Prezidentas apie šūkaujančią minią per Sausio 13-iosios renginį: žuvusieji to nenusipelnė

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pareiškė, kad prie Seimo susirinkę ir per Sausio 13-osios renginį triukšmavę žmonės nukreipė dėmesį nuo tų, kam šis minėjimas buvo skirtas.

„Politikai privalo būti susitaikę su bet kokia vieša reakcija į jų sprendimus, tačiau man labai gaila, kad dėmesys, skirtas pagerbti tiems, kurie už mūsų laisvę sumokėjo savo gyvybių, ilgų metų kalėjimuose ar tremtyje kainą, buvo nukreiptas kitiems tikslams“, – šalies vadovo poziciją BNS perdavė jo atstovas Ridas Jasiulionis.

„Pagarba turi būti ta stiprybės ašis, kuri mus jungia, o ne skiria. Pabandykime įsivaizduoti, kaip šiandien būtų jautęsi žuvusieji prie TV bokšto. Jie šito nenusipelnė“, – pridūrė jis.

Gitanas Nausėda (L. Balandžio/BNS nuotr.)

Nepriklausomybės aikštės prieigose per Laisvės gynėjų dienos minėjimą buvo susirinkę apie 2,5 tūkst. žmonių. Tarp jų – ir protestuotojai, minėjimo metu nušvilpę Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, premjerę Ingridą Šimonytę. Kalbant prezidentui G. Nausėdai protestuotojai elgėsi ramiau.

Šalia Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos leidimą ilgalaikiam protestui ketvirtadienį buvo gavęs Lietuvos šeimų sąjūdis.

Pagarba turi būti ta stiprybės ašis, kuri mus jungia, o ne skiria.

Dalis žmonių po minėjimo ėmėsi protestuoti „prieš privalomą testavimą darbuotojų lėšomis, galimybių pasą“, taip pat reikalavo atstatydinti Vyriausybę.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės agresiją Vilniuje. Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

Nors sovietų kariams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.NAUJAUSI KOMENTARAI

ANOT NAUSĖDOS...

ANOT NAUSĖDOS... portretas
"Žuvusieji to nenusipelnė"....O gyvieji (dar kol kas) nusipelnė TOKIO PAŽEMINIMO? Tokios nustekentos, beteisės, korumpuotos Lietuvos? Tie - tikri DIDVYRIAI šiandien grabuose vartosi, o jus toliau žaidžiate "lasve", "nepriklausomybe"...Ir tai po 31 metų !!! Ar patiems ne gėda prieš tuos TIKRUS kovotojus?

Jurgis Blekaitis

Jurgis Blekaitis portretas
Nejaugi prezidentas neįgalus,kad aikštėje žurnalistu paklaustas nuomonės dėl triukšmautojų nieko nepasakė,tik po kiek laiko patarėjas neva prezidento lūpomis šneka. Nesuprantama,gal prezidentas nenori pats pamerkti jų? Galimai tokiu būdu renkami užtarėjai.

Mamai

Mamai portretas
Aha tai jūs kaip ir mūsų tironai norite kad žmonės mitinguotų kur miesto pakrašty ar vietoje kur niekas nieko nemato?Geriausia kur pamiškėje sueitų visi pašūkautų, vienas kitam pasiguostų, pasipasakotų ir gerai :D) Ar jums neateina į galvą kad šiandien žmonės taip elgiasi per iškilmes vien dėl to kad niekad kitaip valdžios negali pasiekti, pamatyti tiesiogiai?
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių