Prezidentūra: ES ruošia sankcijų sąrašą, kuriame bus ir A. Lukašenka

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiosios patarėjos užsienio politikos klausimais Astos Skaisgirytės teigimu, ES ruošia antrąjį sankcionuojamų Baltarusijos atstovų sąrašą, kuriame gali būti įtraukta ir Aliaksandro Lukašenkos pavardė.

A. Skaisgirytė priminė, kad ES jau yra įvedusi sankcijas 40 Baltarusijos pareigūnų, atsakingų už vykdytą smurtą prieš taikius protestuotojus.

„Tai buvo pirmas žingsnis. Dabar ES žengia antrą žingsnį – antrasis sąrašas. Jame yra apie 30 pavardžių. Tarp jų – ir Aliaksandro Lukašenkos. Galutinis sprendimas čia nepriimtas, tik politinė valia, kad turėtume su sankcijomis eiti į priekį. Dabar bus svarstoma darbo grupėse ir artimiausiu metu sugrįš į Tarybą jau su antruoju sąrašu“, – antradienį „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ paaiškino A. Skaisgirytė.

Tai buvo pirmas žingsnis. Dabar ES žengia antrą žingsnį – antrasis sąrašas. Jame yra apie 30 pavardžių. Tarp jų – ir Aliaksandro Lukašenkos.

Nustatytos sankcijos ir Rusijai

Prezidento patarėja priminė ir ES sankcijas Rusijai dėl bandymo nunuodyti Kremliaus opozicionierių Aleksejų Navalną.

„Buvo nustatyta, kad kažkokie privatūs asmenys nunuodyti taip žmogaus negali, kadangi „Novičiok“ tipo dujos yra cheminis ginklas ir jo taip paprastai neįsigysi. Jį įsigyti gali tik žmonės, kurie prieina prie šaltinių“, – kalbėjo A. Skaisgirytė.

Pasak jos, ES sankcijos buvo patvirtintos vieningai.

„Buvo įvardinti šeši asmenys ir viena organizacija Rusijoje, kurie buvo sankcionuoti. Visi vadovai tam pritarė. Tai bus draudimas įvažiuoti draudimas įvažiuoti į ES ir taip pat tam tikrų finansinių išteklių įšaldymas“, – sakė prezidento patarėja.NAUJAUSI KOMENTARAI

To

To portretas
Pamiršo jau mūsu prezidentas Lietuva - vien Baltarusija jam rūpi!

nepriklausomai

nepriklausomai portretas
patinka ar ne kaimyninė valstybė, ypatingai dabar, kai pradeda veikti prie Vilniaus atominė elektrinė, mūsų politikieriai turėtų ne nutraukti visus santykius su baltarusiais, bet kaip tik stengtis kuo daugiau bendradarbiauti, protingai dalyvauti siekiant užtikrinti saugumą, o dabar absurdas, kaip elgiasi komsomolcai ir kiti

Pilietis

Pilietis portretas
Kaip gali jo nebūti ,ne Lietuvai spręsti.Uteleta ubagų Šalis nurodineja kaip reikia gyventi kitiem.Tvarką pasidaryk savam darže,tada mokyk kitus.Lukašenka yra prezidentas ir jo pavardė turi būti visur, kur ir kiti ,kitų šalių prezidentai.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių