Prezidentūra ragina spartinti vakcinavimą: mato rizikų dėl vakcinų kaupimosi sandėliuose

Prezidentūra mato riziką dėl koronaviruso vakcinų kaupimosi sandėliuose, jei skiepijimo tempai Lietuvoje artimiausiu metu nedidės.

Šalies vadovo patarėjas Simonas Krėpšta sako, kad praėjusią savaitę gautas vakcinų kiekis – 70 tūkst. dozių – sudaro prielaidas spartinti vakcinavimą ir Lietuva teoriškai jau gali pasiekti 10 tūkst. per dieną paskiepijamų žmonių ribą.

Tačiau, anot jo, vakcinavimui nepaspartėjus, kyla rizika, jog vakcinos ims kauptis sandėliuose.

„Jeigu tie skiepijimosi tempai išliktų tokie, kokie yra šią savaitę ar praėjusią savaitę, tai be abejo, ta rizika kyla“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė S. Krėpšta.

Praėjusią savaitę turėjome apie 70 tūkst. gautų vakcinų, tai sudaro prielaidas tikrai didinti vakcinavimo tempus. Kol kas matome, kad tie skaičiai nėra tokie padidėję.

„Praėjusią savaitę turėjome apie 70 tūkst. gautų vakcinų, tai sudaro prielaidas tikrai didinti vakcinavimo tempus. Kol kas matome, kad tie skaičiai nėra tokie padidėję, turėjome ir laisvų dienų, šventinių dienų, kuomet vakcinavimo tempai sumažėja“, – sakė jis.

Anot jo, augant vakcinų tiekimui, turi augti ir paskiepytų žmonių skaičius, todėl Prezidentūros tikslui – iki vidurvasario paskiepyti 70 proc. gyventojų – įgyvendinti atsiranda daugiau prielaidų.

”Vasario 16 dieną „Johnson & Johnson“ pateikė savo vakciną autorizavimui Europos vaistų agentūroje, tai būtų jau ketvirtoji vakcina ir tai vėlgi užtikrintų papildomą tiekimą jau antrąjį šių metų ketvirtį“, – sakė S. Krėpšta.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepytas 102 tūkst. 691 žmogus, abiem dozėmis – 55 tūkst. 212 žmonių.

Iš viso Lietuva yra gavusi 215 tūkst. 805 vakcinų dozes, š jų panaudota – 157 tūkst. 903 dozės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Asta

Asta portretas
Pirmiausia, tai nepulkit aklai tikėti viskuo, ką plepa (butent plepa) prezidentūros klerkai nežiniukai. Dulkys aiškiai pasakė, kad šiuo metu sandėliuose vakcinų NĖRA. Suprantat, nėra, 0. Tai apie kokius sandėliavimus prezidentūra pliurpia??? Gal pirmiau reikia informaciją susirinkti, o tada jau prezidento vardu skleisti? Siūlau komentatoriams pirmiau išsiaiškinti iš kur sklinda vėjas, o tada pulti smerkti

B

B portretas
Negalima skiepitis ir tikrintis jai norit sulaikt sviežių bulviu

Genocidas

Genocidas portretas
Nepasitikėjimas Dulkiu. Tai tautos genocidas. Kas per sandėliavimas. Kiekvieną dieną miršta žmonės. Turi būti per dieną paskirstytos ir kitą dieną vakcinuojami. Iki dabar žmonės nesupranta kur kreiptis dėl vakcinavimo. Visiška betvarkė. GĖDA DULKIUI. VON IŠ SAMo. ŽUDO TAUTĄ.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių