Plintant tymams, Seime – siūlymas skiepyti vaikus privalomai

Reaguodami į tymų infekcijos protrūkį, socialdemokratai registruoja įstatymo pataisas, kurios numato, kad skiepai vaikams iki 16 metų nuo poliomielito, tymų ir raudonukės būtų privalomi.

Pasak socialdemokratų, penkis kartus daugiau nei pernai užsikrėtusių tymais skaičius liudija, kad Lietuva nevaldo situacijos, o kasmet nepaskiepyti nuo šios ligos kasmet lieka per 5 tūkst. vaikų.

Per pastarąjį dešimtmetį tokių neskiepytų ir neatsparių tymų virusui vaikų skaičius viršijo 50 tūkst., pažymi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

Pasak politiko, Vyriausybė nieko nepadarė, kad situaciją keistųsi, todėl tokios įstatymų pataisos - reikalingos.

„Visi vaikai turi teisę į gyvybės apsaugojimą. Jei dalis tėvų užsispyrę ar vadovaujasi visiškai kitokiomis teorijomis, tada kas nors turi būti atsakingas, kad vaikas nemirtų. Kol kas Vyriausybė savo neveiklumą dengia pseudoargumentais, taigi imamės priemonių, kurios motyvuos tėvus pasirūpinti, kad vaikai būtų paskiepyti“, - sako G. Paluckas.

Neigiamos, mokslu nepagrįstos informacijos apie skiepus skleidimas padarė didžiulę žalą – dėl tėvų ir globėjų atsisakymo skiepyti savo vaikus daug vaikų lieka nepaskiepyta.

LSDP Seimo frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas teigia, kad valstybė negali leisti, kad vaikai mirtų nuo vakcinomis išvengiamų ligų ir siūlomos pataisos turėtų būti priimtos nedelsiant.

„Žmonių gyvybėmis rizikuoti negalima. Teisė į gyvybę niekieno veiksmais negali būti suvaržoma. Tačiau asmenų, nepagrįstai atsisakančių skiepyti vaikus, skaičius auga, todėl kasmet didėja ir nepaskiepytų asmenų skaičius. Neigiamos, mokslu nepagrįstos informacijos apie skiepus skleidimas padarė didžiulę žalą – dėl tėvų ir globėjų atsisakymo skiepyti savo vaikus daug vaikų lieka nepaskiepyta“, - teigia J. Sabatauskas.

Pagal socialdemokratų siūlymus, nepilnamečio paciento iki 16 metų atstovas pagal įstatymą privalės užtikrinti, kad šis, nesant kontraindikacijų, būtų paskiepytas nuo poliomielito, tymų, raudonukės. O skiepijimą paskyręs gydytojas informaciją apie tuos, kurie atsisako skiepytis, turės perduoti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir teritoriniam valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos skyriui.

Europos Tarybos duomenimis, visame pasaulyje skiepais kasmet apsaugoma 2,7 mln. žmonių nuo tymų, 2 mln. - nuo naujagimių stabligės ir 1 mln. - nuo kokliušo. Europoje skiepijant nuo sezoninio gripo nuo šios ligos kasmet apsaugoma apie 2 mln. asmenų.NAUJAUSI KOMENTARAI

mamai

mamai portretas
Žindomų kūdikių iš viso negalima skiepyti! Jei seimas ir veryga to nežino (o gal ir žino, bet tyčia stengiasi natūralų imunitetą naikinti, kad kuo daugiau žmonių visą gyvenimą visokius vaistus pirktų), tai turėtų žinoti bent mamos...

mama

mama portretas
durniai ir tiek - tegu pirma priima įstatymą dėl kompensacijos už skiepų sugadintą sveikatą, o ne pasirašyt tėvams prieš skiepijant liepia. Kas to nepatyrė, nesupras, bet patyrusiems be galo skaudu. Praėjus pusvalandžiui po skiepo, mano sveikas lig tol keturių mėnesių kūdikis prarado sąmonę. Greitoji, ligoninė ir tylintys medikai. Išgyveno, bet prisakė daugiau niekada neskiepyti, nes antro karto gali neatlaikyti. O diagnozė išleidžiant buvo virusinė infekcija - paaiškino, kad neturi teisės rašyti jog nuo skiepų reakcija. Neturėjau jėgų ginčytis, džiaugiausi, kad vaikas gyvas liko. Pikta klausyt tokių kvailų Jakilaičio kalbų ir medikų melo.

Tika

Tika portretas
nu mano manymu skiepytis privalomai nebūtinai, bet tie, kurie susirgs ir patikrinus registre, kad jie neskiepyti, tai jų nuo tos ligos ir negydyti arba jei norės būti gydomi, tai pilnai apsimokėti už gydymo paslaugas. Reikia manau tiems super tėveliams taip pat imtis atsakomybės už savo neapgalvotus veiksmus.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių