Prezidentas pasirašė pataisas dėl migrantų teisių ribojimo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė pataisas, kurios susiaurina neteisėtų migrantų teises, pranešė Prezidentūra.

Kartu šalies vadovas pažymi, kad prieglobsčio prašytojų teisės neturi būti ribojamos labiau, nei tai būtina, ir atkreipia Seimo dėmesį, kad šio įstatymo trūkumai turi būti ištaisyti artimiausiu metu.

„Seimo skubos tvarka priimtas įstatymas yra „skylėtas“ žmogaus teisių prasme. Tačiau šiuo metu didesnis pavojus būtų turėti „skylėtą“ politiką nelegalios migracijos atžvilgiu. Šiuo metu geriau turėti tokį įstatymą, nei neturėti jokio reguliavimo, numatančio priemones ekstremaliai situacijai Lietuvos pasienyje su Baltarusija suvaldyti. Tai siųstų visiškai nepriimtiną signalą migracijos kilmės šalims“, – sako prezidentas.

Prezidentūros pranešime nurodoma, kad daugiausia abejonių šalies vadovui kelia tai, jog privalomai ikiteismine tvarka užsieniečio skundą išnagrinėjusio Migracijos departamento sprendimas yra vykdomas iš karto, tokiu būdu pažeidžiamas prieglobsčio prašytojo negrąžinimo principas, t. y. kad asmuo negali būti grąžintas į jo kilmės ar trečiąją šalį, neįsitikinus jo saugumu.

Pažymima, kad pataisomis taip pat visam laikui iš prieglobsčio prašytojų atimta teisė skųsti pirmosios instancijos teismo sprendimus apeliacine tvarka, nepaisant to, kad Konstitucija neleidžia įtvirtinti tokio teisinio reguliavimo, kuris paneigtų galimybę peržiūrėti pirmosios instancijos teismo sprendimus ir ištaisyti galimas teismo klaidas.

Seimo skubos tvarka priimtas įstatymas yra „skylėtas“ žmogaus teisių prasme.

Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pataisomis sutrumpintos prieglobsčio prašymo procedūros, taip pat  apribotos kai kurios neteisėtų migrantų teisės, šalyje paskelbus ekstremalią situaciją dėl jų antplūdžio.

Žmogaus teises ginančios nevyriausybinės organizacijos pareiškė, kad pataisos iš esmės įteisins žmogaus teisių pažeidimus.

Teisininkai išsakė pastabų dėl galimo pataisų prieštaravimo Konstitucijai dėl neužtikrintos teisės į apeliaciją, sulaukus neigiamo sprendimo dėl prieglobsčio suteikimo.

Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis dieną prieš pareiškė, kad pataisomis migrantų teisės „išmestos į šiukšlių dėžę“, tačiau šalies vadovas atsargiai vertina veto galimybę dėl Seimo galimybių susirinkti neeilinei sesijai.

Šalies vadovas antradienį prieš priimdamas sprendimą, ar pasirašyti pataisas, jas aptarė su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Laurynu Kasčiūnu.

Parlamento vadovė teigė prezidentui pažadėjusi, kad parlamentas prie pataisų peržiūros bet kokiu atveju grįš rudens sesijoje.

„Aš iš savo pusės pasakiau, kad rudenį bet kokiu atveju grįšime prie šio įstatymo peržiūrėjimo ir manau, kad tas pažadas gali tapti svarbiu argumentu nevetuojant“, – antradienį žurnalistams sakė Seimo pirmininkė.

Veto atveju, jos vertinimu, valdantieji turėtų inicijuoti neeilinę sesiją, kuri greičiausiai galėtų būti sušaukta kitą savaitę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Romas

Romas portretas
O ką reiškia "skųsti", jei į šalį patenka NELEGALŪS migrantai, kurie turi būti teisiami ir gauti du metus kalėjimo? Jie be dokumentų, slepia pavardes, gyvenamą vietą- argi taip elgiasi tie, kurie tikrai pabėgo nuo karo ir kurie prašo prieglobsčio? Iš tiesų tai gali būti pabėgę nusikaltėliai, diversantai, vagys, žudikai, prievartautojai. Kodėl nė vienas dėl Lietuvos sdienos pažeidimo neteisiamas, o kelia Lietuvai reikalavimus, dergiasi ten, kur jie apgyvendinti, išeina kada kur nori į gyvenvietes, išvažiuoja nelegaliai į Vokietiją? Jei atvyko iš Irako, tai ir siųst atgal į Iraką. O jei jie atsisako, tai uždėt antrankius ir susodint į lėktuvus. O jei Irakas nepriima be dokumentų - susodint juos į kalėjimus dviem metams ir neduot valgyt jei nedirbs.

Da

Da portretas
nieko neliko iš tos šalies nesuprasim kam priklausomi esame, juk aišku kad esame bėgliu verpetu tvirtoves saugotojai, policijos kariniu pajegu tramdiniu grupotės, sargu sienos sargybos nešėjai ,briuselio isakymas užtai kad bėgliai nebėgtu į vakarus prikausomas mums sargystės sargibinio darbas, žiūrėkime net pro lamanšo vandenino pripustom valtym plauke link anglijos bėga, kaltininkus jau suradome kurie sukurė ta pragaro mašina ,juk minskas liektuvu zonai uždaras baseinas o iš irako iš turku iš afganu, skrenda iki minsko kitur atidaras kelias skraidimui, taip kas nutiko , kas kaltas mes likom kaltininkai, dabar busim sargais vakaru pasaulio žeminui, apsauga nešim, liepta namus statyti apgyvendinti mokyti maitinti darbu aprupinti , visko kuo nori begliai, duosim,

Svetimų rankų geradariai/ės,pirmyn...

Svetimų rankų geradariai/ės,pirmyn... portretas
Pasirašė ir gerai padarė,kažkokia tvarka turi būti,taip darė ir Graikija ir Vengrija ir kitos per kurias tie darmaiedai barbarai plūdo į Europą.Dabar ten viskas uždaryta ir ramybė,Merkelė irgi atsikando to savo džiaugsmo,kažkodėl daugiau nebenori savo draugelių.O kas nori tai prašom priimkit į savo valdas,maitinkit,renkit,duokit pinigų pramogom ir kelionėm,turit visas teises,tik prašom nesiūlykit kitiems.Kažkodėl tų gynėjų privisę daug,bet patys pavyzdžio nerodo,imki Šakaliene,su Sabatauskaite po 10 juodčkių,po jūsų kiti gynėjai prisijungs.Pirmyn,būsit gyva reklama,gausit šnobelio premiją,valio...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių