Prezidentės patarėjas: V. Zelenskio ryžtas rodo, kad jis – ne tik serialo herojus

Ryžtingi naujojo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio sprendimai paleidžiant šalies parlamentą rodo, kad jis – ne tik serialo herojus, sako Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas užsienio politikai.

„Svarbu, kad jau pirmą (V. Zelenskio darbo – BNS) dieną buvo tam tikri ryžtingi sprendimai, parodantys, kad jis nėra vien galbūt serialo herojus, bet realybėje geba priimti sudėtingus ir svarbius sprendimus dėl Rados paleidimo“, – Žinių radijui antradienį tvirtino Nerijus Aleksiejūnas.

Patarėjas priminė, kad apie šį sprendimą kalbėta ir anksčiau ir jis yra logiškas, nes naujajam prezidentui norint pasiekti rezultatą neturint Aukščiausiosios Rados paramos būtų „neįmanoma misija“.

N. Aleksiejūnas sakė, kad po tikėtinų išankstinių parlamento rinkimų liepą V. Zelenskis greičiausiai turės „stiprią atsvarą Ukrainos parlamente“.

D. Grybauskaitė pirmadienį susitiko su V. Zelenskiu po jo inauguracijos. Anot N. Aleksiejūno, per susitikimą Ukrainos vadovas išreiškė padėką už paramą Lietuvai ir D. Grybauskaitei bei dar kartą patvirtino, jog Ukraina laikysis vakarietiškos, euroatlantinės politikos krypties. Aptarti ir pirmieji galimi V. Zelenskio vizitai.

„Kol kas ukrainiečiai dar nėra apsisprendę, patys turės nuspręsti kur (vyks – BNS), bet, be abejo, tai turbūt bus Briuselis, Vašingtonas“, – kalbėjo N. Aleksiejūnas.

Aktorius, komikas V. Zelenskis išrinktas Ukrainos prezidentu balandžio 21 dieną per antrąjį rinkimų turą. Surinkęs daugiau nei 70 proc. balsų, jis nugalėjo perrinkimo siekusį Petro Porošenką.

Per rinkimų kampaniją rodytas serialas „Tautos tarnas“, kur V. Zelenskis vaidino mokytoją, tapusį Ukrainos prezidentu.

Turi būti užtikrinta parama

Naujajam Ukrainos prezidentui V. Zelenskiui turi būti užtikrinta parama tiek iš Ukrainos žmonių, tiek iš Vakarų, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mes norėtumėm jam palinkėti pirmiausia stiprybės, gebėjimo mokytis kiekvieną dieną, atsakomybės ir žmonių paramos – ilgai“, – antradienį žurnalistams sakė prezidentė.

Ji pažymėjo, kad didelė žmonių parama yra sunkiai išlaikoma, o V. Zelenskiui „tikrai reikės labai daug ką sužinoti, suprasti“.

„Todėl ta parama ir iš Vakarų, ir iš Ukrainos žmonių turi būti užtikrinta, ir ilgai, ir jam reikia padėti“, – kalbėjo D. Grybauskaitė, pirmadienį po inauguracijos susitikusi su naujuoju Ukrainos prezidentu.

Į klausimą, ar V. Zelenskis jai pasirodė patikimas kolega, prezidentė atsakė, jog „laikas parodys“.

Rusijos sprendimu skubėti džiaugtis nereikia

N. Aleksiejūnas teigia, kad Rusijos sutikimu apsikeisti belaisviais su Ukraina nereikėtų skubėti džiaugtis bei strateginę kryptį būtina išlaikyti.

Vis dėlto, anot N. Aleksiejūno, toks naujojo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio inicijuotas žingsnis yra signalas, kad norima pradėti kalbėtis nuo elementarių, tačiau visiems žmonėms labai svarbių dalykų. Tačiau, pridūrė jis, tai dar nereiškia radikalios Rusijos politikos pasikeitimo.

„Tai pirmas konkretus žingsnis, kuris parodytų V. Zelenskio rezultatus, tačiau tai (Rusijos sutikimą apsikeisti belaisviais. - ELTA) vertinti reikia atsargiai ir nepasiduoti euforijai, kad keičiasi Rusijos politika“, - antradienį ,,Žinių radijui“ sakė prezidentės patarėjas.

Nuo 2017 m. neįvyko nei vienas apsikeitimas belaisviais tarp Ukrainos ir Rusijos, primena ELTA. Pirmadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pritarė naujai išrinkto Ukrainos prezidento V. Zelenskio siūlymui šį klausimą spręsti kuo skubiau, abiem šalims paleidžiant belaisvius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ozys&Ozesnis

Ozys&Ozesnis portretas
Eina sikt koks fainas...Taigi visai neseniai oziapyzdziai pylete ant jo sriutas ir sakete , kad jis debilas komikas ir Parasenka isgelbes pasauli. Kas cia eikini karta atsitiko ozio ismatos , kad vel lendate i subine???:?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių