VRK pristatė naujoves: kas per šiuos rinkimus bus kitaip?

Per prezidento bei Europos Parlamento (EP) rinkimus ir referendumus pirmą kartą rinkėjai turės daugiau laiko balsuoti iš anksto – penkias dienas.

„Esminė naujovė – balsavimas iš anksto savivaldybėse truks penkias dienas“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė.

„Turėjome savivaldybių rinkimus, kai balsavimas iš anksto vyko dvi dienas, šį kartą per abejus rinkimus, nuo pirmadienio iki penktadienio, visos savivaldybės bus atviros Lietuvos rinkėjams, balsuojantiems iš anksto“, – pabrėžė ji.

Balsavimas iš anksto savivaldybėse rinkimų savaitę vyks nuo pirmadienio iki penktadienio, kasdien nuo 8 iki 20 valandos. Iki šiol išankstiniam balsavimui buvo skirtos dvi dienos.

Visi trys biuleteniai bus skirtingų spalvų – pirmą kartą šiuose rinkimuose. Tai padės ir rinkėjams atskirti, kuris rinkimų biuletenis yra prezidento rinkimų, kuris – kurio referendumo, nes referendumus turėsime du.

Dar viena šių rinkimų naujovė yra skirtingų spalvų biuleteniai, taip pat akliesiems sudaryta galimybė balsuoti biuletenį perskaitant Brailio raštu: paprastas biuletenis bus dedamas į specialią įmautę, ant kurios bus atspaustas tekstas.

„Visi trys biuleteniai bus skirtingų spalvų – pirmą kartą šiuose rinkimuose. Tai padės ir rinkėjams atskirti, kuris rinkimų biuletenis yra prezidento rinkimų, kuris – kurio referendumo, nes referendumus turėsime du“, – sakė VRK vadovė.

Anot L. Matjošaitytės, rinkimų dieną pasiimdamas biuletenius rinkėjas turės pasirašyti už kiekvieną atskirai.

„Kuomet rinkimų komisijos narys pasiūlo rinkėjui tris biuletenius, vieną prezidento rinkimų ir du referendumų, ir jei rinkėjas nusprendžia vieno iš jų neimti, tuomet nepasirašo lape. Rinkimų dieną rinkėjas pasirašys rinkimų lape už kiekvieną pasiimtą biuletenį. Jei rinkėjas nuspręs neimti biuletenio, jo parašo nebus, tas biuletenis nebus išduotas“, – sakė VRK vadovė.

Balsavimo biuletenio neėmimas reiškia, kad jis tuose rinkimuose ar referendume nedalyvauja.

L. Matjošaitytė taip pat pažymėjo, kad einant balsuoti su savimi nebūtina turėti rinkėjo kortelės, tai yra tik kvietimas balsuoti.

Norint pareikšti savo valią rinkimuose, rinkėjui pakanka tapatybę patvirtinančio dokumento. Tai gali būti pasas, asmens tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas ar kitas dokumentas su asmens nuotrauka ir asmens kodu.

VRK vadovė taip pat atkreipė dėmesį, kad rinkimų dieną bus galima balsuoti bet kurioje rinkimų apylinkėje, tik balsuojantiesiems ne savo apylinkėje reikės apie 15 minučių palaukti. Per šį laiką komisijos nariai susisieks su balsuoti atėjusio asmens apylinkės rinkimų komisija ir patikrins, ar jis jau nėra balsavęs. Jei bus gautas patvirtinimas, kad rinkėjas nebalsavo, tokiam rinkėjui bus leista balsuoti.

Lietuvoje gegužės mėnesį vyks dveji rinkimai ir du referendumai. Gegužės 12 dieną vyks prezidento rinkimų pirmasis turas bei referendumai dėl daugybinės pilietybės instituto išplėtimo ir dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121 tautos atstovo.

Gegužės 26 dieną su Europos Parlamento rinkimais numatomas prezidento rinkimų antrasis turas.

https://lnk.lt/video/labas-vakaras-lietuva-arteja-rinkimai-ir-referendumas/63766NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
Nu ir nukvakimas , pradedant Pranskiečiu , baigiant Matjošaityte ,, TAI KELIAS DIENAS , PADARYKIT MĖNESĮ , bet jums su referendumais bus š n y p š t a s . TAUTA NEBALSUOS UŽ IŠDAVIKUS .

KONSTITUCIJA

KONSTITUCIJA portretas
Taigi, ir vėl: "Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai" (K.2str.), "Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių" (K.3str.1d.) bei "Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu" (K.9str.1d.) - akivaizdu kad VISI, agituojantys nedalyvaut rinkimuose/referendumuose, vykdo ANTIVALSTYBINĘ veiklą, nes ragina pamint Konstituciją, atsisakyt savo suvereno teisų, BANDO tik sau uzurpuot sprendžiamąsias galias. O tokiomis sąlygomis negalima rinkimų/referendumų vadint teisėtais, tokius raginimus būtina laiku užkardyt.

Jonaitis

Jonaitis portretas
Pirmajam Anonimui: Arba tu eilinis debilas, arba valstiečių šunytis, lojantis visur ir visada, kur tik gali įterpti žodį 'konservatorius'. Beje, net taisyklingai jo parašyti nemoki. Kas padarė 5 dienas? Kas vyriausybėje? Kas Seime turi daugumą ir priima įstatymus? Gal visgi valstiečiai? Ir jie padarė taip, kad konservatorEI galėtų 'padirbinėti' balsus? Eik, prasiblaivyk, pašalpini, o ne savo kliedesius garsiai skleisk. Iš tokių kaip tu, bepročių idiotų iš vis balso teisę reik atimti, kaip ir neveiksnaus, nesiorientuojančio aplinkoje.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių