Prezidentūra: prezidentas V. Pranckiečio darbą vertina teigiamai

Prezidentas Gitanas Nausėda teigiamai vertina Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio darbą, sako šalies vadovo patarėjas Povilas Mačiulis.

„Prezidentas V. Pranckiečio darbą vertina teigiamai“, – penktadienį po prezidento ir parlamento vadovo susitikimo sakė P. Mačiulis.

Seimo pirmininkas V. Panckietis po susitikimo teigė, jog „pokalbis vyko labai šiltai ir labai atvirai“.

„Manau, kad tas atvirumas demonstruoja pasitikėjimą, tikiuosi ateityje labai gero bendradarbiavimo“, – pažymėjo Seimo pirmininkas.

Prezidento patarėjas P. Mačiulis tvirtino, jog susitikimo metu nebuvo aptarta nauja valdančiųjų koalicijos sutartis, pagal kurią V. Pranckietis turėtų užleisti postą „socialdarbiečių“ atstovui.

„Tikrai nebuvo kalbama apie situaciją dėl V. Pranckiečio, kuri aptarinėjama viešai ir tarp politikų. Prezidentas laikosi nuomonės, kad Seimo pirmininkas – Seimo narių apsisprendimas, dėl jo keitimo, dėl jo paskyrimo, prezidentas tame nedalyvauja“, – kalbėjo P. Mačiulis.

„Tai pirmas tokio pobūdžio susitikimas šalies vadovų, akcentas buvo, kaip galima pasiekti gerovės valstybę, buvo apibendrinta pavasario sesija, aptarti prioritetiniai planai ir darbai rudens sesijai. Prezidentas akcentavo, kad nori aktyviai bendradarbiauti su Seimu, tiek teikiant pasiūlymus, tiek diskutuojant apie įstatymus“, – apie susitikimą sakė P. Mačiulis.

Prezidentas laikosi nuomonės, kad Seimo pirmininkas – Seimo narių apsisprendimas, dėl jo keitimo, dėl jo paskyrimo, prezidentas tame nedalyvauja.

Pasak patarėjo, viena tokių šalies vadovo teisėkūros iniciatyvų bus dėl miškų kirtimų plotų, mažinant juos dvigubai.

„Prezidento vienas iš siūlymų, kurį pateiks įstatymo teikimo būdu, – mažinti dvigubai, nuo 8 iki 4 hektarų, plotus, kuriuos galima kirsti miškuose“, – sakė P. Mačiulis.

Mėnesį pareigas einantis G. Nausėda vetavo jau keturis Seimo įstatymus, ketvirtasis veto – Miškų įstatymo pataisoms, ribojančioms asmenų galimybę įsigyti miškų ūkio paskirties žemės.

P. Mačiulis teigė, jog šalies vadovo veto gausą galima paaiškinti tuo, jog jis neturėjo galimybės savo nuomonės išsakyti pataisų svarstymo metu.

„Turbūt reikia įvertinti tai, kad prezidentas prieš mėnesį pradėjo eiti šias pareigas, prezidento komanda neturėjo galimybės dirbti su įstatymų teikimu pirminėje stadijoje. Tai galbūt sąlygojo, kad tų veto yra nemažai, ateityje tikėtina, kad tas bendradarbiavimas bus sklandesnis ir veto gali būti mažiau“, – kalbėjo P. Mačiulis.

Patarėjas teigė, kad „kalbėta apie problemas, su kuriomis susiduria Seimas, ir tas priešrinkiminis laikotarpis, dedamos viltys, kad tai netaps darbų sustojimu, o užsibrėžti tikslai ir bendradarbiavimas tarp institucijų bus sėkmingas“.

Klausiamas, ar šalies vadovas turėjo priekaištų dėl V. Pranckiečio darbo, V. Mačiulis atsakė, jog „priekaištų išsakyta nebuvo“.

„Galbūt buvo kalbama daugiau apie atskirus teikimus, kad Seime planų buvo kur kas daugiau, buvo daug įstatymų, kurie nepasiekia paskutinės stadijas, ir to aktyvumo ir rezultatyvumo iš Seimo norisi daugiau“, – teigė patarėjas.

Seimo pirmininkas V. Panckietis akcentavo, jog prezidento išsakytas gerovės valstybės siekis turėtų atsispindėti ir kitų metų biudžete.

„Reiktų pažymėti tai, kad vienas labai svarbus dalykas – artėja biudžetas, ir aš siūliau ir prezidentui, kad jau turėtų atsispindėti kažkokie prezidento programiniai dalykai biudžete. Taigi mes turėtume kurdami biudžetą jau galvoti apie gerovės valstybės kūrimą“, – sakė parlamento vadovas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis ragina trauktis V. Pranckietį iš pareigų, valdantiesiems sutarus šį postą perleisti Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

V. Pranckietis atsistatydinti atsisako, argumentuodamas, kad į pareigas jį Seimas paskyrė visai kadencijai.

„Aš visada pasiruošęs tarnauti Seimui ir Lietuvos žmonėms ir atsakyti į klausimus, jei jie kyla. O kas kas nėra pateikta jokių siūlymų (dėl nepasitikėjimo – BNS), kai bus pateikti, atsakinėsime“, – pažymėjo V. Pranckietis.

R. Karbauskis yra teigęs, jog V. Pranckiečiui atsisakant trauktis pačiam „valstiečių“ taryba svarstys jo šalinimo iš partijos klausimą.

Taip pat R. Karbauskis teigė, jog bus siekiama V. Prancietį atstatydinti iš posto, tačiau procedūros nepradėtos. Norint Seimo pirmininką pašalinti iš pareigų dėl nepasitikėjimo reikia ne mažiau kaip 71 balso „už“.NAUJAUSI KOMENTARAI

dar

dar portretas
matai atsiranda palojanciu runkeliu nepatinka kulturingi zmones ir Nauseda ir Pranskietis suprato 1 kita nes tai erudytai ne is pėrkunaisiu bakuzes su visom k......ienem......

...

... portretas
Che: "Prezidento patarėjas P. Mačiulis tvirtino, jog susitikimo metu nebuvo aptarta nauja valdančiųjų koalicijos sutartis, pagal kurią V. Pranckietis turėtų užleisti postą „socialdarbiečių“ atstovui" - Seimo vidinė veikla ne Prezidento reikalas, BET - sutartis yra SUTARTIS, ta 'lygesnė kiaulė' postą gavo TIK tokių susitarimų pagrindu, ne pats iš savęs.

Puiku

Puiku portretas
Išsipūtusiai Naisių bačkotei nepasisekė prezidentą apmulkinti.Bent šiuo atveju Nausėda pasielgė drąsiai-nepabūgo Naisių pono.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių