Prezidentūra: Lietuva nebuvo informuota, kam Baltarusija taiko sankcijas

Prezidentui Gitanui Nausėdai ketvirtadienį išvykus į Briuselyje vykstantį Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdį, jo vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė tvirtina, kad posėdyje tikimasi pasiekti kelis tikslus, tarp kurių – galiausiai susitarti dėl ES sankcijų baltarusiams, atsakingiems už smurtą šalyje.

A. Skaisgirytė taip pat pažymėjo, kad Lietuva nebuvo informuota, kokie mūsų šalies piliečiai buvo įtraukti į Baltarusijos atsakomąjį sankcionuojamų asmenų sąrašą.

„Lietuva siūlo kelis konkrečius punktus – pirma, raginame, kad įvyktų prezidento rinkimai skaidriai, demokratiškai, dalyvaujant tarptautiniams stebėtojams. (...) Antra, reikalaujame, kad būtų nutrauktas smurtas prieš taikius gyventojus – reikalavimas išlieka. Trečia, tikimės, kad Europos vadovams pavyks sutarti dėl to, kad turi būti įvestos sankcijos Baltarusijos pareigūnams, kurie arba klastojo rinkimus, arba naudojo smurtą prieš savo gyventojus“, – LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė A. Skaisgirytė.

Pasak šalies vadovo vyriausiosios patarėjos, sprendimas, ar viešinti sankcionuojamų asmenų sąrašą, yra kiekvienos valstybės pasirinkimas.

„Deja, negavome laiško ir sąrašo, kas iš Lietuvos pusės yra įtrauktas į šituos sankcionuojamų asmenų sąrašus. Baltarusija laikosi tokios politikos, kad neinformuoja sankcionuojamų asmenų apie tai, kad jie įtraukti į sąrašą. Lietuva, kaip ir Latvija bei Estija, demonstruoja atvirumą – mūsų sąrašai yra viešai prieinami ir paskelbti“, – kalbėjo A. Skaisgirytė.

Deja, negavome laiško ir sąrašo, kas iš Lietuvos pusės yra įtrauktas į šituos sankcionuojamų asmenų sąrašus.

Jos teigimu, tikimasi, kad Europos vadovams pavyks susitarti dėl sankcionuojamų asmenų sąrašo patvirtinimo.

„Kalbame apie 40 Baltarusijos pareigūnų, kurie būtų įtraukti“, – pažymėjo A. Skaisgirytė.

Kartu prezidento vyr. patarėja pažymėjo, kad Lietuva pasisako už Aliaksandro Lukašenkos įtraukimą į minėtą sąrašą.

„A. Lukašenka yra Baltijos šalių sankcionuotų asmenų sąraše, taip pat apie sankcijas Baltarusijos pareigūnams paskelbė Jungtinė Karalystė ir Kanada – ten taip pat A. Lukašenka yra. Europiniame sąraše, mano žiniomis, jo nėra. (...) Mes pasisakome už tai, kad jis ten būtų“, – pridūrė A. Skaisgirytė.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija antradienį paskelbė apie simetriškas sankcijas Latvijai, Lietuvai ir Estijai. Tai atsakas į sankcijas, kurias šios valstybės įvedė Minskui, naujienų agentūrai BelTA sakė ministerijos atstovas Anatolijus Glazas. Į kiekvieną sąrašą įtraukiama po maždaug 100 pareigūnų, kuriems nuo šiol draudžiama įvažiuoti į Baltarusiją.

Rugpjūčio 31 dieną Baltijos šalys įvedė sankcijų 30-čiai Baltarusijos pareigūnų. Penkerių metų trukmės įvažiavimo draudimas buvo įvestas ginčijamam Baltarusijos prezidentui A. Lukašenkai, vidaus reikalų ir teisingumo ministrams, generaliniam prokurorui, prezidento administracijos atstovams, Centrinei rinkimų komisijai ir nacionalinio saugumo agentūroms.

Rugsėjo 25 dieną šalys sankcijas išplėtė.NAUJAUSI KOMENTARAI

daugiau

daugiau portretas
lokite

Tas geras

Tas geras portretas
O mus už ka? Smurtas matai jums nepatinka o iki ko wilno su waršava davede paprastus Belarusus? Va ant dienu stambus vyras gatveje ypač žiauriai sumuše 72 metu senuka DEMESIO-Tik už tai kad jis už Lukašnko! Nebijot suskiai jus nei dievo nei karmos. Tikiosi kad galiausiai jums taip pat skaudes kaip ir tam senukui.

Psichologe

Psichologe portretas
Pagaliau. Ner ko lietuvai kistis i svetimos salies reikalus
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių