Prezidentūra: apklausos nelemia prezidento sprendimų

Visuomenės apklausos prezidento sprendimų nelemia – jos yra skirtos vidaus naudojimui, sako jo patarėjas Simonas Krėpšta.

„Visų pirma norėčiau akcentuoti, kad apklausos, kurios kartais atliekamos Prezidentūros, atliekamos surinkti tam tikrą informaciją, gauti visuomenės nuomonę, kuri yra vienas iš informacinių šaltinių“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė S. Krėpšta.

Prezidentūros užsakymu balandį atlikta apklausa, kurioje gyventojų buvo klausiama apie partnerystę, pandemijos valdymą, nacionalinę ir užsienio politiką bei kitus dalykus. Dalis šios apklausos, susijusi su visuomenės požiūriu į Stambulo konvenciją bei partnerystės įteisinimą, buvo pasirodę viešumoje.

„Ar tai lemia tam tikrus prezidento sprendimus? Tikrai ne. Ar tai sustabdo tam tikrus sprendimus? Taip pat ne. Sprendimus, visų pirma, lemia faktai, įrodymai, vertybinės nuostatos“, – teigė patarėjas.

Anot jo, apklausos yra atliekamos vidiniam naudojimui, nors keli klausimai ir pasirodė viešumoje.

„Ar tai lemia tam tikrus prezidento sprendimus? Tikrai ne. Ar tai sustabdo tam tikrus sprendimus? Taip pat ne.

BNS paprašius atsiųsti visus apklausos rezultatus, Prezidentūra iš pradžių pateikė tik 14 klausimų, o likusius du paviešino tik po dar kelių užklausų.

Paaiškėjo, kad tarp apklausos klausimų, kurių Prezidentūra nebuvo linkusi viešinti – apklausos dalis apie Seimo narių atšaukimą.

„Tai yra informacijos šaltinis, kuris, visų pirma, yra reikalingas Prezidentūros vidaus veiklai. Lygiai taip pat, jeigu mūsų kažkas paklausia klausimo, mes jį atsakome ir tos informacinės agentūros, kurios norėjo gauti apklausas, jos ir gavo ir apklausas, ir jų rezultatus“, – sakė S. Krėpšta.

Pažymėjus, kad Prezidentūra iš pradžių neatsiuntė dviejų klausimų, S. Krėpšta pakartojo, kad „visi klausimai, kurių norėjo agentūros, dabar yra agentūrų rankose“.

Komentuodamas sprendimą klausti visuomenės nuomonės apie Seimo narių atšaukimą, prezidento patarėjas sakė, kad klausimas buvo susijęs su visuomenėje kilusiomis diskusijomis.

„Šis klausimas nėra iš tos srities, kur aš dirbu, bet trumpas komentaras būtų, kad visuomenėje kilo diskusija ir parlamente buvo rimtų užmojų peržiūrėti rinkimų sistemą iš esmės. Šis klausimas buvo vienas iš elementų, susijęs su šiuo procesu“, – sakė S. Krėpšta.

Anot jo, Prezidentūra nerengia jokios iniciatyvos, susijusios su Seimo narių atšaukimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klpd.

Klpd. portretas
Aš kaip tik įžvelgiu išmintį Prezidento sprendime daryti savo atskiras apklausas. Nieko prieš kitas tvarkas neturiu, politologų analizės gal irgi reikalingos, ale-bet-tačiau politologai dažniausiai yra siauražiūriai ir net nejaučia kad yra politiškai orentuojami, o apklausas darančios agentūros irgi verčia jomis abejoti kai pasižiūri pvz. į rinkimų rezultatus ir ką jos prognozavo :).Taip kad ir kaip bevartysi - Prezidentūrai respect'as už naudingas ,,inovacijas" Daukantynėje
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių