Po viceministrės vizito Taivane Kinija nutraukia ryšius su Lietuva susisiekimo srityje

  • Teksto dydis:

Reaguodama į susisiekimo viceministrės vizitą Taivane šią savaitę Kinija pareiškė įvedanti jai sankcijas ir nutraukianti bendradarbiavimą su ministerija ir apskritai susisiekimo srityje su Lietuva, penktadienį pranešė naujienų agentūra „Reuters“.

Pasak pranešimo, tokį sprendimą priėmė Kinijos užsienio reikalų ministerija. Jos interneto svetainėje skelbiama, kad Lietuvos susisiekimo viceministrės Agnės Vaiciukevičiūtės vizitas į Taivaną yra vienos Kinijos principo pažeidimas, rimtas kišimasis į jos vidaus reikalus ir šalies suvereniteto bei teritorinio vientisumo pažeidimas.

„Reaguodama į netinkamą ir provokuojantį viceministrės Vaiciukevičiūtės elgesį, Kinija nusprendė: įvesti sankcijas Vaiciukevičiūtei, sustabdyti bet kokius ryšius su Susisiekimo ministerija, sustabdyti mainus ir bendradarbiavimą su Lietuva tarptautinio kelių transporto srityje“, – rašoma pranešime.

Susisiekimo ministerija BNS nurodė apie tai kol kas negavusi oficialios informacijos iš Pekino.

Viceministrė A. Vaiciukevičiūtė su Lietuvos verslo delegacija šią savaitę lankėsi Taivane, kur aptarė bendradarbiavimą susisiekimo srityje.

Delegacija, kurioje buvo Klaipėdos jūrų uosto, elektrinių autobusų gamintojos „Vėjo projektai“, „Altas Auto“ ir „Elinta Robotics“ atstovai, vizitą baigė penktadienį. Ministerijos teigimu, per penkias dienas įvyko 14 susitikimų, tarp kurių – su keturių ministerijų, dviejų tarptautinių jūrų uostų, kelių pasaulyje garsių privačių ir valstybės valdomų kompanijų atstovais.

Vizito metu pasirašytas susitarimo memorandumas tarp Lietuvos elektrinių autobusų gamintojos „Vėjo projektai“ ir didžiausio Taivano keleivinių ir krovininių transporto priemonių gamintojo TAV, pagal kurį ketinama kurti bendrą elektrinių transporto priemonių gamybos įmonę Lietuvoje, aptarta tiesioginių oro kelių atvėrimo galimybė tarp abiejų šalių.

Klaipėdos uosto vadovas Algis Latakas sakė, kad po vizito tikimasi susigrąžinti per trejus pastaruosius metus sumažėjusius krovinių srautus iš Taivano į Klaipėdą.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen šią savaitę sakė, kad yra gavusi šios šalies parlamento kvietimą apsilankyti Taivane ir bandysianti sutelkti didesnę Europos Sąjungos parlamentų vadovų delegaciją.

Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Vilniuje Qu Baihua (Čiu Baihua) interviu BNS šią savaitę teigė, kad bet koks Lietuvos ar kitų valstybių pareigūnų apsilankymas Taivane „pažeidžia vienos Kinijos politiką“.

Per šiuos metus Taivane iš viso lankėsi trys viceministrai iš Lietuvos: ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė, žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis bei A. Vaiciukevičiūtė. Qu Baihua teigimu, Pekinas tai laiko politiniais vykdomosios valdžios atstovų vizitais.

Lietuva pernai leido Taibėjui atidaryti atstovybę šalyje Taivano pavadinimu. Šis žingsnis sukėlė Pekino nepasitenkinimą  – jis apribojo santykius su Vilniumi ir blokavo Lietuvos eksportą. Dėl to Europos Sąjunga šių metų pradžioje kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO).

Rugsėjį Lietuva planuoja Taipėjuje atidaryti prekybos biurą. Tikimasi, kad tai paskatins šalių bendradarbiavimą verslo, ekonomikos, mokslinių tyrimų ir inovacijų, kultūros ir transporto srityse.NAUJAUSI KOMENTARAI

ojojoi

ojojoi portretas
Buvo kadaise lietuva krepsinio kritiku salis, pasidare visu galu trumparegiu kritiku ir salimi. Gerai tiems didiesiems kritikams tik ten kur ant su-o cukraus pribarstyta... .

Anonimas

Anonimas portretas
ko noreti is Narkomanu ir PY d ARASU !

nesuprantu

nesuprantu portretas
Kur nauda Lietuvai su tokia uzsienio politika.????.Kazkodel kitos salys patyli,pagalvoja o musu Landsbergiukas rodos tycia kelia . konfliktus.Visur ir visada.
VISI KOMENTARAI 105

Galerijos

Daugiau straipsnių