Prezidentas kviečia užsienio lietuvius aktyviai dalyvauti Seimo rinkimuose

Prezidentas Gitanas Nausėda kviečia pasaulio lietuvius registruotis dalyvauti Seimo rinkimuose.

G. Nausėda pažymi, kad pirmą kartą užsienio lietuviai rinkimuose rinks savo bendruomenės atstovą, suformavus atskirą Pasaulio lietuvių vienmandatę apygardą.

„Jau šį rudenį pasaulio lietuvių bendruomenė turės savo atstovą Lietuvos parlamente. Tai, koks svarus ir girdimas bus šis balsas, priklausys tik nuo jūsų pasirinkimo“, – sako prezidentas pranešime.

Trečiadienį prasidėjo užsienyje gyvenančių rinkėjų registracija balsuoti spalio 11 dieną vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

Užsiregistruoti galima per Vyriausiosios rinkimų komisijos elektroninę registracijos sistemą adresu: https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija.

Užsiregistravę svetainėje, rinkėjai vėliau bus įtraukti atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus.

Tai, koks svarus ir girdimas bus šis balsas, priklausys tik nuo jūsų pasirinkimo.

VRK pažymi, kad visi užsienyje gyvenantys rinkėjai turi registruotis iš naujo – net ir tie, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

Ši registracija būtina, kad užsienio lietuviai galėtų balsuoti pirmą kartą įsteigtoje Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Norint užsiregistruoti, sistemoje reikia suvesti savo asmens bei bei tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento, t. y. paso ar asmens tapatybės kortelės duomenis, užpildyti rinkėjo registracijos prašymą, nurodyti tikslų adresą.

Pasirinkus balsavimo paštu būdą, šiuo adresu bus išsiųsti balsavimo dokumentai. Užsienio rinkėjai gali balsuoti paštu arba atėję į diplomatinę atstovybę.

Pasaulio lietuvių vienmandatė apygarda yra sudaryta pirmą kartą šiems Seimo rinkimams, atsižvelgus didelį skaičių užsienyje dalyvavusių rinkėjų per pastaruosius rinkimus.

Eiliniai Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

#

# portretas
Kai bus už ką balsuoti....

Augis

Augis portretas
Kur gyvena ten ir turi dalyvauti tos šalies politiniame gyvenime, mokesčių nemoki ir netenki teisės balsuoti, taip turi būti, padarė konservų perikla ir prezidentas gavo ,,zadanija,, jos raginti.

Mūsų lietuviai užsienyje

Mūsų lietuviai užsienyje portretas
yra mūsų lietuviai. Aš didžiuojuosi jais, kadangi tokiam sunkiam žingsniui kaip išvažiuot į nežinią, įsitvirtint svetimoje šalyje ir netgi daug pasiekt ne kiekvienas gali. Vistik, kai jie gyvena visai kitur ir nežadėdami gryžt į Tėvynę renka Lietuvos gyventojams valdžią, čia jau nesamonė. Pridaro jie, o srėbti košę tai teks visiems mums?:)
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių