S. Skvernelis apie I. Šimonytės kreipimąsi dėl karantino: tai tik viešųjų ryšių akcija

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė, raginanti griežtinti karantiną, nepateikė nė vieno konkretaus pasiūlymo, kaip tai padaryti, sako kadenciją baigiantis premjeras Saulius Skvernelis.

„Vertinu paskirtos ministrės pirmininkės kreipimąsi, bet deja, vėlgi, nė vieno konkretaus siūlymo, ką dar reikia padaryti, kad būtų galima situaciją griežčiau kontroliuoti ir valdyti“, – paskutinio kadenciją baigiančios Vyriausybės posėdžio pradžioje trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Vėliau spaudos konferencijoje kadenciją baigiantis premjeras pareiškė, kad I. Šimonytės kreipimąsi laiko viešųjų ryšių akcija.

„Tas pareiškimas yra viešųjų ryšių akcija – likus 18 ar 15 minučių iki posėdžio atsiųsti tokį pareiškimą deklaratyvų, sakant, kad ką nors darykite, tai jeigu norima iš tikrųjų ir nuoširdžiai rūpi, tiesiog paskambina telefonu ir pasako, kad mes turime pasiūlymą ir gal galėtumėte jį posėdyje apsvarstyti ir priimti – tas ir būtų padaryta“, – sakė S. Skvernelis.

„Dabar aš jokio skambučio nesulaukiau, gaunu per viešąją erdvę tiktai tokį pranešimą“, – pridūrė premjeras.

Tas pareiškimas yra viešųjų ryšių akcija – likus 18 ar 15 minučių iki posėdžio atsiųsti tokį pareiškimą deklaratyvų, sakant, kad ką nors darykite.

Jis priminė, kad trečiadienį jau įsigaliojo pirmadienį Vyriausybės priimti sugriežtinimai, kurie, pasak jo, yra pakankami, o esant būtinybei, laikinoji Vyriausybė dar galės susirinkti į neeilinį posėdį.

S. Skvernelis pabrėžė, kad dauguma Prezidentūros ekspertų grupės siūlymų buvo įgyvendinti.

„Jeigu matysis, kad reikalinga ir priešmokyklinį ugdymą daryti nuotoliniu būdu, galima dar tuos žingsnius žengti, bet tikrai kol kas turbūt nėra poreikio, dėl to, kad tos priemonės, kurios šiandien įsigalioja, jos taip pat turi duoti rezultatą“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jis teigė, kad gyventojams jau dabar rekomenduojama niekur nevykti, o visiškas judėjimo tarp miestų uždraudimas problemos neišspręstų, nes pavojų kelia ne pats judėjimas tarp miestų, o dalyvavimas masiniuose susibūrimuose, draugų ir giminių lankymas.

„Jeigu dar norime kažką, paskutinę priemonę, kurią būtų dar galima įvesti, jeigu manoma, kad tai yra neišvengiama, iš esmės nepaprastosios padėties įvedimas, bet tai yra jau Seimo kompetencija ir Seimas tą sprendimą gali priimti“, – kalbėjo premjeras.

„Esame pasiruošę – jeigu bus nors vienas dar koks nors racionalus, argumentuotas pasiūlymas dėl karantino sąlygų keitimo ir griežtinimo, susirinkti ir į neeilinį posėdį iki to momento, kada nauja Vyriausybė prisieks“, – teigė jis.

S. Skvernelis ragino problemą spręsti ne deklaracijomis, o konkrečiais sprendimais, kurių Vyriausybė, pasak jo, nevengė imtis. Jis pabrėžė, kad nors karantinas ir nedavė lauktų rezultatų, panaši situacija stebima ir kitose valstybėse.

Jis I. Šimonytės Vyriausybei linkėjo pasirūpinti, kad Lietuvą kuo greičiau pasiektų jos įsigyta COVID-19 vakcina ir būtų parengta bei išnaudota reikiama infrastruktūra.

Paskirtoji premjerė I. Šimonytė kreipėsi į S. Skvernelį prašydama kuo skubiau priimti karantino sąlygas griežtinančius sprendimus.

„Kiekviena pradelsta diena kainuoja žmonių gyvybes ir sveikatą. Sprendimai nepriimti šiandien reikš prarastas žmonių gyvybes visą ateinantį mėnesį“, – pranešime sako I. Šimonytė.

„Jei neatlaikydama hospitalizuojamų sergančiųjų skaičiaus „perdegs“ ir neužtikrins reikalingos, savalaikės ir kvalifikuotos pagalbos visa Lietuvos sveikatos apsaugos sistema, pasekmės bus itin skaudžios – jau dabar perteklinio mirtingumo rodikliai yra gąsdinantys“, – teigia I. Šimonytė.

Naujosios Vyriausybės programos tvirtinimas Seime planuojamas penktadienį, taip pat ir naujojo Ministrų kabineto priesaika, po kurios jis įgaus įgaliojimus.

Sekmadienį Prezidentūroje vykęs ekspertų tarybos susirinkimas pasiūlė griežtinti karantino sąlygas. Ministrų kabinetas pirmadienį priėmė tokius pakeitimus, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad jie – nepakankami.

Vyriausybės sprendimu nuo trečiadienio draudžiama susitikti daugiau nei dviem šeimoms ar namų ūkiams, vyresniųjų klasių mokiniai perėjo prie visiško nuotolinio ugdymo, prekybos centruose reikalaujama griežčiau riboti pirkėjų srautus ir t. t.

Per praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinti 3128 nauji koronaviruso atvejai, didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Nuo COVID-19 mirė 31 žmogus.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Cha

Cha portretas
šiandien IKI kasininkė man paklausus kiek pridėjo prie algos dėl pavojingų karantino sąlygų pasakė kad 4 eurus:D)).Ji - turtinga!:D)

Reikalingi

Reikalingi portretas
realūs darbai ir situacijos valdymas o ne sudo malimas.

žemiau rašandiems debilams

žemiau rašandiems debilams portretas
sau pasikėlė ministerijoje iki 6000 ,kai medikai rizikuodami gyvybę gauna vid.po 1000
VISI KOMENTARAI 77
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių