Po taisymų į Seimą vėl grįžta valstybės tarnybos reforma

 • Teksto dydis:

Į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę ketvirtadienį vėl įtrauktas valstybės tarnybos reformos pateikimas.

Dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai dukart Seimo salės nepasiekusiam ir Vyriausybėje taisytam projektui šįkart duris atvėrė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Jis trečiadienį valdančiųjų balsais nusprendė, kad Vyriausybės teikiama formuluotė dėl maksimalių pareiginės algos koeficientų neprieštarauja Konstitucijai.

Tuo metu Seimo Teisės departamentas tvirtina priešingai – jo teigimu, pasiūlyta bendro pobūdžio norma – kad maksimalus valstybės tarnautojo pareiginės algos koeficientas negali viršyti įstaigos vadovo maksimalaus koeficiento – nėra pakankama, o nuostata, jog konkretūs maksimalūs koeficientai būtų nustatomi kolektyvinėje sutartyje arba juos nustatytų įstaigų vadovai, neatitinka Konstitucinio Teismo (KT) doktrinos.

Seimo teisininkų teigimu, pagal KT išaiškinimą, valstybės tarnautojų darbo užmokestis turi būti nustatomas įstatymu, jame aiškiai nurodant skaičiavimo kriterijus, minimalius ir maksimalius koeficientus.

Vyriausybė vieną kartą jau taisė šią įstatymo vietą, nes pirminiame variante maksimalaus valstybės tarnautojo pareiginės algos koeficiento išvis nebuvo numatyta.

Su naujausiomis Seimo teisininkų pastabomis Vyriausybė nesutinka. Vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė BNS yra sakiusi, kad jų ir konstitucinės teisės specialistų, su kuriais konsultavosi, požiūriu, Seimui teikiamas siūlymas atitinka KT doktriną.

Pirmadienį Ministrų kabinetas valstybės tarnybos reformos įstatymų projektus taisė, reaguodamas į KT išaiškinimą dėl nepriekaištingos reputacijos.

Vidaus reikalų ministerija valstybės tarnybos pertvarką argumentuoja siekiu stiprinti vadovų korpusą, sudaryti jiems galimybes lanksčiau tvarkytis su žmogiškaisiais ištekliais. Pasak konservatorių lyderių, tai viena svarbiausių jų kadencijos pertvarkų.

Įstatymų pataisų paketu būtų keičiama valstybės tarnautojų darbo apmokėjimo tvarka: pareiginė alga būtų skaičiuojama pagal vidutinį šalies darbo užmokestį, atsisakoma priedų už tarnybos valstybei stažą. Taip pat siūloma stiprinami vadovų įgaliojimus, centralizuoti jų atrankas, Valstybės tarnybos departamentą perorganizuoti į Viešojo valdymo agentūrą.


Šiame straipsnyje: Seimasvalstybės tarnybareforma

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ir vel

Ir vel portretas
apsiribota tik atlyginimu perstumimu i neapmokestintus bonusus!?

Taip !

Taip ! portretas
O jei nepavyksta to pasiekti , PILNOS DARBO BIRŽOS NORINČIŲ DIRBTI ! Ir išnaikinti tuos švogerių "darbuotojus" , nes jie ir yra visų pažangių įdėjų stabdžiai .....

Kiek galima "reformuoti" ?!....

Kiek galima "reformuoti" ?!.... portretas
Reikia TIK PRIVERSTI JUOS SĄŽININGAI DIRBTI , nes ne kavos gėrimas yra jų pagrindinis užsiėmimas! Reikia , kad domėtųsi savo srytim ir nuoširdžiai bendrautų , bei stengtųsi padėti gyventojams , KO DABAR NESUTIKSI NĖ SU ŽIBURIU !
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių