- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Siekiant suvaldyti karą Ukrainoje sukėlusį agresorių, Rusiją, reikia „greitų sprendimų, grindžiamų realybe“, tokių tikimasi per NATO viršūnių susitikimą Vilniuje, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
„Turime būti visiškai sąžiningi ir suvokti, kad gyvename karo laikais. Tai nėra krizių valdymo klausimas ar teritorinis ginčas. Nors geografiškai ribotas, tai – plataus masto karas. Mūsų veiksmai turi atspindėti šią tikrovę. Mums reikia greitų ir įžvalgių sprendimų. Sprendimų, grindžiamų ne norais ar akademinėmis diskusijomis, o realybe, kad agresorius nesustos, kol nebus nugalėtas“, – penktadienį dalyvaudama Vilniaus rotušėje vykstančioje Baltijos karinėje konferencijoje teigė Vyriausybės vadovė.
Ji savo kalboje paminėjo ir netrukus Vilniuje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą bei viltį, kad būtent čia bus priimti progresyvūs sprendimai, padėsiantys užkardyti Rusijos agresiją ir grąžinti saugumo jausmą į NATO šalis, o Ukrainos narystės aljanse klausimas įgaus konkretumo.
Vilniaus rotušėje kovo 23–24 dienomis vyksta Baltijos karinė konferencija, pagrindinė jos tema – NATO atgrasymo ir gynybos pozicijos stiprinimas karinėje ir strateginėje perspektyvoje.
Penktadienį susirinkusiems dalyviams sveikinimo žodį tarusi premjerė vėliau dalyvavo diskusijoje su RAND Nacionalinio saugumo tyrimų skyriaus viceprezidentu ir direktoriumi Barry Pavelu (Bariu Pavelu).
NATO yra mūsų bendrų vertybių apsauga.
„NATO yra mūsų bendrų vertybių apsauga. Mes visada būsime laisvės, demokratijos ir teisinės valstybės pusėje, – teigė I. Šimonytė. – Norėčiau išreikšti pagarbą Ukrainai, kuri dabar gina mūsų visų laisvę ir palinkėti, kad po Vilniaus viršūnių susitikimo ramia širdimi galėtume pasakyti, kad turėjome drąsos prisiimti atsakomybę, priimti reikiamus sprendimus, kad kitai kartai paliktume geresnį pasaulį, neperkeldami savo problemų ant jos pečių.“
Lietuvos ministrė pirmininkė pabrėžė, kad Ukrainos pergalė – vienintelė Rusijos vykdomo karo baigties galimybė, tačiau tam, kad ji būtų pasiekta, būtina nedelsiant teikti Ukrainai visą reikalingą pagalbą.
„Šiandien man kelia nerimą nuovargis. Ne Ukrainos karių, kovojančių kulkų lietuje, nuovargis, o Vakarų visuomenės nuovargis. Man neramu dėl raginimų ieškoti kompromiso ar greitos pseudo taikos. Mes, politikai, turėtume nenuilstamai aiškinti savo šalių žmonėms, kad, deja, nėra lengvų kelių į taiką“, – kalbėjo premjerė.
Ji ragino kolegas susitelkti, išlikti tvirtiems, ryžtingai imtis visų galimų priemonių ir nepavargti kovoti, kad nesibaigiantys Rusijos karai būtų sustabdyti visiems laikams.
I. Šimonytė taip pat pažymėjo, kad NATO šiuo metu turėtų daugiau dėmesio ir pajėgų skirti savo rytinei daliai, tai yra, Baltijos šalims, kurios ribojasi su šiuo metu didžiausią tiesioginę grėsmę Europai ir visam aljansui keliančia Rusija bei jos dalimi praktiškai tapusia Baltarusija.
„Karo metu laipsniškų pokyčių nepakanka. Neužtenka inventorizacinių viršūnių susitikimų“, – teigė ji.
Anot premjerės, būtina imtis ambicingų veiksmų, skirti daugiau investicijų stiprinant atgrasymo ir priešakinės gynybos sritis.
Šiemet Baltijos karinę konferenciją organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija su JAV analitikos centru „The Atlantic Council“. Konferencija Lietuvoje pirmą kartą surengta 2019 metais.
Konferencijoje dalyvauja Europos ir JAV gynybos analitikai, taip pat Lietuvos ir užsienio šalių institucijų atstovai, karininkai, gynybos ekspertai ir akademikai.
Baltijos karinė konferencija – vienas iš renginių, kuriais ruošiamasi liepos 11–12 dienomis Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui. Susitikimo organizatorė Lietuva į darbotvarkę siekia įtraukti karinės ir politinės paramos Ukrainai, didesnio finansavimo Europos gynybai ir NATO gynybinių bei atgrasymo pajėgumų stiprinimo klausimus.
Į susitikimą atvyks 30-ies NATO valstybių narių vadovai. Dvi dienas sostinėje viešės 3 tūkst. aukščiausio lygio svečių bei iki 2 tūkst. žurnalistų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų, į miestą atvyks 45–50 aukščiausio lygio delegacijų.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
G. Landsbergis: užtvankos susprogdinimas yra dar viena paskata stiprinti paramą Ukrainai
Kachovkos hidroelektrinės užtvankos susprogdinimas yra dar viena paskata stiprinti paramą Ukrainai, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. ...
-
A. Bilotaitė pakomentavo KT sprendimą: suvaržymai migrantams buvo būtini2
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad Konstitucinio Teismo (KT) prieštaraujančiomis Konstitucijai pripažintos įstatymo nuostatos buvo būtinos, kad Lietuva „netaptų pereinamuoju kiemu“. ...
-
L. Kasčiūnas apie KT sprendimą: negalima atidaryti šliuzų nelegaliai migracijai6
Konstitucinio Teismo (KT) sprendimas dėl migrantų sulaikymo nebeturi reikšmingesnės įtakos sprendžiant nelegalios migracijos problemą, teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. ...
-
Prezidentas paskyrė L. Pernavą STT vadovu29
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį paskyrė Liną Pernavą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriumi. ...
-
Finansų ministrė apie tolesnį darbą: jokia nauja Vyriausybė nėra formuojama5
Finansų ministrė Gintarė Skaistė, komentuodama jos galimybes toliau eiti pareigas, sako, kad „jokia nauja Vyriausybė nėra formuojama“. ...
-
Vyriausybė siūlo naujus ambasadorius Kazachstane, Izraelyje
Vyriausybė trečiadienį posėdyje pasiūlė prezidentui Gitanui Nausėdai skirti naujus ambasadorius Kazachstane ir Izraelyje. ...
-
Ministrė sureagavo į kritiką: globa turėtų būti prieinama visiems žmonėms1
Globa turėtų būti prieinama visiems žmonėms, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. ...
-
TS-LKD paskelbė kandidatą pirmalaikiuose Seimo rinkimuose Raseinių-Kėdainių apygardoje2
Į Seimą pirmalaikiuose rinkimuose Raseinių-Kėdainių rinkimų apygardoje konservatoriai kels buvusio Raseinių rajono mero Andriaus Bautronio kandidatūrą. ...
-
V. Juozapaitis apie LRT vadovo rinkimus: taryba turi prisiimti atsakomybę5
Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis sako, kad stringant nacionalinio transliuotojo vadovo rinkimams, pokyčius turi inicijuoti pati LRT taryba. ...
-
Kultūros ministras S. Kairys sako neplanuojantis atsistatydinti13
Kultūros ministras Simonas Kairys sako planuojantis tęsti darbus ir neketinantis atsistatydinti, nepaisant prezidento raginimų Vyriausybės vadovei apsispręsti dėl kabineto narių, sukėlusių abejonių dėl išlaidų savivaldoje, atsakomybės. ...