Quantcast

Prezidentas teigia, kad surasti švietimo ministrą nebus lengva: horizontas yra siauras

  • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad surasti naują švietimo, mokslo ir sporto ministrą nebus lengva, nes, pasak jo, kandidatų pasirinkimas yra gana siauras. Todėl, akcentuoja šalies vadovas, procesas ieškant pamainos ministro portfelį padėjusiam Gintautui Jakštui gali užtrukti.

„Jau skiriant poną Jakštą buvo labai aišku, kad horizontas yra siauras, kad uždaviniai yra labai konkretūs ir nereikia galvoti apie dešimtmečius į priekį. Net ir tokius tikslus įgyvendinant matome, kad ministras prisidarė bėdos“, – naujienų portalui tv3.lt sakė G. Nausėda, pažymėdamas, kad tiek į šią, tiek į Sveikatos apsaugos ministeriją kandidatus surasti paprastai būna sudėtinga.

„Tu gali kiek nori tą kandidatą girti ar kritikuoti, bet jei tu neturi alternatyvos, tai dažniausiai ir lieka tas vienintelis sprendimas. Šiuo atveju ministro Jakšto problema buvo ta, kad jis kaip ekspertas darė neblogą įspūdį. Tačiau, matyt, pritrūko vadybinių žinių. O gal ir tam tikro politinio stuburo, kada buvo visokiausių patarėjų, pateikiančių patarimus iš šono. Jis pats sau turėjo atsakyti į klausimus, ko jis siekia ir kaip jis siekia“, – sakė G. Nausėda.

Savo ruožtu ieškant jau trečiojo ministro dešiniųjų Vyriausybei, prezidentas tikino, kad kandidatams bus keliami labai konkretūs reikalavimai.

„Turėsime kelti labai konkrečius tikslus bei reikalavimus būsimajam kandidatui. Suprantu, kad pasirinkimas yra labai nedidelis. Tad galvoju, kad tiek ministrei pirmininkei, tiek man reikės laiko kol mes pasirinksime tą variantą, kuriuo, tikiuosi, daugiau nebenusivilsime“, – teigė prezidentas.

ELTA primena, kad tęsiantis nesklandumams dėl tarpinių vienuoliktokų patikrinimų, praėjusią savaitę atsistatydino G. Jakštas. Apie pasitraukimą pranešė ir už tarpinių patikrinimų įgyvendinimą atsakingas viceministras Ramūnas Skaudžius.

G. Jakštas atsistatydinimo raštą I. Šimonytei jau buvo įteikęs ir kovo viduryje. Visgi tada Vyriausybės vadovė nutarė jo netenkinti.

Ministru G. Jakštas buvo paskirtas praėjusių metų vasarą, kai kilus skandalui dėl savivaldybių tarybos narių veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo iš pareigų pasitraukė tuometė ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pagal Konstituciją, Lietuvoje ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
PROTINGĄ KVAILĮ SURASTI NELENGVA.....

TAI RODIKLIS - KURIUO KELIU EINAME 34 METUS

TAI RODIKLIS - KURIUO KELIU EINAME 34 METUS portretas
Parodykite šiandien bent vieną ministrą, kuris kompetetingas ir per 34 nepriklausomybės metus ką nors teigiamo padarė LIETUVAI. Juokingiausiai, kad ir toliau "sėkmingai" dirbama ta pačia linkme. Vakar internetu gavau žinutę, kad sveikatos ministerija jau "dirba". Labai palengvino piliečių registraciją pas šeimos gydytoją....Vėl viskas iš kito galo. Ne eilės ir gydymas rūpi o registracija...Tokių bepročių dar svietas nematė...

Bimba

Bimba  portretas
Kitą klouną "prezidentą" lengva....Jankių mulkis yra mulkis... .
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių