Premjerė apie skiepijimo planus: pirmiausia reikia turėti vakcinos

Iki vasaros vidurio nuo COVID-19 paskiepyti du trečdalius gyventojų vakcinuojant po keliasdešimt tūkstančių per dieną yra įmanoma, tačiau tam būtina laiku sulaukti vakcinų, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Jeigu turėsime vakcinos dviem trečdaliam Lietuvos gyventojų, tai realu, žinoma. Bet ar turėsime vakcinos dviem trečdaliam Lietuvos gyventojų, žinoma, gavę ją ne birželio 30 dieną, o per visą nuosekliai laikotarpį, to patvirtinti kol kas turimomis žiniomis negaliu“, – sakė I. Šimonytė.

Nepaisant stringančio vakcinų tiekimo, prezidentas Gitanas Nausėda įsitikinęs, kad paskiepyti 70 proc., t.y. apie 2 mln. šalies gyventojų iki vasaros vidurio yra įmanoma. Tačiau tam, anot jo, antrąjį metų ketvirtį Lietuva turi būti pasiruošusi vakcinuoti vidutiniškai 34–35 tūkst. žmonių per dieną.

I. Šimonytė tikina, kad jei vėluojant koronaviruso vakcinoms, bet norint įgyvendinti šį planą tektų paskiepyti „po 100 ar 200 tūkstančių žmonių per parą, akivaizdu, kad tiek resursų mes nei turėtumėme, nei galėtumėme mobilizuoti“.

Reikia turėti vakcinos, kurios mes kol kas neturime.

„Bet jei pakankamas kiekis vakcinos būtų gaunamas jau dabar, tai tikrai, pagal tą planą, kurį rengia Sveikatos apsaugos ministerija, kurį ji turi ir apie kurį diskutuoja su savivaldybėmis, nebūtų didelės problemos paskiepyti tokio skaičiaus žmonių per dieną. Reikia turėti vakcinos, kurios mes kol kas neturime“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Kompanija „AstraZeneca“ praėjusią savaitę paskelbė, kad ES šalims pirmąjį šių metų ketvirtį pateiks mažiau vakcinų nei planuota. Lietuvą bendrovė penktadienį informavo pirmąjį ketvirtį pateiksianti tik penktadalį žadėtų vakcinų, tačiau, pasak Lietuvos atstovų, vėliau pakoregavo planus ir padidino vakcinų kiekius vasariui. Ši vakcina dar nėra patvirtinta ES, sprendimų tikimasi šią savaitę.

Kiek anksčiau vakcinas Europai jau tiekianti bendrovė „Pfizer“ paskelbė, kad ateinančiomis savaitėmis vakcinos tiekimo tempas sulėtės dėl darbų, kuriuos reikia atlikti jos pagrindinėje įmonėje Belgijoje.

Apie kokius vakcinų kiekius kalbama, šalies institucijos nenurodo. Gruodžio pabaigos Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuva tiek iš „AstraZeneca“, tiek iš „Pfizer“ buvo užsakiusi po 1,86 mln. vakcinų dozių, įskaitant papildomus įsigijimus iš „Pfizer“.

Lietuvoje šiuo metu skiepijama „BioNTech“/„Pfizer“ bei „Moderna“ vakcinomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

ŠIMONYTE--tam ir esi ,kad aprūpintum VAKCINA ,

ŠIMONYTE--tam ir esi ,kad aprūpintum VAKCINA , portretas
ne politikuok t u š č i a i --kitaip teks g r į ž t i į p a m i r d u s į OŽIO tvartą

Sigitas

Sigitas portretas
Taip taip t.y. sulaukti vakcinų; suvakcinuoti savo giminaičius; pažįstamųjų ratą, na o kas liko tas dėl MIKO. Būtent dabar turi būti atidirbtas nuoseklus planas dėl vakcinavimo vykdymo. Šilalės savanaudis juodas vakcinavimas ir parodė kas yra kas.

tai

tai portretas
Tai kokio velnio puolei į valdžia ,kad negali vakcinos užsakyti laiku.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių