Prezidentas G. Nausėda: mes nepamirštame laisvės kainos

 • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį, Gedulo ir vilties dieną, dalyvavo minėjime, skirtame Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti, Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje, pagarbos eisenoje, padėjo gėlių prie paminklo politiniams tremtiniams ir kaliniams, dalyvavo istorinės atminties akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje prezidentas pabrėžė, kad mūsų senelių ir tėvų gyvenime skausmingas Gedulas virto nenugalima Viltimi. Tikėjimu, kad blogis negali nugalėti.

„Šią dieną pagerbiame tėvynainius, kurie lyg tas ryškiausias žiedas buvo jėga nuskinti iš mūsų Lietuvos. Gedime tremtinių, kurie pražuvo svetimoje žemėje, užuot prisidėję prie artimųjų, bendruomenių ir visos Tėvynės gerovės kūrimo. Prisimename tuos, kurie grįžo, praradę viską, išskyrus Lietuvos laisvės idėją ir gyvenimą, kurį teko kurti iš naujo“, – sakė šalies vadovas.

Tragišku keliu, kurį mums simbolizuoja Birželio 14-oji, šiandien žengia daugiau nei milijonas ukrainiečių, išblaškytų po šalį agresorę – Rusiją. Kiek jų sugrįš į gimtinę?

Prezidentas konstatavo, kad šiandien masinių trėmimų laikai į Europą grįžta kartu su negailestingu miestų naikinimu, sadistiška prievarta ir masinėmis egzekucijomis.

„Tragišku keliu, kurį mums simbolizuoja Birželio 14-oji, šiandien žengia daugiau nei milijonas ukrainiečių, išblaškytų po šalį agresorę – Rusiją. Kiek jų sugrįš į gimtinę? Kas apgins ir grąžins Ukrainai našlaičius ir beglobius vaikus, į kuriuos jau tiesiasi kruvinos rankos?“ – klausė prezidentas.

Šalies vadovas pažymėjo, kad, ištvėrę ir masinius trėmimus, ir daugelį kitų mums tekusių išbandymų, mes nenuleidome rankų. Ir dabar, kai vėl esame laisvi, nepamirštame kainos, kurią už tai sumokėjome.

„Negalime taikstytis su smurto ir melo viešpatavimu. Todėl šiandien, pagerbdami masinių trėmimų Lietuvoje aukas, kiekvienas naujai atraskime savyje kovotojų dvasią. Tegul mus visus sutelkia ryžtas branginti laisvę ir priešintis neteisybei!“ – kvietė iškilmių dalyvius prezidentas.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

TREMTINIU ANUKE

TREMTINIU ANUKE portretas
Ar gali buti didesnis pasityciojimas is tremtiniu,kai Gedulo diena,minint zuvusius ir nukankintus tremtinius,pirmose gretose Dedule Vytulis,raudonoji Dalia ir kagebisto dukra Cmil,net sakanti kalba.

Ingrida

Ingrida portretas
NAUSEDA, ar turi MORALINE teise UZSISLAPTINUSIOS KGB PADUGNES, minet sia diena??? Kada paviesinsite siiu KGB BRUDU pavardes? Tauta privalo zinot siu PARAZITU pavardes

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
toks jausmas už nugaros jam stovi kgb raudoni ir pučia i nugara
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių