R. Dagys: rinkėjams teks rinktis tarp mirties kultūros ir krikščioniškų vertybių

Lietuvos krikščionių sąjungos lyderiai mano, kad jau nebelieka  klasikinio partijų  pasidalijimo į kairiuosius ir dešiniuosius, o rinkėjams, jų prognozėmis, teks rinktis tarp mirties kultūros ir krikščioniškos pasaulėžiūros.

„Dabar ateina lemiamas pasirinkimas,  ką mes rinksimės – gyvenimą, ar mes rinksimės, jeigu ne mirties kultūrą, galima vadinti, tvarkingo išmirimo kultūrą ir mūsų Vakarų visuomenės civilizacijos saulėlydį“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje Seime sakė Lietuvos krikščionių sąjungos pirmininkas Seimo narys Rimantas Jonas Dagys.

Po Prezidento rinkimų jis sveikina kolegas lenkus, kad  vis dėlto  krikščioniška pusė su jos amžiais pasitikrintomis vertybėmis atsilaikė prie didžiulį spaudimą, prisidengiat išgalvotais teisiniais ir kitais aspektais, kad demokratija yra pavojuje. „Nemanau, kad  mirties kultūra ką nors bendro turi su demokratija“,– sakė R.  J.  Dagys.

Lietuvos krikščionių sąjungos pirmininko pirmasis pavaduotojas Seimo narys Egidijus Vareikis mano, kad Lenkijos prezidento  rinkimai „yra šių dienų politikos tendencijos reiškinys“.

Dabar ateina lemiamas pasirinkimas,  ką mes rinksimės – gyvenimą, ar mes rinksimės, jeigu ne mirties kultūrą, galima vadinti, tvarkingo išmirimo kultūrą ir mūsų Vakarų visuomenės civilizacijos saulėlydį.

„Jau kokį 10-15 metų Europos politikoje atsirado toks reiškinys, kuris klasikiniams politologams yra ne visiškai aiškus. Atsiranda daug naujų polinių jėgų, kurias politologai linkę vadinti nesisteminėmis. Manau, kad jau pats laikas būtų sugalvoti ir suprasti, kokia tai yra sistema. Lenkijos rinkimai truputį to supratimo duoda. Kokie gi reiškiniai vyksta? Vienas dalykas: šiandien su keliomis išimtimis Europos šalyse nė  viena partija neišsikovoja įtikinamos balsų daugumos, koalicijos formuojamos iš 3-5 partijų. Vadinasi, klasikinis supratimas, kad valdžia gali būti kairioji, dešinioji nyksta“, – svarstė E. Vareikis.

Pasak jo, Lenkija rodo, kad Europos politika šiuo metu lyg ir šakojasi į dvi dideles šakas. „Tai  krikščioniškoji, arba gyvybės kultūros šaka, ir tokia, aš nenorėčiau galbūt vartoti žodžio liberalkonservatyvi, nors iš tikrųjų atrodytų, kad tai gal šiandien ir tinka. Tai, kas įvyko Lenkijoje, mums yra labai svarbu, nes pas mums, manau, atidžiau pasižiūrėjus, situacija yra ganėtinai panaši“,- mano E. Vareikis.

Pasak R. J. Dagio, šiuo metu  vyksta labai aiškus pasidalinimas, tam tikra vertybinė diskusija tarp dviejų labai aiškių pasaulėžiūrų.

„Nebebus, manau, ateityje klasikinio pasidalinimo, kuris buvo siejamas su požiūriu į socialinių klausimų sprendimą – dešinieji ir  kairieji. Dabar ateina vertybinis pasirinkimas, ir tai yra labai akivaizdu.  Ateina visiškai naujas pasidalinimas tarp dviejų kultūrų – tarp mirties kultūros, kurios pasekmė yra gyvybės  įvairiomis formomis naikinimas nuo pradėjimo, autanazija, kiti dalykai, naikinimas žmogaus tapatybės,  naikinimas šeimos, mėginant pakeisti tradicinę vyro ir moters sąjungą  auginti vaikus, palaikyti vienas kitą ir puoselėti savo giminę,  atsakomybės  išplovimas savo bendruomenei, savo šeimai, savo tautai. Ta neribota laisvė, kuri griauna mūsų tautą, pliažas, kuris atsiranda Lukiškių aikštėje, istorinės atminties naikinimas vienoje  pusėje, o kitoje pusėje yra amžiais patvirtintas, mus visada gelbėjantis krikščioniškos demokratijos supratimas, krikščioniškas požiūris, kuriame visi tie dalykai yra visiškai kitaip akcentuojami – nuo pareigos vienas kitam, pareigos šeimai, pareigos giminei, pareigos bendruomenei, pareigos tautai, gerbimas savo šaknų, savo vertybių. Tai susidūrimas tarp gyvybės ir išnykimo“, – svarstė parlamentaras.

R. J. Dagys pasidžiaugė, kad Lenkijoje  tas poslinkis į blogąją prasme neįvyko ir lenkai atsilaikė prieš didžiulį spaudimą.

Sekmadienį vykusiame Lenkijos prezidento rinkimų antrajame ture Andrzejus Duda įveikė liberalių pažiūrų Varšuvos merą Rafalą Trzaskowskį ir užsitikrino antrąją penkerių metų kadenciją prezidento poste.NAUJAUSI KOMENTARAI

Karolis

Karolis portretas
Yra tik dvi kryptys-liberali ir krikščioniškos vertybės.Tai ir vyksta kova dėl to.Rinkimai rodo kiek tauta nutolsta nuo Kūrėjo.Pagal tai matosi Rezultatai.Viskas Aisku

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
Kaip nuraminti durnių?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių