Prasideda balsavimas iš anksto prezidento ir EP rinkimuose

Šalies savivaldybėse pirmadienį prasidėjo balsavimas iš anksto prezidento rinkimų antrajame ture ir Europos Parlamento rinkimuose.

Balsavimas iš anksto savivaldybėse rinkimų savaitę vyks nuo pirmadienio iki penktadienio, kasdien nuo 8 iki 20 valandos.

Prezidento posto siekia konservatorių iškelta buvusi finansų ministrė, Seimo narė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda, pirmajame ture surinkę po daugiau nei 30 proc. balsų.

Vienas iš jų pakeis nuo 2009 metų šaliai vadovaujančią Dalią Grybauskaitę.

Prasidėjus balsavimui Vilniaus ir Kauno savivaldybėse buriasi kiek mažiau žmonių, nei prieš dvi savaites.

Rinkausi pagal savo vertybines nuostatas ir, kadangi šitas kandidatas atitiko tuos kriterijus, balsavau už jį.

Informacinių technologijų srityje dirbantis 26-ių Karolis Ruginis BNS sakė pasirinkęs G. Nausėdą, nes jis geriau išmano makroekonomiką ir galės sutelkti politikus dėl savo nepriklausomumo.

„Rinkausi pagal savo vertybines nuostatas ir, kadangi šitas kandidatas atitiko tuos kriterijus, balsavau už jį“, – teigė Vilniuje balsavęs K. Ruginis.

Kaune valią pareiškęs 58-ių Kęstutis pasirinko I. Šimonytę.

„Aš myliu moteris, bet ne tik dėl to – esu konservatorius“, – teigė technikos srityje dirbantis vyras, atsisakęs atskleisti savo pavardę.

Rinkimų į Europos Parlamentą biuletenis bus sudėtingesnis – rinkėjui reikės pasirinkti vieną iš kandidatuojančių sąrašų, o apačioje pažymėti pasirinkto sąrašo kandidatams suteikiamus pirmumo balsus.

Rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva iš viso išrinks 11 europarlamentarų.

Balsavimas specialiuose paštuose, tai yra ligoninėse, slaugos namuose, kariuomenėje, laisvės atėmimo įstaigose, vyks nuo trečiadienio iki penktadienio.

Balsavimas namuose numatytas penktadienį ir šeštadienį. Namuose balsuoja 70 metų sulaukę ir vyresni rinkėjai, dėl sveikatos būklės negalintys atvykti į rinkimų apylinkę.

Sekmadienį, rinkimų dieną, balsavimas apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 valandos.

Patvirtinti galutiniai rinkėjų sąrašai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį patvirtino galutinius rinkimų į Europos Parlamentą bei prezidento rinkimų antrojo turo rinkėjų sąrašus.

Juose įrašyti 2 mln. 487 tūkst. 745 rinkėjai. Balsuoti užsienyje užsiregistravo 60 tūkst. 966 rinkėjai, taip pat 267 rinkėjai balsuos laivuose.

Kaip pranešta per VRK posėdį, artėjančių rinkimų sąrašuose įrašyta 15 tūkst. rinkėjų daugiau nei prezidento rinkimų pirmojo turo rinkėjų sąrašuose.

Rinkėjų skaičius padidėjo dėl kiek daugiau nei 10 tūkst. išaugusio balsuoti užsienyje užsiregistravusių lietuvių skaičiaus, taip pat prisidėjo ir tie rinkėjai, kuriems tarp prezidento rinkimų pirmojo ir antrojo turų suėjo 18 metų.

Europos Parlamento rinkimuose balsuoti gali ir kitų Europos Sąjungos šalių piliečiai.

205 kitų ES šalių piliečiai, deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje, pareiškė norą balsuoti EP rinkimuose Lietuvoje, tačiau balsavime dėl Lietuvos prezidento dalyvauti jie negalės.

2505 Lietuvos piliečiai pareiškė norą balsuoti kitose ES šalyse, tačiau jie galės dalyvauti renkant prezidentą.

Dėl 11 mandatų Europos Parlamente kovos dešimt partijų, penki visuomeniniai rinkimų komitetai ir viena koalicija. Iš viso dėl vietų EP varžysis 301 kandidatas.

Kartu su rinkimais į EP vyks ir antras Lietuvos prezidento rinkimų turas, kuriame varžysis Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

Per pirmąjį turą už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškeltą I. Šimonytę balsavo 31,21 proc. rinkėjų, už nepriklausomą kandidatą G. Nausėdą – 30,93 proc. rinkėjų.

Rinkimai į EP ir antras prezidento rinkimų turas vyks sekmadienį, gegužės 26 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Balsuosiu

Balsuosiu portretas
Už Nausėda tik už jį ir jokiu būdu nebalsuosiu už Paksa

Liudvika

Liudvika portretas
Tik ne Šimonytę kuri remia gėjus,atėmė pensijas,o kokią paskolą valstybinę paėmė,kad ir mūsų anūkai neišmokės.Mokesčiais užkrovė,visos kainos tik didėja.Skurstam nuolatos.O kaip ji ateis liksime nuogi ir basi.Kaip bus taip,bet aš balsuosiu už Nausėda.

Klaipėdietis

Klaipėdietis portretas
Kas durnelis tai iš komentarų jau aišku tai, kam dar rašinėti paistalus
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių