Prezidentūra toliau priekaištauja URM dėl laisvų vadovų kėdžių ambasadose

Prezidentūra toliau priekaištauja Užsienio reikalų ministerijai (URM), kad Lietuva jau kone metus neturi savo ambasadoriaus Europos Sąjungoje.

Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė sako besivilianti, kad galbūt ketvirtadienį darbo susitikimo į Prezidentūrą atvyksiantis Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis atsineš ir kandidatų, galinčių eiti iki šiol laisvų ambasadų vadovų pareigas, pavardžių sąrašą.

„Deja, kol kas neturime kandidatūrų. Šiandien prezidentas susitinka su užsienio reikalų ministru ir reikia labai tikėtis, kad užsienio reikalų ministras atneš kandidatūras į šiuo metu dar vakuojančias 7 pozicijas“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė prezidento vyriausioji patarėja.

A. Skaisgirytė pažymėjo blogai vertinanti faktą, kad Lietuva neturi savo ambasadoriaus ES jau kone metus.

„Blogai, ES turime labai daug darbų, jie yra nuolatiniai, ir tai, kad neturime aukščiausio nuolatinės atstovybės vadovo, yra blogai, tai yra kenksminga“, – teigė patarėja.

Blogai, ES turime labai daug darbų, jie yra nuolatiniai, ir tai, kad neturime aukščiausio nuolatinės atstovybės vadovo, yra blogai, tai yra kenksminga.

Pastarąją savaitę ji LRT radijui pažymėjo, kad būtent konservatorių lyderio G. Landsbergio vadovaujama Užsienio reikalų ministerija yra atsakinga, kad ambasadoriaus Europos Sąjungoje Lietuva vis dar neturi. Eltos šaltinių žiniomis, URM prezidentui yra siūliusi ambasadoriaus kandidatūrą į ES, tačiau ji pritarimo nesulaukė.

„Būtų gerai, kad ambasadorius prie Europos Sąjungos Briuselyje galėtų pradėti eiti pareigas kuo greičiau“, – ketvirtadienį sakė A. Skaisgirytė.  

Pastarąją savaitę A. Skaisgirytė teigė, kad Prezidentūra laukia, kol Užsienio reikalų ministerija pasiūlys kandidatūrą, galinčią užimti ambasadoriaus vietą Europos Sąjungoje.

„Labai gaila, kad iki šiol neatėjo teikimas dėl būsimo ambasadoriaus Europos Sąjungoje, Briuselyje, kur vakansija yra nuo praėjusios vasaros. Kadangi prezidento siūlyta kandidatūra konservatorių partijai netiko, prezidentas laukia jų kandidato, o jo vis nėra. Tai blogai Lietuvai“, – LRT radijui sakė A. Skaisgirytė.

Ambasadorių skyrimo procesas užsitęsė

Ambasadorių skyrimo procesas į JAV, ES ir kitas Lietuvai svarbias atstovybes užsitęsė kone pusmetį.

Visgi daugiausiai dėmesio susilaukė tai, kad buvę ministrai Linas Linkevičius ir Raimundas Karoblis nebuvo paskirti į ambasadas JAV ir Europos Sąjungoje. Prezidentas Gitanas Nausėda tokį sprendimą argumentavo, esą buvusiems Sauliaus Skvernelio Vyriausybės ministrams būtinas „politinis atšalimas“.

Savo ruožtu užsienio reikalų ministras G. Landsbergis kritiškai įvertino G. Nausėdos išsakytus argumentus dėl „politinio atšalimo“.

ELTA primena, kad vasario pradžioje užsienio reikalų ministras G. Landsbergis Seimo Užsienio reikalų komitetui (URK) pristatė keturis kandidatus į ambasadas užsienyje. Ministras tuomet patvirtino, kad tarp pateiktų kandidatų nėra Vygando Jankūno, kuris buvo viešojoje erdvėje minimas kaip prezidento siūlomas kandidatas Lietuvai atstovauti Europos Sąjungoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ko gero

Ko gero portretas
ministras daugiau užsiima EVT dalyvių klausimais....

Buras

Buras portretas
Dar is kremliaus patvirtinimo negavo?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių