Prezidentūra nesutinka su I. Šimonytės siūlymu dėl EVT: diskusija – neadekvati

Prezidentūra nepritaria premjerės Ingridos Šimonytės trečiadienį išsakytai pozicijai, kad prezidentas ir Vyriausybės vadovas galėtų atstovauti Europos Vadovų Taryboje (EVT) pakaitomis.

Pasak šalies vadovo vyriausiosios patarėjos Astos Skaisgirytės, prezidentas Gitanas Nausėda nesutinka keisti nusistovėjusios atstovavimo EVT sistemos. Maža to, akcentuoja patarėja, pastaruoju metu vis dažniau keliamas klausimas, ar premjerei nereikėtų iš prezidento perimti atstovavimo EVT funkcijų, yra primestas ir tiesiog neadekvatus pandemijos sukeltos krizės sąlygomis.

„Prezidentas remiasi Konstitucijos jam suteiktomis galiomis atstovauti valstybei. Ar galėtų vadovai daryti tai pakaitomis? Lietuva turbūt būtų vienintelė šalis, kuri tai daro Europos Sąjungoje. Tai labai keistai atrodytų kitų šalių akyse“, – LRT Radijui ketvirtadienį sakė A. Skaisgirytė.

„Nepritarėme tam nuo pat pradžių ir nemanome, kad šią sistemą, kuri yra nusistovėjusi jau 12 metų, dabar reikėtų pakeisti dėl kažkokių priežasčių“, – pažymėjo patarėja.

Nepritarėme tam nuo pat pradžių ir nemanome, kad šią sistemą, kuri yra nusistovėjusi jau 12 metų, dabar reikėtų pakeisti dėl kažkokių priežasčių.

A. Skaisgirytė neslėpė apskritai nelabai suprantanti, kodėl atstovavimo EVT klausimas pastaruoju metu yra intensyviai keliamas. Jos manymu, diskusija dėl Lietuvos vadovų atstovavimo EVT yra primesta, o jos turinys – įvertinus COVID-19 sukeltų problemų spektrą – neadekvatus.

„Mums nelabai yra suprantama, kodėl ši diskusija kilo. Yra toks nusiteikimas lyg ją (diskusiją – ELTA) būtų kažkas primetęs. Tuo metu, kai šalis dorojasi su pandemija, kai yra labai svarbių spręstinų klausimų: vakcinacija, ekonominis atsigavimas, išėjimas iš pandeminio sąstingio, yra ir žmonių psichologinė sveikata, išaugęs nedarbas. Vietoje to, kad susitelktume ir spręstume šiuos tikrai visiems rūpimus klausimus, yra primetama diskusija, kas vyks į Briuselį. Kartais diskusijos turinys atrodo neadekvačiai“, – apibendrino A. Skaisgirytė.

I. Šimonytė trečiadienį teigė su prezidentu pirmadienį aptarusi tolesnio atstovavimo EVT klausimą. Pasak politikės, Lietuvoje būtų galima vėl grįžti prie sistemos, kuomet aukščiausi vadovai dalijosi atstovavimo EVT funkcijomis. Tačiau, akcentavo premjerė, nėra aišku, ar su tuo sutiks ir prezidentas.

Pastaruoju metu klausimas, ar prezidentas turėtų toliau tęsti atstovavimą EVT, sukėlė nemažas diskusijas tarp Prezidentūros ir kai kurių konservatorių atstovų. Pastarieji tvirtina, kad į EVT turėtų važinėti premjerė, nes, pasak jų, ten sprendžiami labiau Vyriausybės prerogatyvoje esami klausimai.NAUJAUSI KOMENTARAI

jeigu diskusija neadekvati....

jeigu diskusija neadekvati.... portretas
vadinasi ministre pirmininke YRA NEADEKVATI kadangi kelia tokius klausimus...

Šaunuolis

Šaunuolis portretas
Prezidentas! Jis gavo didelį tautos pasitikėjimą, jis ir vykdys savo pareigas. Konservatoriams linkiu laikytis savo vertybių ir mažiau vykdyti koalicijos partnerių norus.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių