Premjeras: tautinių mažumų savivaldybėms lėšos keliams skirtos be paraiškų

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Vyriausybė neturėdama konkrečių paraiškų skyrė lėšų visų šešių tautinių mažumų gausiai gyvenamų savivaldybių kelių priežiūrai.

Taip ministras pirmininkas kalbėjo toliau atsakinėdamas į klausimus apie Vyriausybės sprendimą skirti lėšų Vilniaus rajone esančiai Upės gatvei, kur pats gyvena, asfaltuoti.

Vilniaus rajono savivaldybė spalio pabaigoje gavo papildomų lėšų, Vyriausybės sprendime nenurodžius jokio konkretaus objekto.

Pasak premjero, Vyriausybės nutarimuose konkretūs objektai nenurodyti nė vienai tautinių mažumų savivaldybei, jeigu lėšos skirtos pagal 2015 metų programą, numatančią papildomą finansavimą tokioms savivaldybėms.

„Pagal 2015 metų pasitarimo protokolą, pagal lėšų skyrimo programą tautinių mažumų savivaldybėms, visoms šešioms tautinių mažumų savivaldybėms buvo paskirtos papildomos lėšos su ta pačia formuluote be konkrečių kelių“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

„Dėl jų sprendžia kiekviena savivaldybė“, – pridūrė jis.

Anksčiau Susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius BNS yra sakęs, kad spalio pabaigoje sprendžiant dėl nepanaudotų 3,3 mln. eurų Kelių programos rezervo lėšų perskirstymo buvo atsižvelgta į objektų svarbą bei savivaldybių prašymus. Paraiškas savivaldybės pateikė Automobilių kelių direkcijai (LAKD), o jas vertino ministerija. LAKD duomenimis, paraiškas pateikė 27 savivaldybės.

Vilniaus rajono savivaldybė yra nurodžiusi, jog šiemet teikė kelias paraiškas dėl papildomo finansavimo kelių tvarkymui - šių metų sausį ir šių metų rugpjūtį. Sausio mėnesio paraiškoje buvo prašoma lėšų šešiems konkretiems objektams, taip pat ir Upės gatvei, rugpjūčio mėnesio paraiškoje buvo prašoma finansavimo trims objektams, tarp jų Upės gatvės nebeliko.

Tas asfaltas nesibaigia ties premjero namais, o dar maždaug kilometrą tęsiasi į kitas gyvenvietes. Tai aš tuo net nesinaudoju.

Vyriausybė spalio pabaigoje skyrė papildomai lėšų pagal savivaldybės teiktą paraišką vienam konkrečiam Vilniaus rajono objektui – Riešės kaimo Riešės gatvei rekonstruoti.

Dar papildomai 300 tūkst. eurų Vilniaus rajonui buvo skirta atsižvelgiant į Vilniaus rajono merės Marijos Rekst prašymą, kuriame nebuvo nurodyta konkretaus lėšų poreikio ir konkrečių objektų. Visa ši suma išleistą asfaltuoti Upės gatvę.

Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybės šiemet antrą kartą pasinaudojo galimybe gauti papildomų lėšų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) rezervo, kitos keturios lėšas gavo vieną kartą.

S. Skvernelis teigė, kad Vilniaus rajono savivaldybei papildomos lėšos antrą kartą skirtos dėl to, kad pastaruosius dvejus metus ji iš rezervo negavo nė vieno euro.

Ministras pirmininkas pabrėžė, kad išasfaltuota tėra ketvirtadalis Upės gatvės, jam pačiam iki namų tenka pavažiuoti žvyrkeliu.

„Kelio ruožas yra šeši kilometrai, o išasfaltuota beveik pusantro kilometro. Keturių kilometrų žvyrkelis yra išlikęs, ir teiginiai jūsų arba vaizdai, kad premjeras dabar namo važiuoja asfaltuotu keliu, neatitinka tikrovės“, – sakė S. Skvernelis.

„Tas asfaltas nesibaigia ties premjero namais, o dar maždaug kilometrą tęsiasi į kitas gyvenvietes. Tai aš tuo net nesinaudoju“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis pakartojo niekada nesikišęs į Upės gatvės asfaltavimo klausimus.

Jis taip pat pabrėžė, kad su buvusiu susisiekimo ministru Roku Masiuliu nesikalbėjo „apie konkrečias gatves“, nors R. Masiulis anksčiau BNS patvirtino su premjeru kalbėjęs apie Upės gatvės asfaltavimą platesniame kontekste.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Niekis

Niekis portretas
Žmogaus ,nebeturinčio ką prarasti, nuomonė

Buras

Buras portretas
Lietuvoje nera jokiu tautiniu mazumu.

Kada teismas BAUS politikus

Kada teismas BAUS politikus portretas
iš aukštų tribūnų skleidžiančius DEZINFORMACIJĄ apie tautines „mažumas” Lietuvoje? Kada baigs dezinformuoti pačius kitataučius, paskui Tomaševskį kartodami „mažumos”? Baikite kiršinti SAVO valstybės piliečius! Skaityti mokate? Gal perskaitykite pagaliau europinius dokumentus apie TM (TMAPK, ŽT). Ar pas grožio chirurgus pasikeiskite esamą liežuvį nesugadintu, nemokančiu meluoti (ar kaip papūga kartoti kažkieno kito melą)
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių