Valstybės gynimo taryba pritarė atnaujintai Nacionalinio saugumo strategijai

 • Teksto dydis:

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba (VGT) pritarė, kad Seimui būtų pateikta atnaujinta Nacionalinio saugumo strategija, kurią parengė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) darbo grupė.

„Buvo pritarta Nacionalinio saugumo strategijos projektui, kurį rengė krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko vadovaujama darbo grupė. Tolesnis kelias: Nacionalinio saugumo strategija Vyriausybės nutarimu bus teikiama Seimui. Tai yra ilgalaikis strateginis dokumentas, naujos redakcijos, garantuojantis mūsų geopolitinius saugumo interesus“, – VGT posėdyje priimtus sprendimus pristatė prezidento vyriausiasis patarėjas Darius Kuliešius.

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas tikisi, kad parlamente naujos redakcijos dokumentą pavyks priimti dar šiemet.

„Pagrindinis tikslas buvo įvertinti pakitusią saugumo aplinką ir pagal ją atnaujinti Nacionalinio saugumo uždavinius ir prioritetus. Be abejo, esminiai saugumo aplinkos akcentai: nemažėjanti Rusijos keliama karinė ar nekarinė grėsmė, Baltarusijos režimo priešiška ir provokacinė politika ir žinoma Kinijos ambicijos. Visa tai yra įvertinta naujoje strategijoje ir, aš manau, kad ji bus pristatyta ir priimta šiais metais, dar Seimo rudens sesijoje“, – spaudos konferencijoje sakė A. Anušauskas.

Pagrindinis tikslas buvo įvertinti pakitusią saugumo aplinką ir pagal ją atnaujinti Nacionalinio saugumo uždavinius ir prioritetus.

Rugsėjo pabaigoje Vyriausybės pasitarime nuspręsta naujos redakcijos Nacionalinio saugumo strategiją teikti svarstyti VGT.

Naujos redakcijos strategijos projektą rengė KAM kuruojama darbo grupė. Ministerijos Teisėkūros skyriaus vedėjas Tomas Vainius teigė, kad naujos redakcijos dokumentas yra parengtas atsižvelgiant į pastarojo laikmečio aktualijas, saugumo situaciją.

„Atnaujinta Nacionalinio saugumo strategija, kurioje atnaujinti nacionalinio saugumo interesai, įvertinta saugumo aplinka ir atspindėta ta situacija, kurią mes dabar žiūrime iš 2021 m., įvardijami nauji rizikos veiksniai ir pavojai“, – Vyriausybės pasitarime tuomet kalbėjo T. Vainius.

KAM Teisėkūros skyriaus vedėjo teigimu, Nacionalinio saugumo strategijos prioritetai suskirstyti į tris pagrindines grupes.

„Uždaviniai ir prioritetai suskirstomi į pagrindinius tris ramsčius: valstybės gynyba, valstybės ir piliečių atsparumas, Lietuvos Respublikos interesus atitinkanti tarptautinio saugumo aplinka“, – aiškino jis.

Nacionalinio saugumo strategijos atnaujinimui vadovavo krašto apsaugos ministras A. Anušauskas. Specialiai strategijos atnaujinimui sukurta tarpinstitucinė darbo grupė, patvirtinta kovo 26 d. ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės potvarkiu.

Nacionalinio saugumo strategiją tvirtina Seimas.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Būtų smagu

Būtų smagu portretas
Jei JE pasiųstų paiką ministrėiį nemokamų atostogų visiems laikams.

////

//// portretas
Kodėl prancūzai gali nurodinėti ar reikia siųsti lietuvius. I tokias vietas turėtų būti renkami samdomi kariai o ne prievolės kariai. Prievolės kariai tarnauja savo šaliai.

,,vagner,,, yra atskilus nuo

,,vagner,,, yra atskilus nuo portretas
prancuzu ju legiono dalis , prancuzu legionuose tarnauja 60% rusu ,ukrainieciu, baltarusiu , ir kitu saliu karo sunys -avantiuristai , banditeliai ,zudikai besislapstantys nuo savo saliu teisetvarkos... taip ,kad jei dar norima y lietuva atgabent daugiau pabegeliu is afrikos , -jei neuzteko is afganistano pabegeliu ,kur jankiams talkino musu lietuviski vojakos , tuomet siuskit .....
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių