartį pasirašiusios partijos tikisi deleguoti savo atstovus į Ministrų kabinetą ir neleidus to padaryti kiltų grėsmė valdančiajai daugumai.

„Yra neaiškumų, yra abejonių vienu ar kitu klausimu, visi nori aiškumo“, – žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Nuo ministrų pokyčių priklausys, ar Seime bus surengtas tik vienas balsavimas dėl premjero Sauliaus Skvernelio skyrimo, ar bus surengtas ir atskiras balsavimas dėl visos Vyriausybės programos.

Seime balsavimu dėl S. Skvernelio būtų apsiribota, jeigu Vyriausybėje pasikeis ne daugiau kaip vienas ministras.

Jeigu jų bus daugiau, teks balsuoti ir dėl programos, nes nuo S. Skvernelio įgaliojimų gavimo 2016 metais jo vadovaujamoje Vyriausybėje bus pasikeitę daugiau kaip pusė ministrų.

Valdantieji šias procedūras vadina ilguoju ir trumpuoju Vyriausybės patvirtinimo scenarijumi po prezidento Gitano Nausėdos priesaikos.

Į koaliciją atėjo dar dvi partijos ir jos turi būti Vyriausybėje. Jeigu joms vietos neatsiranda, kokia prasmė tokiai koalicijai?

„Einant trumpuoju variantu to aiškumo iš karto neatsirastų, einant ilguoju variantu, tvirtinant jau tokią Vyriausybę, su kuria sutinka visi, būtų tas aiškumas pilnas“, – teigė R. Karbauskis.

„Bet jeigu prezidentas patikins, kad mes bendromis pastangomis surasime visus sprendimus (...), tada nėra labai didelio skirtumo“, – teigė jis.

„Socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas sakė, kad palaiko vadinamąjį ilgąjį scenarijų, nes jis yra patikimesnis.

Balsavimas dėl premjero Seime numatytas pirmadienį. Pasak „valstiečių“ lyderio, neaiškumas dėl Vyriausybės sudėties tikrai nesukels problemų patvirtinant S. Skvernelio kandidatūrą.

Prieš kelias savaitės koalicijos sutartį pasirašė „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lenkų rinkimų akcija.

Šiuo metu „valstiečiai“ formaliai kontroliuoja 12 iš 14 ministerijų veiklą, o dar du portfelius turi „socialdarbiečiai“.

Pagal naują sutartį koalicijos partneriams iš viso priklauso penkios ministerijos.

„Į koaliciją atėjo dar dvi partijos ir jos turi būti Vyriausybėje. Jeigu joms vietos neatsiranda, kokia prasmė tokiai koalicijai?“, – tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

Praėjusią savaitę prezidento pareigas pradėjęs eiti G. Nausėda sakė, kad atnaujintoje Vyriausybėje pageidautų matyti ir moterų.

R. Karbauskis teigė, kad moterų kandidačių į ministres pavardžių negirdėjo, nes tiesiogiai nedalyvauja Vyriausybės formavime.

G. Kirkilas tvirtino, kad jo partija moterų surastų.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Tai kad: negalima 'konservų' Trojos arklio palikt, tas visai 'valstiečius' suės, jis jau save visai demaskavo. :/

earth king

earth king portretas
užteko šytu valstiečiu cackinimu, ir fokusu, ir tvirtu žodžiu, kur tiesa liko , juk sulaužė šytie ponai savo įžadus, prieš liaudi valstybe įntresai po kojom sumesti ištripti, kaip karviu, tvaro laikiseno, kas leidžia toliau muklkinti liaudi, juk mes esame ne buki ir matome ir suprantame, kas ką nuveikė,šytas korumpotas veikėjas trašu pardavėjas kokio molio mes laukiame iš to valstiečio naisiu kombinatoriaus , kuris tiek spekuliacijos privirė bardako, melo žadėtojas toliau stpo, už tos veiksmo planus prezidentas turi vertinti, tikros drausmes laužytojus ir liaudies grasinimus kas mes tokie juk demokratinio šalies pagrindu jeigu partijoj vyko blogis ir darbas neteikiamas švarus naudingas liaudžiai, toj ima ir atsitatydina ponai, o kas pas mus vėl mulkinimas kur esi ir kam galva lenki, juk turi raudona linija užbrežti , ir neleisti monipoluoti naisiu vanagui, toj pat naujus rinkimus skelbk, kuo laukti, gyvenimas bėga vietoj nestovi , o mes redame žemin upe, kur ir dėl kuo, nauja šluota

Nuomone

Nuomone portretas
Koks gali buti atnaujinimas ministru belikus metam.Prezidente ,nenusileisk Naisu kolukio pirmininkui.Negalima Lietuva paversti Naisiais.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių