Premjerė norėtų išvengti naujų ribojimų: nesiskiepijusių karantinas jau įvestas

Nuo pirmadienio apribojus daugelį paslaugų ir veiklų be galimybių paso, premjerė Ingrida Šimonytė sako norinti išvengti naujų griežtinimų.

„Akivaizdu, kad mokykloms atsivėrus atvejų skaičius didėja, klasėms tenka eiti į izoliaciją, koks poveikis bus tolesniam ligoninių pildymuisi – matysime ateityje. Reikės papildomų sprendimų, to neatmetu, bet kol kas norėčiau to išvengti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Dabartinį reguliavimą ji pavadino „neskiepytųjų karantinu“, taip pat pabrėžė, kad didžioji dalis nuo koronaviruso mirusių žmonių buvo nepasiskiepiję, o pilnai paskiepyti mirusieji dažniausiai turėjo gretutinių ligų, dėl kurių nesusidarė imunitetas.

„Tai, kas dabar nustatyta, kas įsigaliojo nuo rugsėjo 13 dienos, Vyriausybė priėmė šituos sprendimus pakankamai anksti ir suteikė šešias savaites tam, kad žmonės suskubtų pasiskiepyti, ir dalis jų suskubo pasiskiepyti, vėliau šis tempas sulėtėjo. Tie apribojimai, kurie galioja žmonėms, kurie yra nepasiskiepiję arba per ligą nėra įgiję imuniteto, ir yra neskiepytųjų karantinas – galima ir taip pavadinti“, – kalbėjo premjerė.

Reikės papildomų sprendimų, to neatmetu, bet kol kas norėčiau to išvengti.

Ji kartojo, kad didžiausią susirūpinimą kelia ligoninių užpildymas, ir ligonines užpildžius COVID-19 pacientams kenčia kitomis ligomis sergantys žmonės, apribojus medicinos paslaugas.

„Pats atvejų skaičius, jeigu žmonės negula į ligonines ir nemiršta, yra viena istorijos pusė, bet kai žmonės pradės gulti į ligonines dideliais skaičiais, atsitiks keletas dalykų – iš paskos seks augimas mirtingumo, ką dabar ir matom“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

„Kitas dalykas – kitų sveikatos paslaugų ribojimas, apie ką tenka girdėti tuose regionuose, kuriuose ligoninių užpildymas, gaila, bet artėja į praėjusių metų pabaigos lygį, ir tai pirmiausia yra Klaipėdos regionas ir Šiaulių regionas. Tai reiškia, kad medikams reikia vis daugiau išteklių, tiek fizinių, ligoninių, reanimacinių palatų, tiek medikų darbo, skirti būtent ir vėl COVID-19 gydymui, nuo to kenčia sergantys kitomis ligomis“, – sakė I. Šimonytė.

Praėjusią parą nustatyta 1300 naujų COVID-19 atvejų, mirė aštuoni žmonės, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso mirė 4751 žmogus, iš jų pilnai paskiepyti buvo 67.

Vyriausybės sprendimu nuo pirmadienio daugelis paslaugų bei prekybos vietų apribotos galimybių paso neturintiems žmonėms. Be jo galima apsipirkti tik nedidelėse maisto prekių parduotuvėse, vaistinėse, optikose, taip pat veterinarijos prekių parduotuvėse.

Imuniteto neturintys žmonės taip pat negali lankytis grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramogų vietose, renginiuose, išskyrus atvirose erdvėse vykstančius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.

Ribojimai netaikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimo schema ir įgiję imunitetą, persirgę koronavirusu, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turi neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų. NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
kaip gali pasitiketi savo valdzia kuri tauzija tokias nesamones. jei zmogui po skiepo nesusiformavo imunitetas ir jis numire, kam is viso zmones su gretutinem ligom skiepyti?o gal mes prie to ir einame? liks stipri tauta arba neliks visai.

Siaip

Siaip portretas
Buvo ispaniskojo gripo karantinas, buvo ebolos karantinas, buvo covid 19 karantinas, o dabar nauja pandemija Kilusi Lietuvoje - nepasiskiepijusiu zmoniu karantinas. Pasirodo musu debiliausybei zmones yra gresme... Pasirodo jau reikia kovoti su zmonemis, o ligomis ..

Nesiskiepijusių karantinas

Nesiskiepijusių karantinas portretas
Įkando naują žodžių ,, žaismą" ir loja dabar visur. Naktym nemiega, suka galvą, kaip prakišti 16 milijonų vakcinų. Paskiepyti mokytojai užkriečia mokinius, nes paskiepyti juk nesirgo ir nesisaugo- taip visiems ,,paaiškinta". Todėl ir turim tiek susirgimų. O kodėl miršta tiek? Pasidomėkyt, kaip gydo...lietuva ne izraelis. Lietuvoje fašizmas, žmonių populiacijos strategija puikiai veikia
VISI KOMENTARAI 43
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių