G. Nausėda patvirtino naują Vyriausybę – keičiami trys ministrai

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį patvirtino Vyriausybę su trijų ministrų pasikeitimais.

Vietoje susisiekimo ministro Roko Masiulio buvo paskirtas Lenkų rinkimų akcijos atstovas parlamentaras Jaroslavas Narkevičius, vidaus reikalų ministre vietoje Eimučio Misiūno tapo taip pat Lietuvos lenkų atstovė Seimo narė Rita Tamašunienė, o Žemės ūkio ministerijoje Giedrių Surplį pakeis „socialdarbietis“ Seimo narys Andrius Palionis.

Ministrų kabinetas atnaujintas dėl valdančiosios koalicijos liepos pradžioje sutarus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, „Tvarkai ir teisingumui“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai.

G. Nausėda žurnalistams sakė, kad Vyriausybės tikslas yra „užtikrinti skaidrią ir tęstinę veiklą“.

Jis pabrėžė besitikintis 2016 metų Seimo rinkimų pažadų įgyvendinimo, nors ir artėja kiti 2020 metais vyksiantys rinkimai.

„Taip pat – ir kad valstybėje būtų ne tik stabilumas, bet ir noras reformas atlikti iki galo, ypač tas, kurios jau yra įpusėjusios“, – teigė šalies vadovas.

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad suformavus Vyriausybę „galbūt nuvylėme tuos, kurie tikėjosi skandalų, chaoso, intrigų įvairiausių“.

Pasak jo, patvirtintas kabinetas yra geriausias, kokį buvo įmanoma turėti.

„Aš tikiuosi, kad tas Vyriausybės ir prezidento bendradarbiavimas ir ateityje bus toks pats glaudus, sklandus ir efektyvus“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Lieka dirbti būrys ministrų

Vyriausybėje lieka dirbti ligšioliniai „valstiečių“ deleguoti ministrai: aplinkos – Kęstutis Mažeika, energetikos – Žygimantas Vaičiūnas, finansų – Vilius Šapoka, krašto apsaugos – Raimundas Karoblis, kultūros – Mindaugas Kvietkauskas, socialinės apsaugos ir darbo – Linas Kukuraitis, sveikatos apsaugos - Aurelijus Veryga, švietimo, mokslo ir sporto – Algirdas Monkevičius, teisingumo – Elvinas Jankevičius.

Niekam nekils jokių abejonių, ar nėra mėginama išvengti politinių procedūrų. Viskas atliekama skaidriai, aiškiai, pagal iš anksto nustatytus principus ir aš manau, kad tai taip pat yra labai sveikintina.

Taip pat pareigose lieka „socialdarbiečių“ deleguotas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kol kas ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas eis ir į eurokomisarus siūlomas „valstietis“ Virginijus Sinkevičius.

Pasikeitus daugiau nei vienam ministrui, Vyriausybė turės pasitikrinti pasitikėjimą Seime.

Pasak šalies vadovo, tokiu keliu nuspręsta eiti siekiant skaidraus kabineto suformavimo.

„Niekam nekils jokių abejonių, ar nėra mėginama išvengti politinių procedūrų. Viskas atliekama skaidriai, aiškiai, pagal iš anksto nustatytus principus ir aš manau, kad tai taip pat yra labai sveikintina“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jo teigimu, visus kandidatus į ministrus patikrino specialiosios tarnybos.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
VISKAS daroma vardan 'konservų' rengiamo perversmo.

Nieko tokio

Nieko tokio portretas
Neužilgo rinkimai ir mozaika gali susidėlioti visai kitaip. Jeigu visas tas dabar teikamų-nešiojamų prezyydenti, ministrų ir koalicinio šlamšto kaupas nesiims pagrindinių veiksmų (skurdo atskirties mažinimo, kainų politikos ir oligarxų monopolijų žabojimo) rudens -žiemos sezonas bus neramus, sencasingas ir pilnas visuotinių protestų akcijų bei kitų panašių atrakcionų.Welcome Geltonosios liemenės! Būsite ne tik Prancūzijoje bet ir Lietuvoje.

Rapolas

Rapolas portretas
Akibrokštas, akibrokštas...
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių