Premjeras pritaria draudimui rūkyti balkonuose: nerūkai, o kvėpuoji dūmais

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį ketina balsuoti už draudimą rūkyti balkonuose.

„Balsuosiu, jeigu balsuosiu, jeigu būsiu salėje, tikrai už tai. Didžiulis diskomfortas visiems, kurie gyvena daugiabučiuose – negalima atsidaryti lango, skalbinių pasidžiauti, kai tu nerūkai, o priverstas kvėpuoti dūmais“, – Seime žurnalistams prieš balsavimą sakė premjeras.

Tačiau jis įsitikinęs, kad reikia sudaryti sąlygas ir rūkaliams.

„Reikia sudaryti alternatyvas ir tiems žmonėms, kurie šitą žalingą pomėgį vis dar turi, kad jį realizuotų civilizuotu būdu“,  –  sakė S. Skvernelis.

Didžiulis diskomfortas visiems, kurie gyvena daugiabučiuose – negalima atsidaryti lango, skalbinių pasidžiauti, kai tu nerūkai, o priverstas kvėpuoti dūmais.

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako besitikintis, kad pataisoms bus pritarta.

„Nesvarbu tikriausiai, ar žmogus opozicijoj, ar pozicijoj, kiekvienas supranta, ką tai reiškia kaimynams, rūkymas yra toks malonumas, kurį reikia suderinti su aplinkui gyvenančiais žmonėmis, kurie nerūko“, – žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Seimas ketvirtadienį apsispręs, ar nuo 2021 metų uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose, jei bent vienas namo gyventojas prieštaraus rūkymui. Tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas parėmė sveikatos ministras Aurelijus Veryga ir dar 13 Seimo narių.  

Jeigu kaimynai ir neprieštaraus, rūkaliai privalės užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas. Už ženklus apie draudimą rūkyti balkonuose būtų atsakingas pastato administratorius, bendrija arba savivaldybė. 

Pakeitimais be kita ko siūloma uždrausti rūkyti ir lauke vykstančių sporto varžybų ar kitų renginių metu, dengtose viešojo transporto stotelių vietose, vaikų žaidimo aikštelėse ir vietose, kuriose teikiamos viešojo maitinimo paslaugos aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis: prie lauke esančių stalų, pavėsinėse, kituose lauko įrenginiuose. Šis draudimas nebūtų taikomas rūkymui skirtose vietose.

Seimas nuo 2014 metų kelis kartus yra atmetęs siūlymus drausti rūkyti balkonuose. Pataisų priešininkai argumentuoja, kad draudimo nebūtų įmanoma įgyvendinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kira

Kira portretas
Tegu pasiskundžia tik kaimynas, šiksiu ir dėsiu po jo durim

Dija

Dija portretas
Pasistatyk namą ir jame nors šik vidurį balkono ,niekam tada tikrai nemaišysi .Kiaulė visur kiaulė,.

Gija

Gija portretas
Dėkoju Seimui uz tokį įstatymą, nusibodo būti pasyvių rūkalių. O Šitie nemandagūs rūkaliai tyčiojasi iš nerūkančių ,sąmoningai ir tyčia rūko balkonuose ,kuo arčiau nemėgstančių dūmų.30 metų kentėjome,net keista ,Rusų laikais nebuvo galima rūkyti viešose vietose ,tik tam skirtose ir nebuvo problemų.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių