Quantcast

R. Karbauskis: kaip partija, kurią ilgą laiką bandė palaidoti, pasirodėme neblogai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad savivaldos rinkimuose partija pasirodė „pakankamai neblogai“ nepaisant sumažėjusio gautų mandatų tarybose skaičiaus.

„Kaip partija, kurią ilgą laiką bandė palaidoti, mes pakankamai neblogai pasirodėme. Mandatų šiek tiek sumažėjo, bet jų sumažėjo ir Lietuvoje. Jeigu šnekėti apie merus antruose turuose, turime dešimt kandidatų, manau, kad panašų skaičių išlaikysime, gal ir geresnį  turėsime, nei turėjome anksčiau“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė R. Karbauskis.

„Šiuo atveju paprasčiausiai nuotaikos mūsų pakankamai geros, nes jau pusantrų metų beveik mus laidoja, nepavyko, tai matyt, nacionaliniuose rinkimuose bandysime šnekėtis apie tai, ar liberalus pasaulis Lietuvoje įsigalės, ar grįšime prie tų darbų ir vertybių, kurias atstovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“, – sakė partijos lyderis.

Anot jo, vienas iš partijos bandymų buvo kviesti žmones aktyviai dalyvauti, o sekmadienio rinkėjų aktyvumo duomenys rodo, kad „žmonės išgirdo tą kvietimą“.

Pasak R. Karbauskio, pirmajame ture dalį balsų iš „valstiečių“ perėmė rinkimuose dalyvavusi Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Vilniuje šiek tiek nustebino rezultatas, nes toks vaizdas, kad Vilnius visai nereaguoja į nacionalinę politiką valdžios.

Nė vienam „valstiečių“ kandidatui į merus nepasiekus pergalės pirmajame ture, R. Karbauskis teigė, kad rinkimai parodė, jog gerai dirbantys merai gauna pakankamai didelį palaikymą, o Klaipėdos ir Šiaulių rajonuose partijos kandidatams pritrūko nedaug balsų iki pergalės pirmajame ture.

„Ten, kur dalyvavo mūsų buvęs meras, pavyzdžiui Klaipėdos rajone, Bronius Markauskas, jam pritrūko kelių šimtų balsų, Šiaulių rajone taip pat. Tiesiog reikia pasakyti tai, kad šie rinkimai, kaip ir ankstesni, parodė, kad ten kur gerai dirba merai, jie pakankamai didelį palaikymą gauna“, – sakė R. Karbauskis.

Nuvylė rezultatai Vilniuje

„Vilniuje šiek tiek nustebino rezultatas, nes toks vaizdas, kad Vilnius visai nereaguoja į nacionalinę politiką valdžios, bet kitas klausimas, žmonių sprendimas, jų valia, kiekvienas žmogus pasirenka“, – kalbėjo jis.

Kalbėdamas apie galimas koalicijas, R. Karbauskis sakė, kad tuo užsiims skyriuose esantys partijos nariai.

„Neturime raudonų linijų ir jų niekada nedarėme savivaldoje, žmonės vietoje vieni kitus gerai pažįsta ir tik miestuose turbūt gali būti, kad politikai apie vienas kitą žino mažiau, bet kaimiškose savivaldybėse tikrai visi nuo pat gimimo tikriausiai vienas kitą pažįsta, susitars jie tarpusavyje, nepriklausomai, kokioms partijoms reikės tartis“, – teigė jis.

„Rekomendaciją vienintelę darysime, kad negriauti tų daugumų, neiti į revoliucinius pokyčius, o dirbti stabiliai“, – kalbėjo jis.

Kauno miesto mero rinkimuose kandidatavęs „valstietis“ Aurelijus Veryga teigė, jog siekta, kad Kaune būtų antrasis rinkimų turas, tačiau tikėtina, kad žmonės, kurių nemaža dalis pagal apklausas buvo neapsisprendę, visgi atėjo į rinkimus ir balsavo už Visvaldą Matijošaitį. 

L. Balandžio / BNS nuotr.

Džiaugiasi frakcija Kaune

„Bet šiaip rezultatas neblogas, turėsime keturis žmones savivaldybės taryboje, atsiras frakcija, kurios iki tol nebuvo. Kaune įžengėm į savivaldą, ko anksčiau neturėjome“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat teigė, kad pirmajame ture dauguma žmonių balsavo už savo kandidatus, o balsų „prieš“ buvo vos vienas kitas.

Rekomendaciją vienintelę darysime, kad negriauti tų daugumų, neiti į revoliucinius pokyčius, o dirbti stabiliai.

„Vienas kitas galbūt atkeliavo kaip protesto balsas man, bet manau, tiek konservatoriai, tiek liberalai, kiti, kas dalyvavo rinkimuose, jie turėjo savo kandidatus, už juos, manau, dauguma ir balsavo. Jei būtų buvęs antras turas, tada, manau, būtų suveikusi ta logika, būtų buvę daug balsavimo ne už kažką, bet prieš dabartinį merą“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat sakė, kad neplanuoja jungtis prie „Vieningo Kauno“.

„Sudarius koaliciją reikia derinti klausimus, ieškoti bendrų sprendimų, juolab, koaliciją sudarinėjant kiekvienas koalicijos parneris nori įgyvendinti savo programinius tikslus, tai nemanau, kad „Vieningas Kaunas sutiktų su tuo, ką pasiūlėme, manau, tai nelabai realistiškas scenarijus“, – sakė A. Veryga.

LVŽS sekmadienį rinkimuose sulaukė 9,21 proc. rinkėjų palaikymo, prieš ketverius metus rinkimuose už partiją balsavo 11,16 proc. rinkėjų.

Klaipėdoje žada paramą A. Vaitkui, Vilniuje palaikytų A. Zuoką

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis Klaipėdos miesto mero rinkimuose žada paramą buvusiam Klaipėdos uosto vadovui Arvydui Vaitkui, Vilniuje partija, anot jo, palaikytų Artūrą Zuoką.

„Jei ponas Vaitkus kreipsis į mane, aš tikrai jį paremsiu“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė R. Karbauskis.

„Jam reikės paramos antrame ture, ta parama turbūt bus reikalinga ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatės, ir mūsų tarybos narių po to formuojant daugumą Klaipėdos taryboje“, – kalbėjo jis.

Politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ lyderis A. Vaitkus surinko beveik 24 proc. balsų, jo konkurentas antrajame ture konservatorius Audrius Petrošius – 20,43 proc. balsų.

Tuo metu Vilniuje R. Karbauskis sakė, kad svarstytų dėl paramos „Laisvės ir teisingumo“ kandidatui Artūrui Zuokui, susikausiančiam antrajame ture su konservatoriumi Valdu Benkunsku.

„Vilniuje situacija paprastesnė, nelabai galėtume konservatorių kandidato palaikyti prie tos situacijos, kokia yra valstybėje, o kitas kandidatas mums nėra savo pažiūromis artimas labai, bet jis ne konservatorius, tai gimsta tokia logika. Jei reikės nacionalinės paramos, jei kreipsis Zuokas, mes tai svarstytume“, – sakė R. Karbauskis.

„Bet matyt mūšis bus ne tame, matyt vienysis visos partijos, kurios šiandien valdžioje, prie jų prisijungs tie, kurie liberalai savo esme ir nacionaliniu mastu, socialdemokratai, tai Zuokui bus tikrai nelengva“, – pridūrė jis.

 

 


      Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.
      Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

to-Klausimas

to-Klausimas portretas
Mažau gerk, gal kas prašviesės tavo makaulyje???

o man patinka Karbauskis.

o man patinka Karbauskis. portretas
Ne isterikas kaip kiti. Veryga tai tikras ŠAUNUOLIS, VIENINTELIS kuris visada ir tuoj pat atsakydavo į el.laiškus , siųstus daugėliui seimūnui-ne mažiau kaip 50, kai kreipdavausi įvairiais klausimais svarbiais visiems. Jei reikėdavo, persiųsdavo kam reikia. 1 kartą atsakė A. Buškevičius ir A.Nekrošius. VISKAS. Kreiviuu rašiau irgi į asmeninį el.paštą dėl įteisintos stambios machinacijos-mano manimu- su tuo el.tėkėju ,,liberalizavimu''. NEATSAKĖ nei karto, tik kiek pakeitė savo ,,plokštelė''. Pasirodo-Verygai VIENINTELIAM seimūnui rūpi jo rinkėjai. PAGARBA.

K. Etyza

K. Etyza portretas
Nesuprantu, kodėl taip gerai paruoštus bukletus, niekas neišmėtė žmonėms į pašto dėžutes, o nuvežė iki kioskų? Kas buvo už tai atsakingas LVŽS Kaune?
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių