Premjerė trečio laiško prezidentui dėl EVT neberašys: nebus tame didelės vertės

Premjerė Ingrida Šimonytė sako neturinti ketinimų rašyti dar vieno laiško prezidentui Gitanui Nausėdai, kuris šią savaitę ją informavo, kad nesutinka su siūlymu dalintis atstovavimu Europos Vadovų Taryboje (EVT).

„Tikrai nemanau, kad aš rašysiu trečią laišką prezidentui, nes, matyt, nebus tame labai didelės vertės“, – žurnalistams Briuselyje ketvirtadienį sakė premjerė. Kartu ji pažymėjo, kad prezidento laiško, kuriuo buvo atsakyta į Vyriausybės vadovės siūlymą keisti susiklosčiusią Lietuvos atstovavimo EVT tvarką, pati ji dar nespėjusi išanalizuoti.

„Kadangi laišką, kaip suprantu, Vyriausybė gavo vakar, tai aš tikrai neturėjau didelės progos nagrinėti viso teksto ir specialiai rinkti argumentų“, – pridūrė ji.

Tikrai nemanau, kad aš rašysiu trečią laišką prezidentui, nes, matyt, nebus tame labai didelės vertės.

ELTA primena, kad G. Nausėda šią savaitę atsakė į premjerės I. Šimonytė laišką, kuriuo Vyriausybės vadovė siūlė keisti susiklosčiusią Lietuvos atstovavimo EVT tvarką. Visgi prezidentas neatsižvelgė į premjerės raginimą sudaryti galimybes ir Vyriausybės vadovui, priklausomai nuo ES viršūnių aptarinėjamų temų, keliauti į EVT posėdžius.

Prieš kelias savaites I. Šimonytė teigė, kad yra parašiusi G. Nausėdai laišką, kuriame deklaravo savo poziciją dėl trintis tarp Prezidentūros ir konservatorių įplieskusio Lietuvos atstovavimo EVT klausimo. Kaip tuomet teigė ministrė pirmininkė, jos pozicija dėl Lietuvos atstovavimo – apie ką ji informavo ir prezidentą – yra tokia, kad prieš kiekvieną ES viršūnių susitikimą būtų galima nuspręsti, kas atstovautų šaliai, atsižvelgiant į klausimų turinį.

Prezidentui atrašius į premjerės laišką, TS-LKD frakcijos narys Matas Maldeikis šalies vadovo atsakymą pavadino „politiniu vandenėliu“, neparemtu jokiais teisiniais argumentais, ir neatmetė galimybės grįžti prie Seime įregistruoto įstatymo, kuriuo siūloma teisiškai reglamentuoti šalies atstovavimą EVT.

Parlamentaras dar pavasario sesijoje įregistravo atskirą įstatymą, kuriuo būtų reglamentuojamas valstybės atstovavimas EVT, tačiau konservatoriai nuo šios iniciatyvos laikinai atsitraukė, tuomet tvirtinę, kad šios situacijos išsprendimui pakanka komitetų pozicijos. Pats projekto iniciatorius pažymi, kad dėl konkrečių veiksmų dar tarsis su visa TS-LKD frakcija, tačiau neatmeta, kad, prezidentui ir premjerei nepavykus susitarti iki artimiausio EVT posėdžio birželio mėnesį, M. Maldeikis grįžtų prie šio projekto.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ambicijos kartais trukdo tartis

Ambicijos kartais trukdo tartis portretas
Labai svarbu ,kad atstovautų tikrai kompetetingas žmogus. Gaila. kad tai nesuprantama. Va Grybauskaitė, tai tikrai buvo tas asmuo ,kuris sugebėjo

Durnių laivas

Durnių laivas portretas
Prezidento teisės aiškiai apibrėžtos konstitucijoje ir vykdyti kelių susireikšminusių seimūnų sapaliones būtų Prezidento pareigybes pažeminimas. Ir I. Šimonytės šokiai pagal jų dūdelę juokingi.

Kopustas.

Kopustas. portretas
Man net labai patinka Pono Prezidento veiksmai bei elgesys.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių