Prezidentūra įžvelgia A. Bilotaitės žinių stoką, bet mano, kad tai ištaisoma

Prezidentui Gitanui Nausėdai po susitikimo su kandidate į vidaus reikalų ministres Agne Bilotaite įspūdį paliko kandidatės motyvacija, tačiau pasigedo įsigilinimo į visas sritis, sako prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

„Prezidentui padarė įspūdį tai, kad kandidatė daug dėmesio skiria skaidrumui ministerijos kuruojamoje srityje, taip pat prezidentas atkreipė dėmesį į teigiamą motyvaciją gerinti ministerijos kuruojamų sričių padėtį ir stiprinti sritis.

Šalies vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad galbūt ne į visas sritis kandidatė dar yra labai įsigilinusi, bet tai yra įveikiama, matant jos motyvaciją ir nusiteikimą“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje po susitikimo teigė A. Bubnelis.

Anot jo, pusė susitikimo laiko buvo skirta regionų politikos klausimams aptarti.

„Prezidentui tai yra itin svarbi sritis. Buvo kalbėta apie tai, kad Vidaus reikalų ministerija galėtų imtis lyderystės regionų politikos srityje tiek darant darbus pačioje ministerijoje, tiek koordinuojant juos su kitomis ministerijomis. Taip pat buvo aptarta migracijos politika. Buvo sutarta, kad tikrai reikia proveržio šioje srityje“, – sakė A. Bubnelis.

„Sutarta, kad civilinės saugos klausimai ir krizių, ekstremalių situacijų valdymas turėtų būti tobulinamas“, – pridūrė jis.

Prioritetas – stiprinti ekstremalių situacijų valdymą

Pati kandidatė, kalbėdama apie prioritetus, išskyrė pasirengimą ekstremalioms situacijoms ir viešojo valdymo struktūrinę pertvarką.

„Mano vienas pirmiausių prioritetų būtų Lietuvos pasirengimas ekstremalioms situacijoms, kuris šiandien yra tikrai nepakankamas. Esamas krizių valdymas turi daug spragų. Taip pat regionų politika, tai yra tolygus ir glaudus regionų plėtros įgyvendinimas.

Vienas mano prioritetų būtų viešojo valdymo struktūrinė pertvarka bei viską apimantis skaidrus, efektyvus ir racionalus Vidaus reikalų ministerijos sistemos valdymas“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Mano vienas pirmiausių prioritetų būtų Lietuvos pasirengimas ekstremalioms situacijoms, kuris šiandien yra tikrai nepakankamas.

Anot jos, būtina stiprinti ir skirtingas institucijas. Kaip pavyzdį ji išskyrė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą (FNTT).

„Kalbant apie skaidrumą ir efektyvumą, tai šios sistemos tiek finansinis, tiek veiklos auditas leistų realiai įsivertinti problemas, kur yra tam tikrų funkcijų dubliavimas, ne visada racionalus ir efektyvus valstybės resursų naudojimas.  Kalbėtume apie institucijų, tokių kaip FNTT, jos stiprinimą. Matome šiuolaikinius iššūkius, naujas technologijas, kurios ateina į Lietuvą, yra pasaulyje, ir tikslas pagrindinis yra apsaugoti mūsų biudžeto finansus“, – sakė kandidatė.

Šios institucijos gebėjimų stiprinimas ir galimybė dirbti efektyviai būtų mano vienas prioritetų“, – pridūrė ji.

A. Bilotaitė užsiminė apie būtinybę kurti bendrą ekstremalių situacijų valdymo centrą.

„Kalbant apie ekstremalių situacijų krizių valdymo sistemą, tai akivaizdu, kad dabartinis modelis yra griozdiškas, turime daug subjektų. Sudėtinga yra priimti greitai sprendimus, sistema nėra lanksti. Tai atskleidė situacija tiek Alytuje, tiek pandemija. Mūsų tikslas sukurti vieningą sistemą, kalbame apie vieną ekstremalių ir krizių valdymo centro sukūrimą“, – teigė A. Bilotaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

MOKYTIS REIKIA MOKYKLOJE ARBA UNIVERSITETE...

MOKYTIS REIKIA MOKYKLOJE ARBA UNIVERSITETE... portretas
Seime arba vyriausybėje reikia DIRBTI, o ne mokytis. Žinių stoka realizuojama Lietuvos žmonių sąskaita...Eksperimentai, paprastai atliekami ne ant žmonių, o gyvulių. Ar mes jau sugyvulėjome?

Chi

Chi portretas
Tryda suėmė skaitant.., ot turėsim ministerių- be diplomų, be patirties, be kompetencijos.. Ir ko prezidentas kviečiasi kiekvieną ant kilimo, juk pats mato, kokia bus komanda, tai bent pats nepasiduotų pajuokai. Tegu pasidarbuoja, juk liaudis nubalsavo už juos:((

Lo

Lo portretas
Policijoi betvarkė ar ji sutvarkys mafija farai elgesi kaip žvėrys užsidėja juniformas tai matyt tv laidose farai
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių